Kvapų karalystėje: Karinai Krysko patinka... benzino kvapas!

Alice Woods - -

Beveik kas antra pasaulinio garso žvaigždė yra išleidusi savo vardinius kvepalus: tokiu būdu savo vardą populiarina tiek žymūs aktoriai, tiek muzikos žvaigždės, tiek mados kūrėjai. Lietuvoje tokiais kvepalais kol kas gali pasigirti tik dizaineris Juozas Statkevičius ir populiarios grupės „69 Danguje“ merginos. Šios grupės narė Karina Krysko kalbėdama su „Jurgita“ prisiminė, kaip buvo kuriami kvepalai ir išdavė, kokie kvapai jai patinka, o kokių ji neapkenčia.

Kvapų karalystėje: Karinai Krysko patinka… benzino kvapas!

Idėja E. Bžesko

„Idėja sukurti vardinius kvepalus kilo tuometinio mūsų vadybininko Egmonto Bžesko (sutrumpintai jį visi vadina Mantu – red. past.) galvoje, kai kartu viešėjome Airijoje. Parduotuvėje įsikalbėjome, kam kokie kvepalai patinka. Mantas sumanė, kad reikėtų visų mėgstamus kvepalus sujungti į vieną ir sukurti vardinius „69 Danguje“ kvepalus. Mes jo idėją visos džiaugsmingai palaikėme“, – prisimena Karina.

Tiesa, kvepalų gamybos procesas vienoje seniausių Pietų Prancūzijos kvapų laboratorijoje dėl įvairių priežasčių gerokai užtruko, tad prekyboje jie pasirodė gerokai vėliau nei planuota.

„Mums atvežė aromatų pavyzdžius, kiekviena išsirinkome priimtiniausius. Paskui jie visi buvo sudėti į vieną „krūvą“. Rezultatą išbandėme ir taip gimė mūsų kvepalai“, – pasakoja „šeškė“. Ar jai pačiai patinka gautas rezultatas? „Taip, man patinka šie kvepalai. Jie gana universalūs, mėgstami tiek jaunų merginų, tiek moterų. Tiesa, turiu tik vieną buteliuką, todėl kvepinuosi jais retai, nes noriu pasaugoti atminimui“, – prisipažįsta ji.

Karina į kvepalus pasiūlė įdėti egzotikos – jazminų žiedų, baltųjų rožių, bambuko.

Jos kolegė Nijolė Pareigytė pasiūlė obuolių, kedro, žaliųjų citrinų žiedelių kvapus. Ingrida Martinkėnaitė ieškojo gamtoje, o jos mėgstamiausias – muskato kvapas. Goda Alijeva vardinių „šeškių“ kvepalų aromatų kolekciją papildė gėlių kvapais.

Kvapų karalystėje: Karinai Krysko patinka… benzino kvapas!

Kvepalų nekolekcionuoja

Ar daug pinigų už vardinius kvepalus uždirbo merginos? „Tai tikrai nebuvo pagrindinis pinigų šaltinis. Galima sakyti, kad centus uždirbome. Tačiau ne tai buvo svarbiausia. Mums buvo smagu pirmoms išleisti vardinius kvepalus. Nė viena grupė Lietuvoje to dar nebuvo dariusi“, – dėsto dainininkė. Karina išduoda, kad „69 Danguje“ merginos ateityje svajoja išleisti kiekviena savo kvepalus.

Gal ji pamena savo pirmuosius kvepalus? „Tai buvo „B.U.“. Kvepintis pradėjau būdama paauglė. Tokio amžiaus visos pradeda rūpintis savo išvaizda ir kvapu“, – atsakydama šypteli pašnekovė.

Karina prisipažįsta nekolekcionuojanti kvepalų: „Kitą buteliuką perku tik tuomet, kai vienas baigiasi. Buvo laikas, kai kvepindavausi tik vienos rūšies kvepalais. Kai Lietuvoje atsirado didesnis kvepalų pasirinkimas, tuomet pradėjau ieškoti kitokių. Aš mėgstu išskirtinius kvapus, ne tokius, kuriuos naudoja kiti. Kaina mano pasirinkimui įtakos nedaro – nemanau, kad brangesni kvepalai būtinai yra geresni. Štai ir šią vasarą buvau radusi skanius, kurie tikrai nebuvo brangūs. Bet ir brangesnių nusiperku. Jais kvepinuosi ypatingomis progomis, branginu kiekvieną lašelį.“

Kvapų karalystėje: Karinai Krysko patinka… benzino kvapas!

Derinasi prie mylimojo

Karina prisipažįsta labiau mėgstanti šaltus, gaivius citrusinių vaisių kvapus, tačiau patinka ir rytietiški motyvai. Pastaruoju metu ją ėmė žavėti unisex kvepalai, kurie tinka tiek vyrams, tiek moterims.

Kiekvienam žmogui itin svarbus mylimo žmogaus kvapas. Ar Karina savo mylimajam Sauliui Skambinui pati išrenka kvepalus? „Jis žino, kokie man kvapai patinka, o kokie – ne. Lygiai taip pat aš derinuosi prie jo. O kaipgi kitaip?“ – išduoda pašnekovė.

Žinoma moteris prisipažįsta nemėgstanti pernelyg prisikvepinusių žmonių: „Būna, kad eini iš paskos tokiam ir net čiaudėti norisi. Malonus kvepalų šleifas nuo žmogaus turi sklisti, bet nereikia taip įkyriai jo grūsti aplinkiniams.“

Paklausta, kokių kvapų aplinkoje negalinti pakęsti, Karina pradeda juoktis. „Na, gal išmatų. Nepatikėsite, bet man patinka benzino, klijų kvapas. Galėčiau juos uostyti ir uostyti, nors polinkio į narkotikus neturiu.“

Jurgita Kviliūnaitė

Asmeninio albumo ir BFL nuotr.

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods

Alice yra patyrusi marketingo vadybininkė, turinti daugiau nei 10m. patirties administruojant įvairias informacines svetaines, įskaitant ir Jurgita.lt. Baigusi viešosios komunikacijos bei marketingo krypties studijas, Alice yra atsakinga už aktualijų, susijusių su modeliu darbu Lietuvoje bei pasaulyje, analizę bei pate...

Susisiekite su Alice Woods
Apie Jurgita.lt