Mados festivalis

Olivia Morelli - -
Mados festivalis

1999-aisiais startavusi ir per šiuos metus ryškiausiu mados ir stiliaus renginiu Lietuvoje virtusi „Mados infekcija“ nuo kitų festivalių skiriasi savo konceptualumu. Šio festivalio koncepcija – ugdyti savitą, individualų stilių ir požiūrį į madą bei jos vartojimą. Tai puikiai iliustruoja ir „Mados infekcijai“ parinkta sostinės Šiuolaikinio meno centro erdvė bei festivalio atvirumas kiekvienam: ir mados profesionalui, ir dizainerių kūryba bei mados naujovėmis besidominčiam žiūrovui.

Kovo 20-21 dienomis 19 val. Vilniuje įvyks jau devintasis mados festivalis „Mados infekcija“. Stipriausias Lietuvos ir užsienio dizainerių sukurtas idėjinis užkratas plačiai pasklis sostinės Šiuolaikinio meno centro erdvėse (Vokiečių g. 2, Vilnius) ir už jo ribų. Šiemet festivalyje savo kolekcijas pristatys net 19 Lietuvos dizainerių ir svečiai iš Prancūzijos, Ispanijos, Vokietijos, Estijos. Pavasarine tradicija tapusiame festivalyje kovo 20-21 dienomis šviežias idėjas propaguos „Mados infekcijos“ senbuviai: Kristina Kruopienytė ir Egidijus Sidaras, Giedrius Šarkauskas, Diana Paukštytė, Jurgita Januškevičiūtė-Žiugždienė, Sonata Bylaitė, Giedrius Paulauskas, Laura Dailidėnienė, „Swan Pharmaceutics“ (Gabrielė Januškevičiūtė, Ramunė Strazdaitė, Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė, Seržas Gandžumianas), Sandra Straukaitė, Vitalis Čepkauskas. Pirmą kartą festivaliui ruošiasi ir trijų kolekcijų autoriai, kurie laimėjo konkursą „Injekcija“ – Dainius Bendikas ir Benas Staškauskas, Jurga Sutkutė bei Eglė Žiemytė. Pasak dizainerės S. Straukaitės, visos trys konkursą laimėjusios kolekcijos yra konceptualios, išgrynintos, išsiskiriančios savitu dizainu, kokybe – formuojasi nauja stiprių dizainerių karta. Vieninteliame mados ir stiliaus renginyje Lietuvoje kaip ir kasmet laukiama svečių iš užsienio. Kovo 20-21 dienomis vyksiančiame renginyje savo naujausią Madrido mados savaitėje pristatytą kolekciją „Super Furry Animals“ demonstruos ispanių „El Delgado Buil“ duetas. Festivalyje savo darbus pristatys aukštosios mados poete vadinama viešnia iš Prancūzijos Sakina M’sa. Antverpeno karališkosios menų akademijos išugdyta vokietė Annette Kölling, dirbusi vieno garsiausių pasaulio menininkų Jan Fabre studijoje, turėtų nustebinti pasakomis, mitais ir legendomis dvelkiančia kolekcija, išsiskiriančia belgiška kryptimi. Devintojoje „Mados infekcijoje“ savo kolekciją pristatys ir dizainerio Aldo Järvsoo bei juvelyro Tanel Veenre duetas iš Estijos.

Organizatorių teigimu, šiemet festivalis apjungs penkis skirtingus renginius. Pirmąją festivalio dieną renginys žiurovus stebins ne tik mados dizainerių kolekcijomis. Savo fotografijų parodas pristatys su mados pasauliu susiję ir jį iš vidaus gerai pažįstantys fotografai Gedmantas Kropis, Aistė Valiūtė ir Daumantas Plechavičius bei kompanijos „Max Factor“ vizažistas Aurimas Juodiškis, stilistė Karina Leontjeva. Antrąją festivalio dieną, kovo 21-ąją, šeštadienį, Šiuolaikinio meno centre tradiciškai bus rengiami seminarai madai aktualiais klausimais, kuriuos skaitys pranešėjai iš užsienio, o žiūrovai juose galės apsilankyti nemokamai. Jau patvirtinta, kad šiais metais pranešimą skaitys viešnia iš Vokietijos Martina Glomb, dirbusi su grasiąja dizainere Vivienne Westwood. Mados dizaino profesorė M. Glomb skaitys paskaitą apie V. Westwood kūrybos metodus. Kiti pranešėjai artimiausiu metu bus paskelbti festivalio svetainėje www.madosinfekcija.lt.

Likus savaitei iki festivalio, kovo 14 d., šeštadienį, festivalio užkulisių specialistai vienai dienai persikraustys į prekybos centrą „Europa“ (Konstitucijos pr. 7, Vilnius), kur vyks renginys „Grožio infekcija“. Renginio lankytojai galės pamatyti kaip atrodo festivalio užkulisiai, kuriuose ruošiamas makiažas modeliams. Festivalio „Mados infekcija“ prodiuserė Renata Mikailionytė ir nuolatinis festivalio makiažo meistras A. Juodiškis renginio žiūrovus supažindins su naujausiomis šio pavasario makiažo tendencijomis.

Šiemet pirmą kartą mados gurmanams bus suteikiama galimybė betarpiškai pabendrauti su dizaineriais ir aplankyti jų boutique parduotuves bei studijas, kuriose jie kuria ir dirba. Naujo renginio „Mados inventorizacija“ metu kovo 27-28 dienomis 12-18 val. madai neabejingi žiūrovai bus pakviesti pasivaikščioti festivalio sudarytu maršrutu, aplankant „Mados infekcijos“ dizainerių kūrybines studijas.
Akimirkos iš „Mados infekcijos“ spaudos konferencijos 2009 02 25

Mados festivalisMados festivalisMados festivalisMados festivalisMados festivalisMados festivalisMados festivalisMados festivalisMados festivalisMados festivalis

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt