Mada + sportas. Olimpinės mados (ne)sąmonės

Lucia Danes - -
Mada + sportas. Olimpinės mados (ne)sąmonės

Pamirškite stilingas olimpiečių uniformas. Turime eilę nestilingų, juokingų ir net suklastotų. Apie tai kaip pasaulis juokiasi iš ispanų, kaip susimovė amerikiečiai ir net patys vokiečiai, skaitykite čia.

Kaip manote kas aprengė JAV sportininkus? Na, aišku, kad etatinis JAV dizaineris Ralph Lauren, darantis tai jau kelintus metus iš eilės. Amerikietiškas polo stilius ir balta spalva – įprastas “amerikoniškas” įvaizdis išlaikytas be priekaištų. BET… pasirodo, jog nacionalinės amerikiečių uniformos, skirtos atidarymo ceremonijai, buvo pasiūtos ne tėvynėje Amerikoje, o… Kinijoje!!! Ar gali būti blogiau? GALI.

Tai, kas nutiko amerikiečiams dar ne baisiausia, kas galėjo nutikti olimpinės mados industrijoje. Turbūt baisiausia, kas galėjo nutikti – nutiko ispanams. Iš ispanų olimpinių uniformų dabar šaiposi ne tik patys ispanai, bet ir visas pasaulis. Kita vertus, ar gi ne smagūs ispanų uniformų raštai?:) Jas kaip bebūtų keista kūrė ne ispanai, ir net ne kinai, o tokia beveik niekam nežinoma rusų kompanija Bosco. Taigi, ispanai pavirto rusais, o netrukus paaiškėjo, kad tie patys “mados namai” Bosco pasiuvo ir Rusijos bei Ukrainos olimpinių rinktinių kostiumus! Tikros linksmybės.

Na, o kol ispanams, rusams ir ukrainiečiams Bosco siuvo linksmąsias uniformas, ką gi veikė kinai?! Jie siuvo uniformas amerikiečiams, tačiau jiems patiems sportinius batelius ir kostiumus pagamino Nike, be to, sau kinai pasisiuvo tradicinius raudonus kostiumus, panašius į… ispanų! Atrodo, ispanai praktiškai jau gali krautis lagaminus ir skristi namo:)

Sunku patikėti, bet šiose Olimpinėse žaidynėse susimovė net ir vokiečiai. Vokietijos rinktinę aprengė Miunchene veikiantys mados namai Bogner. Viskas lyg ir vokiškai tvarkingai, tačiau o varge… Rožinė ir žydra spalva… kaip Barbė ir Kenas!

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes

Lucia yra viena iš naujausių Jurgita.lt naujienų skilties redaktorių, nors nemaža dalis representacinių straipsnių apie fotografus, dizainerius, stilistus, bei visažistus taip pat priklauso šiai merginai. Aiškus ir skaitytojų pamėgtas rašymo stilius, būdingas šiai merginai, ypač tinka objektyviai anlizei, konkretiems m...

Susisiekite su Lucia Danes
Apie Jurgita.lt