Laikrodis už buto kainą
Kalbėdami apie prabangą galime įsivaizduoti greitas mašinas, privačius lėktuvus ar vilas Dubajuje, ryškiausius drabužius iš geriausių audinių ar įmantriausiai patiektą maistą, bet tikroji prabanga ir tikrasis statusas gyvena detalėse – platininėse sąsagose, raštuoto šilko švarko pamušale ir dailiame laikrodyje žibančiame ant riešo.
Ryškiausiai žibantis laikrodžio akcentas bylojantis apie socialinį statusą yra du žodžiai visiškai paprastu šriftu – Ulysse Nardin. Tai šveicaro laikrodininko vardas ir pavardė. Šis žmogus tęsė savo giminės tradiciją gamindamas, visų pirma, jūrinius chronometrus, kurie ne tik rodė itin tikslų laiką, bet taip pat ir ilgumą, tad buvo itin svarbūs laivų navigacijai. Šiems specifiškiems mechanizmams buvo suteikiami sertifikatai – iš viso jų išduota 4,504, o 4,324 priklauso Ulysse Nardin.
Šiais laikais Ulysse Nardin specializuojasi laikrodžių gamyboje, o vieninteliai atsiminimai apie jūrą yra inkarėlis logotipe bei laikrodžių visiškas atsparumas vandeniui. Šie laikrodžiai įprastai gaminami iš poliruoto plieno dengto auksu arba platina, puošiami brangiaisais akmenimis. Daugelis modelių turi išskirtines rodykles bei atidengtus vidinius mechanizmus. Ne vienas mūsų būdami vaikais esame slapta išardę vieną kitą seną mechaninį laikrodį, o besisukančių sraigtelių raizgalynė tuomet atrodė magiškai. Tokį stebuklą Ullyse Nardin dovanoja savo klientų riešams. Tik ardyti šį laikrodį būtų kvaila – pigiausi modeliai kainuoja apie 90 000 litų, tačiau kaina gali nesunkiai pasiekti ir milijoną litų. Vienas iš brangiausiai parduotų laikrodžių Lietuvoje kainavo 130 000 litų, o jo gamintojas buvo Ulysse Nardin, žinoma.
Įpūdingos sumos, ar ne? Bet… 165 veiklos metai, virš 4 300 apdovanojimų, 18 aukso medalių už technologijas ir meistriškumą, daugiausiai patentų mechaninių laikrodžių gaminimo srityje, apdovanojimai už inovatyvų silicio nei nikelio panaudojimą, įrašas Gineso rekordų knygoje už funkcionaliausią laikrodį pasaulyje – „Astrolabium Galileo Galilei“, turintį 21 funkciją – tarp kurių saulės, mėnulio bei geriausiai matomų žvagždių pozicijos danguje. Pastarasis laikrodis sudaro „Laiko Trilogiją“ su dviem kitais „astronominiais“ laikrodžiais: „Planetarium Copernicus“ bei „Tellurium Johannes Kepler“.
Pirkdami tokį laikrodį jūs neįsigijate tiesiog funkcionalaus aksesuaro, kuris reikalingas, kad nepavėluotumėt į susirinkimą – jūs investuojate savo pinigus į brangiuosius metalus, šimtmečiais tobulintą rankų darbo techniką, prabangų meno kūrinį, kuris keliaus iš kartos į kartą. Ulysse Nardin tegia: „Daugeliui mūsų turėti ar paveldėti amžinai tiksintį instrumentą, kuriame slypi nuostabi istorija, yra sapno išsipildymas“.