Kovotoja dėl vietos mados pasaulyje

Olivia Morelli - -
Kovotoja dėl vietos mados pasaulyje

DOSJĖ:

Vardas, pavardė: Eva Bart

Gimimo data: 1995 m. balandžio 30 d.

Gimtasis miestas: Alytus

Ūgis ir išmatavimai: 175 cm, 82, 59, 88

Šalys, kuriose dirbo modeliu: Italija, Taivanas.

Agentūra: Modelių agentūra „PMST Lithuania“ (L. Zamenhofo 11–4, Kaunas www.pmst.lt)

Eva Bart (15 m.) pasakoja visada svajojusi tapti žinoma dizainere, todėl jau vaikystėje kūrė drabužius savo lėlėms. Neatsispirdavo silpnybei palandžioti ir mamos bei sesers spintose. Ūgtelėjusi galutinai apsisprendė – po mokyklos studijuos dizainą, ir kaip tik tada likimas iškrėtė malonų pokštą – modeliu tapusi Eva atsidūrė mados pasaulyje. Tarp gausybės tokių dizainerių, kokia nori tapti ir pati. „Šios dvi specialybės labai susijusios, kol kas demonstruosiu madas, o vėliau jas kursiu“, – planuoja Eva.

Modelio darbui per jauna


Būdama vienuolikos metų Eva vasarą leido dieninėje grožio stovykloje, kurią rengė viena vaikų mados studija. Jai pasibaigus, vos po kelių dienų sulaukė skambučio iš šios studijos vadovės, kuri pasiūlė dalyvauti „Mergaitės“ žurnalo fotosesijoje. „Aš, žinoma, sutikau ir užsikrėčiau – nuo tada dar labiau pradėjau domėtis mada ir modelių pasauliu. Be to, nuo pat mažens buvau aukšta ir liekna, tad iš aplinkinių dažnai girdėdavau paraginimų eiti į modelių atranką. Visa tai mane pastūmėjo veikti“, – istorijos pradžią prisimena mergina. Taigi ji nusiuntė anketą į kelias geriausias Lietuvos agentūras. Beveik visos pakvietė į pokalbius, tačiau jaunutė, drovi mergaitė, nors ir pagirta už fotogeniškumą bei duomenis, sulaukė atsakymo, kad yra dar per maža, todėl turi palaukti, kol tam ateis laikas.

Kantrybė trūko


Eva laukė. Bent skambučio. „Laikas ėjo. Ir, rodos, labai lėtai, nes gyvenau laukimu. Ilgainiui pradėjau galvoti, kad mane tiesiog užmiršo“, – prisipažįsta ji. Ar mergaitė pasidavė? Jokiu būdu! Eva pasakoja, kad niekada neprarado vilties: „Pasitikėjau savimi ir žinojau, kad vieną dieną tikrai tapsiu modeliu. Svarbu tikėti savimi, tada tikės ir kiti. Pritrūkus kantrybės ryžausi nusiųsti dar vieną anketą – į „PMST“ agentūrą, nes buvau girdėjusi labai gerų atsiliepimų apie ją. Po kelių dienų paskambino agentūros direktorė Agnė ir pranešė, kad labai sudominau, pakvietė susitikti.“ Evos užsispyrimas atsipirko – jau tą pačią dieną jai pasiūlė pasirašyti kontraktą.

Svajonės pradėjo pildytis


Netrukus ji išvyko savaitei į Prahą mokytis pozavimo ir pasidaryti profesionalių nuotraukų. Vėliau du kartus lankėsi Milane, kur dalyvavo atrankose, fotosesijose, dirbo dizainerio showroom’e. „Dabar esu Taivane, sutinku įdomių dizainerių, fotografų, teko dirbti kelių žurnalų ir katalogų fotosesijose. Pagaliau mėgaujuosi kultūrų įvairove. Kitą mėnesį keliausiu į Paryžių. Kiekvienoje šalyje išmokstu naujų dalykų, tai padeda vis geriau perprasti modelio darbą, susipažinti su įvairiomis jo subtilybėmis“, – džiūgauja Eva. Ar visos tos subtilybės – vien tik teigiamos? Ne paslaptis, kad ši sritis kartais pateikia ir nemalonių staigmenų, netrūksta nusivylimų, pykčių, nuovargio. Tačiau iš pašnekovės pasakojimo suprantame, kad ji į tokias situacijas nepapuolė arba sugeba iš jų išsisukti, arba yra optimizmu ir nevaikiška stiprybe spinduliuojantis laimės kūdikis: „Iš tikrųjų tikėjausi ir buvau pasiruošusi atremti merginų pavydą bei būti apdairi su agentūros atstovais, nes visi tik ir auklėjo atsargiai elgtis, anot jų, konkurencijos, melo ir apgavysčių pilname mados pasaulyje. Tačiau viskas susiklostė atvirkščiai. Sutiktos panelės buvo labai draugiškos – jau pirmomis dienomis jos man aprodė mūsų gyvenamąjį kvartalą, įžymias miesto vietas. Štai ir agentūros komanda it kokie giminaičiai ar artimi draugai manimi labai rūpinosi, kasdien skambindavo ir teiraudavosi, kaip laikausi. Kai susirgau, nedelsiant atvyko, atvežė vaistų. Kartą ir į kalnus nuvežė.“

Taivane jaučiasi tarsi kosmose


Su Eva kalbėjomės ne akis į akį, nes šiuo metu ji dirba Taivane, Taipėjaus mieste. Visgi mums, kaip tikriausiai ir daugumai, labiausiai rūpi, kaip tokia jauna, nepatyrusi mergina viena svetimoje šalyje jaučiasi, su kokiais sunkumais susiduria ir kaip su jais susitvarko. „Ruošdamasi į Taipėjų šiek tiek nervinausi. Laukė ilga kelionė su trimis persėdimais, bet, laimei, viskas baigėsi gerai. Čia atvykau dviem mėnesiams. Pirmas dienas buvo truputį liūdna, bet kai susipažinau su merginomis, nuotaika pragiedrėjo. Dabar gyvenu su keturiomis panelėmis apartamentuose. Kasdien vaikštau į atrankas, fotosesijas. Nuolat bendrauju su artimaisiais. Toks darbas ir kelionės – didelė gyvenimo pamoka, nes turiu tvarkytis savarankiškai, bet tuo pačiu ir mėgaujuosi kiekvienu man duotu iššūkiu“, – drąsiai tvirtina Eva.

Taivanas, ko gero, daug kam skamba kaip labai tolimas, egzotiškas kraštas, ir pati pašnekovė paliudija, kad jis labai skiriasi nuo vakarų kultūrų ir Europos šalių. Kaip bebūtų, modelis nesiskundžia ir apie savo dabartinius „namus“ atsiliepia tik gerai: „Šalis labai graži, kitas klimatas, nuostabus maistas, tik žmonės kiek uždaresni. Labiausiai patinka naktinis Taipėjaus turgus, kur gali rasti visokiausių įdomybių ir skanėstų. Teko išragauti keisčiausių vaisių ir valgių“. Eva juokdamasi komentuoja, kad visų pirma į akis krenta nuo europiečių labai skirtinga vietinių išvaizda. „Taivano gyventojai yra gerokai žemesni, o jų veidai labai platūs. Išeidama apsipirkti ar pasivaikščioti stengiuosi nepamiršti pasiimti didelių, tamsių akinių nuo saulės, nes be jų jaučiuosi dėmesį traukiantis ateivis. Čia visi tamsiaplaukiai, rudakiai, kitokie. Kartais jaučiuosi tarsi atsidūrusi kosmose“, – pasakoja aukštesnė už vietinius vyrus ir palyginti šviesių plaukų žaliaakė gražuolė.

Nesėdės sudėjusi rankų


„Pradėjusi modelio karjerą įgijau dar daugiau pasitikėjimo savimi, daug prasmingos patirties, išmokau bendrauti su įvairaus amžiaus ir mentaliteto žmonėmis, labiau prisitaikyti prie įvairių gyvenimo situacijų. Pamačiau nemažai įdomių vietų. Džiaugiuosi galėdama kažkuo pradžiuginti savo artimuosius, nes visada buvau viskuo aprūpinta, todėl esu dėkinga savo tėvams ir, kai tik galiu, noriu atsilyginti“, – teigia Eva, už pirmus uždirbtus pinigus pirkusi dovanų šeimynai. Ji neslepia didžiausio savo darbo trūkumo ir prisipažįsta, kad ilgai nesimatyti su namiškiais jai yra sunkoka, tačiau žada tęsti modelio karjerą ir neatsisakyti užsibrėžto tikslo. Netgi priešingai – mados industrijoje svajoja pasiekti aukštumų ir tapti garsiu supermodeliu kaip Kate Moss, Claudia Schiffer ar Cindy Crowford. „Esu labai veikli, nesėdžiu rankų sudėjusi, noriu išnaudoti visas galimybes. Po pamokų skubu į dailės mokyklą, kurioje mokysiuosi paskutinius metus. Mėgstu šokti, rengti fotosesijas su draugais. Ateityje planuoju kraustytis į Londoną, ten universitete studijuosiu dizainą ir toliau dirbsiu modeliu“, – su neblėstančiu entuziazmu vardija penkiolikmetė. O visiems manantiems, jog modelio darbas yra vien tik malonumas ir lengvas užsiėmimas, ji atsako, kad kelias į mados pasaulį rožėmis nenuklotas, jis taip pat sunkus ir reikalaujantis daug jėgų bei valios.

NAUJOKĖS:


Dažniausiai dėvimi drabužiai: Džinsai, suknelės, sijonai.

Prabangių prekės ženklų drabužiai: Vardas nesvarbus, svarbiausia, kad rūbas patiktų ir tiktų.

Mėgstamiausios parduotuvės: „Top Shop“, „River Island“, „Miss Selfridge“, „French Connection“, „H & M“, „Mango“, „Zara“.

Apsipirkinėjimo dažnumas ir išlaidos: Dabar dažniau, nes daug keliauja, o užsienyje galima rasti kitokių, išskirtinių apdarų. Kaskart išleidžia skirtingą pinigų sumą.

Rūbas, be kurio niekur: Švarkas.

Mėgstamiausias aksesuaras: Masyvus kaklo papuošalas.

Rankinėje: Mobilusis telefonas, piniginė, kvepalai, lūpų blizgesys, veidrodėlis, įdomi knyga.

Kvepalai (mėgstamiausi): „Chloé by Chloé“.

Kosmetika: „Maybelline“, „Loreal“, „Rimel“.

Procedūros, grožio puoselėjimas: Pasivaikščiojimai miške, odos ir plaukų priežiūra.

Artimiausias pirkinys: „Blackberry“ mobilusis telefonas.

Grožio paslaptis ir rekomendacijos: Sveika mityba, 1.5 l vandens per dieną padės išlaikyti gražią odą, plaukus, figūrą. O šiaip žmogus turi būti gražus vidumi, tada ir išorė spindės.

Justina Ragauskaitė

Kovotoja dėl vietos mados pasaulyjeKovotoja dėl vietos mados pasaulyjeKovotoja dėl vietos mados pasaulyjeKovotoja dėl vietos mados pasaulyjeKovotoja dėl vietos mados pasaulyjeKovotoja dėl vietos mados pasaulyjeKovotoja dėl vietos mados pasaulyjeKovotoja dėl vietos mados pasaulyjeKovotoja dėl vietos mados pasaulyjeKovotoja dėl vietos mados pasaulyjeKovotoja dėl vietos mados pasaulyjeKovotoja dėl vietos mados pasaulyje

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt