Lietuvos modelių Top 5 (2010-10)

Ugnius Kiguolis - -
Lietuvos modelių Top 5 (2010-10)

Į 2010-ųjų metų pirmojo pusmečio Lietuvos mados istorijos puslapiuose įrašytos tarsi rugpjūčio lietumi iškritusios, o apniukusio spalio dangaus fone išryškėjusios penkios žavios, šarmingos, talentingos lietuvaitės. Tikime ir linkime, jog žadamos baugios žiemos pūgos jų ant pjedestalo neužpustys…

Madinga laiką suskirstyti į tam tikrus periodus ir rinkti įvairių sričių gražiausius, pažangiausius, talentingiausius, populiariausius. Neatsiliekame ir mes: žvelgiame į 2010-ųjų metų pirmąjį pusmetį ir bandome išsiaiškinti geriausius Lietuvos modelius. Top 5 buvo sudarytas pagal merginų pasirodymų reklaminėse kampanijose, kolekcijų pristatymuose bei populiarių leidinių fotosesijose skaičių. Kiekviena iš šių sėkmingai mados pasaulyje įsitvirtinusių modelių gali pasigirti dirbusios su garsiausiais dizaineriais, žurnalų leidėjais ir fotografais. Jos atstovauja garsioms užsienio modelių agentūroms, į pasaulinę šlovę palydėjusioms ne vieną supermodelį.

„Žavu“. „Nuostabu“. „Pasakiškai gražu“. „Įstabu“. Štai tokiais pasigėrėjimo kupinais šūksniais palydime merginas, kurios kaskart mums šypsosi iš reklaminių stendų ar žurnalų viršelių. Šiandien kalbame apie jas – Lietuvos manekenes.

5 VIETA

Lietuvos modelių Top 5 (2010-10)

Julija Steponavičiūtė

Lietuvos modelis Julija Steponavičiūtė nuo pat pirmos savo kelionės į Italiją sulaukė didžiulio pasisekimo dirbdama su tokiais klientais kaip „Calvin Klein“, „Versace“, „Giorgio Armani“ bei „Gucci“. Pavasarį ši žavi ir savo šypsena pavergianti mergina sėkmingai dalyvavo Niujorko, Milano, Londono bei Paryžiaus mados savaitėse. „Marc by Marc Jacobs“, „Fendi“, „Roberto Cavalli“, „Dolce & Gabbana“, „Prada“, „Christian Dior“, „Givenchy“, „Yves Saint Laurent“ – tai tik keletas iš daugelio Julijos kolekcijų pristatymų, papildžiusių jos darbų sąrašą. Per šį pusmetį Julija taip pat papuošė žurnalų „Vogue“, „W Magazine“, „Interview“, „Dazed & Confused“ puslapius bei tapo garsaus prekės ženklo „Balenciaga“ 2010–2011 rudens / žiemos reklamos veidu. Beje, šiemet Julija taip pat pateko į geriausių pasaulio modelių (kurį kasmet sudaro populiari užsienio internetinė svetainė models.com, – red. past) sąrašą ir užėmė 47 vietą.

4 VIETA

Lietuvos modelių Top 5 (2010-10)

Rasa Žukauskaitė

Praėjusiais metais į modelių būrį sėkmingai įsiliejo Rasa Žukauskaitė. Šį pavasarį mergina buvo laukiama didžiosiose mados savaitėse (Niujorkas, Milanas, Londonas), kuriose pristatė tokių dizainerių ar mados namų kaip „Versace“, „Prada“, „Dolce & Gabbana“, „Roberto Cavalli“, „Burberry Prorsum“, „Topshop Unique“ drabužius iš 2010 m. rudens / žiemos kolekcijų. Itin daug dėmesio Rasa sulaukė po to, kai tapo pasaulinio garso mados namų „Prada“ 2010 pavasario / vasaros reklamos veidu. Šis pasiekimas jai padėjo užsitikrinti ir 26 vietą pasaulio modelių sąraše pagal models.com. Rasos gerbėjai šį pusmetį taip pat buvo nudžiuginti jos fotosesijomis „Vogue“, „Numero“, „Love“, „Another“, „Pop“, „W Magazine“ žurnalams. Sėkmingas metų startas leidžia manyti, kad ši mergina ir toliau maloniai stebins itin gerais darbo rezultatais.

3 VIETA

Lietuvos modelių Top 5 (2010-10)

Giedrė Dukauskaitė

Sėkmė mados pasaulyje Giedrę lydėjo nuo pat modelio karjeros pradžios. Per keturis modeliavimo metus iš Raseinių kilusi mergina apkeliavo visą pasaulį: pabuvojo San Franciske, Majamyje, Taivane, Tokijuje, Italijoje, Maroke ir Keiptaune. Praėjusiais metais ji išsikovojo vietą 50-ties geriausių pasaulio modelių sąraše. Šį pavasarį mergina dalyvavo Niujorko ir Londono mados savaitėse. Ją buvo galima išvysti ant „Lacoste“, „Topshop Unique“, „Erdem“, „Paul Smith“ podiumų, pristatančių rudens / žiemos madas. Giedrė taip pat tapo kompanijos „Joop!“ pavasario / vasaros reklamos veidu bei nusifotografavo žurnalams „Vogue“, „Harper’s Bazaar“, „Cover“, „Elle“, „Interview“. Mūsų žurnalui mergina yra sakiusi, jog jos sėkmę ir populiarumą mados padangėje lemia jos šypsena, nuoširdus darbas bei tokios charakterio savybės kaip užsispyrimas ir atkaklumas. Visa tai jai padeda nenustoti tobulėti ir siekti naujų, dar įspūdingesnių ir jos talentą atskleidžiančių darbų.

2 VIETA

Lietuvos modelių Top 5 (2010-10)

Eglė Tvirbutaitė

Mados pasaulyje jau ne pirmus metus skamba dar vienas lietuviškas vardas. Vos tik žengusi pirmuosius modelio žingsnius šiaulietė Eglė Tvirbutaitė atkreipė į save dėmesį ir skynė laurus. Įkvepiančiu pavyzdžiu tapo bendradarbiavimas su tokiais pasaulinio lygio dizaineriais kaip Christian Dior, Givenchy, Christian Lacroix, Alexander McQueen, Sonia Rykiel ir Nina Ricci. Nuo pat šių metų pradžios sėkmingai startavusi manekenė padirbėjo ir su „Dolce & Gabbana“, Jason Wu, „Herve Leger by Max Azria“. Ji dalyvavo „DKNY“, „Carven“, „Class Roberto Cavalli“ reklaminių kampanijų fotosesijose. Vieną geriausių šalies manekenių taip pat galima išvysti vartant „Vogue“, „Elle“, „Velvet“, „Marie Claire“ žurnalų puslapius. „Kad gerai sektųsi modelio darbas, reikia bendradarbiauti su geromis agentūromis, kurios tavimi tikėtų, tave palaikytų. Taip pat reikia atsidurti tinkamu laiku tinkamoje vietoje ir sutiktiems žmonėms padaryti neišdildomą įspūdį“, – yra kalbėjusi Eglė.

1 VIETA

Lietuvos modelių Top 5 (2010-10)

Edita Vilkevičiūtė

Modelio karjerą pradėjusi Ispanijoje Edita nenustoja savo gerbėjų maloniai stebinti ir džiuginti iki šiol. Mergina jau spėjo atsidurti tarp garsiausių mados industrijos atstovų numylėtinių. Praėjusiais metais ji tapo „Versace“ ir „Dior“ kvepalų veidu, pasirodė „Karl Lagerfeld“, „Emporio Armani“, „Calvin Klein“, „Dolce & Gabbana“ reklaminėse kampanijose, dalyvavo „Victoria’s Secret“ kolekcijos pristatyme bei debiutavo dviejuose Karlo Lagerfeldo filmuose apie legendinę Coco Chanel. Šiais metais mergina savo darbų tempo nelėtino: jos laukė Niujorko bei Milano mados savaitės, skirtos rudeniui ir žiemai, fotosesijos „Numero“, „Harper’s Bazaar“, „Vogue“, „Glamour“, „V“ žurnalams, „Louis Vuitton“, „Alexander Wang“, „Dolce & Gabbana“ katalogams bei „Calvin Klein“, „Massimo Dutti“, „Giorgio Armani“ reklamos. Lietuvos supermanekenė Edita Vilkevičiūtė jau nebe pirmą sezoną taip pat atsiduria ir geriausių pasaulio modelių sąrašuose. Pagal models.com, šiais metais ji puikuojasi 16 vietoje.

Dar šis tas… Kopiančios į mados olimpą

Keturios lietuvaitės ant „Dolce & Gabbana“ podiumo, trys – pasauliniame modelių sąraše, šešios – populiariame „Vogue“ žurnale… Pripažinkime, šie skaičiai dar kartą įrodo, kad baltiškajam žavesiui sunkiai atsispiria ir patys garsiausi mados grandai. Todėl nenuostabu, kad Lietuvos mados padangėje kasmet sužiba vis naujų veidų, pasiruošusių užkopti į mados olimpą. Šį pusmetį už mūsų šalies ribų buvo tariami ne vien tik šių penkių merginų vardai. Savo grožį ir gracingumą mados pasaulyje demonstravo ir daugiau lietuvaičių.

Praėjusiais metais tapusi garsių Italijos mados namų „Moschino“ kolekcijos „Cheap & Chic“ reklamos veidu Ernesta Petkevičiūtė per šį pusmetį nusifotografavo „Glamour“ ir „Allure“ žurnalams bei prekės ženklo „United Colors of Benetton“ katalogui. Šiais metais sėkmė neaplenkia ir gražuolės Erikos Labanauskaitės. Tarp daugelio savo darbų mergina nusifotografavo kompanijos „Bershka“ rudens / žiemos reklamoje, taip pat papuošė graikiškojo „Vogue“ žurnalo puslapius.

Pernai Lietuvos mados padangėje nušvitusi Augustė Abeliūnaitė (ta pati mergina, kuri žengdama Milano podiumu liejo ašaras, – red. past.) kaipmat išgarsėjo. Ji atsidūrė geriausių pasaulio naujų modelių dešimtuke ir buvo laikoma viena perspektyviausių šalies modelių. Jai teko dalyvauti „Burberry Prorsum“, „Jil Sander“, „Prada“, „Dolce & Gabbana“, „Alexander Wang“, „Iceberg“ bei daugelio kitų dizainerių kolekcijų pristatymuose, nusifotografuoti „Madame Figaro“, „Vogue Nippon“ žurnalams bei „Philosophy di Alberta Ferretti“ reklamai. Šiais metais užsienio mados blogai vis rečiau skelbė apie naujus merginos pasiekimus. Nors ir sulėtino darbų tempą, Augustė nusifotografavo „Harper’s Bazaar“ ir „Vogue“ žurnalams bei tapo „RED Valentino“ ruduo / žiema reklamos veidu.

Lina Čelkaitė

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis

Ugnius Kiguolis - žinomas verslininkas bei visuomeninkas. Daugybės internetinių projektų kūrėjas ir bendrasavininkas, savo veiklą skirstantis į keletą sričių.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie Jurgita.lt