LOUIS VUITTON imperija

Olivia Morelli - -
LOUIS VUITTON imperija

Šiandien, lygiai prieš 191-erius metus, gimė prancūzas, kurio vardas ir pavardė tapo kultiniu prabangos ženklu – Louis Vuitton. Dar prieš 158 metus buvo atidaryta pirmoji Louiso Vuittono parduotuvė, mažoje Rue Neuve des Capucines gatvelėje, Paryžiuje. Būtent čia gimė kultiniai prancūzų mados namai, šiandien atpažįstami vos iš dviejų raidžių junginio – LV.

„Louis Vuitton“ prekės ženklas pernai užėmė pirmąją vietą prabangiausių pasaulyje prekių ženklų sąraše, už nugaros palikdamas tokius mados gigantus, kaip „Hermès“, „Gucci“ ir „Chanel“. Kaip pasakytų pati madmuazelė Coco Chanel: „Kai kurie žmonės mano, kad prabanga yra skurdo priešingybė. Tai netiesa. Prabanga yra vulgarumo priešingybė“.

Istorija, prasidėjusi lagamine

1835 m. niekam nežinomas prancūzų berniukas, vardu Louisas Vuittonas sukorė 400 kilometrų pėsčiomis nuo rytinės Prancūzijos provincijos, kad pagaliau atsidurtų čia – mados sostinėje Paryžiuje. Galite patikėti, tada jam buvo vos keturiolika metų! Tačiau talentingas vaikinukas greitai gavo darbą Malletier dirbtuvėje, kurioje buvo rankomis gaminami kelioniniai lagaminai. Netrukus Louisą pakvietė kurti ir pačios imperatorės Eugenijos de Montijo, Napoleono III-ojo žmonos, kelioninius lagaminus. Louisas tai darė taip gerai, kad dar po kelių jau galėjo įkurti savo vardo lagaminų dirbtuvę!

1854 m. mažoje Paryžiaus gatvelėje Rue Neuve des Capucines jis atvėrė duris į dar neregėtą lagaminų pasaulį. Tiesa, iš pradžių Vuittono lagaminai labiau priminė prabangias krovinines dėžes, nei lengvus nešiojamus lagaminus, tačiau netrukus jis ėmė gaminti naujoviškus lagaminus, kurie buvo lengvi, nepralaidūs vandeniui ir puikiai atrodė. Štai kodėl jie žaibiškai paplito tarp aristokratų ir tapo visų geidžiama preke. Kiti lagaminų meistrai ėmė kopijuoti Louisą Vuittoną, ir visa tai vyko prieš daugiau nei šimtą metų!

Užkariavęs Paryžių, vos po metų Louisas Vuittonas atidarė ir pirmąją parduotuvę Anglijoje – Londono Oxford Street gatvėje. Didžiąjam meistrui mirus, lagaminų verslą perėmė jo sūnus Georgesas Vuittonas, kuris prancūziškų lagaminų namus pavertė visame pasaulyje garsiu prekės ženklu ir užpatentavo legendinę LV monogramą. Monogramų idėjas Georgesas pasiskolino iš Japonijos ir Tolimųjų Rytų meno, dėl kurio to meto prancūzų aristokratai tiesiog kraustėsi iš proto. Be to, Vuittono sūnus nebeapsiribojo vien prabangių lagaminų gamyba, jis pirmasis pradėjo kurti legendines rankų darbo rankines su LV monogramomis.

Prieš karą Vuittonas atidarė firminę LV parduotuvę garsiausioje Paryžiaus gatvėje – Eliziejaus laukuose. Tuo metu ši parduotuvė tapo didžiausia kelioninių prekių parduotuve visame pasaulyje. Jau tarpukariu LV imperija ėmė plėstis per visus penkis pasaulio kontinentus: atsidarė parduotuvės Niujorke ir Vašingtone, dar viena parduotuvė Londone, taip pat Bombėjuje (Indija), Aleksandrijoje (Egiptas) ir net Buenos Airėse (Argentina).

Antrojo Pasaulinio karo metu virš LV mados namų pakibo juodas debesis, apie kurį LV vadovybė dar ir dabar nemėgsta kalbėti, tačiau pripažįsta, jog tuo karo metu LV mados namai koloboravo su naciais. Po karo LV imperija su ją valdančiu įpėdiniu – anūku Gastonu-Louisu Vuittonu plėtėsi dar toliau. Tuo metu kai europiečiai ir amerikiečiai ėjo iš proto dėl hipiško gyvenimo būdo, bitlų, ronkenrolo ir kosmoso, LV užkariavo Azijos rinką. Jie atidarė LV parduotuves Japonijoje – Tokijuje ir Osakoje, vėliau Taipėjuje (Taivanas) ir Seule (Pietų Korėja).

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt