Mada filmuose: būtina pamatyti

Gabriel E. Hall - -
 Mada filmuose: būtina pamatyti

Mada labai dažnai tampa neatsiejama muzikos ar filmų dalimi – pamėgę muzikos atlikėjus ar susižavėję filmo siužetu žmonės ima mėgdžioti ir savo naujojo herojo drabužius, o jeigu tokių įsimylėjėlių ar net drastiškų gerbėjų atsiranda daugiau, tai gali virsti mada. Priminsime jums Japonijoje madingą cosplay aprangos stilių, kurį įkvėpė komiksai ir animaciniai filmukai. O galbūt jūs pastebėjote tedenciją, kad su serialo „Gossip girl“ (lietuviškai: „Liežuvautoja“) pasirodymu daugelio mergaičių galvas pradėjo puošti lankeliai ar plaukų juostos?

Žinoma, yra ir kitokių filmų – yra tokių, kurių pagrindas mada, tad kiekvienam save gerbiančiam mados mylėtojui juos tiesiog būtina pamatyti.

Mada filmuose: būtina pamatyti

Vaidybinis: „A Single Man“ (2009). Režisierius: Tom Ford

Amerikietis dizaineris Tom Ford, žinomas, dėl savo seksualių ir itin atvirų reklamų bei vis išlendančių asmeninių problemų, prieš kelis metus sukūrė kritikų teigiamai įvertintą filmą apie anglų profesorių, kuris dėsto Los Andželo koledže. Dėtytojo George Falconer gyvenimo partneris miršta avarijos metu, o profesorius, negalintis susidoroti su skausmu, ima planuoti savižudybę. Susidurdamas su daugeliu įvairių žmonių jis persvarsto savo apsisprendimą pasitraukti iš gyvenimo.

Iš mados pusės: įdomu stebėti 60 – ųjų aprangą, solidžius vyrų kostiumus bei išpuoselėtą moteriškumą. Dar įdomiau įvertinti dizainerio kūrybiškumą visiškai kitoje srityje.

Dokumentinis: The September Issue (2009). Režisierius: R. J. Cutler

Amerikietiškojo „Vogue“ redaktorė Anna Wintour buvo sukritikuota, kad jos vadovavimo metu mados biblija tapo nuobodi ir komerciška. Savimi pasitikinti moteris kritikus užčiaupė išleisdama beveik pustrečio kilogramo sveriantį numerį, kurį sudarė 840 puslapių. Žinoma, kad jis buvo didžiausias visoje „Vogue“ istorijoje. Po dviejų metų sukurtame dokumentiniame filme Anna matome tiek tokią, kokią ją pristato spauda – valdingą, griežtą, apsikrovusią asmeniniais asistentais, tiek ir žmogišką, pavargusią ir nusiėmusią savo juodus akinius. Bet visada įsimylėjusią madą.

Iš mados pusės: tiesą sakant, būtų sunku rasti tai, kas nebūtų susiję su mada.

Klasika: Breakfast at Tiffany`s (1961). Režisierius: Blake Edwards

Daugeliui šio filmo siužetas puikiai žinomas, o Audrey Hepburn aukštyn sukeltais plaukais, perlu vėriniu ir smilkstančia cigarete kandiklyje, yra tapusi 60 – ųjų mados atspindžiu. Istorija rutuliojasi aplink visuomenės veikėją Holly Golightly ir jos kaimyną, rašytoją Paul Varjak. Paul stebina bei žavi Holly dvilypiškumas: sugebėjimas flirtuoti ir seksualumas viešumoje bei tapimas pažeidžiama ir neurotiška mergaite jiems likus dviese.

Iš mados pusės: Audrey Hepburn šios rolės dėka tapo moteriškumo idealu, o jos personažas, Holly, padarė milžinišką įtaką metai iš metų iš naujo priversdama įsimylėti glamūriškąjį šeštąjį dešimtmetį.

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall

Gabrielė yra sveikos gyvensenos entuziastė, kuri turi aistrą tiek sveikatai tiek grožiui nes visada domisi naujovėmis ir neprisibijo išbandyti kažką naujo. Išbandžiusi ką nors kas tikrai patinka ji pasidalina su skaitytojais kodėl tai rekomenduoja rinktis.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie Jurgita.lt