Mados infekcija: 2 dienos kolekcijos su Sandros Straukaitės GANGNAM style

Julie Splinters - -
Mados infekcija: 2 dienos kolekcijos su Sandros Straukaitės GANGNAM style

Pratęsimas šeštadienį žadėjo rimtą eksperimentų dieną. Niekas nežinojo, ko tikėtis. Ir iš to netikėtumo, visi iškart, jau nuo pirmos kolekcijos gavo smūgį į smegenis. Ir jį sudavė ne kas kitas, o pati Sandra – „Mados infekcijos“ smegenys!

Jei nematėt, tai nepatikėsit, kad Sandra Straukaitė „įkalė“ GANGNAM STYLE, avangardą iškeitė į popsą, modelius išmokė šokti korėjietišką „makareną“ ir finale pati ją sušoko! Maža to, finalinio modelio maudymosi kostiumėlis priminė legendinį Borato triko… Va taip ironiškai prasidėjo antroji infekcijos diena… Apie pačią kolekciją, kuri buvo Straukaitės koloboracija su „Audimu“ labai daug ko pasakyti neturime, kaip „Audimui“ – neblogai, kaip Sandra Straukaitei – silpnai.

Po šokių, į podiumą išėjo niūrūs emo vikingai – dano Asger Juel Larsen modeliai. Po Sandros spalvų ir šou, Larseno gotiška, androgeniška, industrinė estetika, įtakota Londono subkultūrų atrodė kaip pasiruošimas savižudybei. Tačiau nemažai kostiumų buvo tikrai įspūdingi, ypač paskutinieji vyriški su dekoratyviais barokiniais print‘ais, net primenantys itin stiprią šių metų „Givenchy“ kolekciją.

Trečia – Milda Čergelytė (MIMI.C) nevengianti visokiausio plauko eksperimentų. Jos kolekciją ICHI KILA įkvėpė japonų mafija jakudza, tatuiruotės, smurto filmai, geišos ir tristygio japoniško instrumento šamisen garsai. Tik dizainerė viską interpretavo savaip, pavyzdžiui, smurto vaizdų vietą užėmė jos pačios ranka siuvinėtų mandalų elementai, fraktalų ir gėlių ornamentai.

Po pertraukos į podiumo zoną įžengė jau ne pirmą kartą ant infekcijos podiumų vaikštančių vokiečių dueto „GROSSER HEINRICH“ modeliai. Kažkas jų kolekciją pavadino „rūgščių“ spalvų kolekcija ir tai buvo taiklu. Po jos sekė „oversize‘inė“ festivalio veteranės Linos Gudanavičiūtės kolekcija, o antrą dalį pribaigė dar labiau „over“ – Aušros Urbanavičiūtės & Dianos Kuzmickaitės duetas. Šios dvi dizainerės kiekvieną kartą ant podiumo sugeba užkurti tikrą diskoteką su blizgia sintetika, nuliu aprangos etiketo ir drąsia didmiesčio casual mada.

Na, ir paskutinė kolekcija, sulaukusi stipraus palaikymo iš visų pusių – tai iš Londono sugrįžusios patriotės – Dovilės Gudačiauskaitės šou su rastgaliu pamestu ant podiumo ir subtiliai spalvingais drabužiai, kuriuos kurdama ji naujai interpretuoja vakarietiškos pop kultūros elementus. Apskritai, bendras visų kolekcijų, pristatytų per dvi dienas, vaizdas atrodė visai neblogai. Bet tai dar ne pabaiga, jau kitą mėnesį žiūrėsime, ką parodys patys jauniausi Lietuvos mados dizaineriai mados „Injekcijoje“. O tuo tarpu, „Mados infekcija“ OFF.

Nuotraukos Gretos Griniūtės

Apie autorių

Julie Splinters

Julie - viena iš nedaugelio žmonių, ypatingai besidominčių Rytų Japonijos, Kinijos ir apskritai Azijos šalių kultūromis. Baigusi anglų filologijos studijas, mergina šiuo metu yra Azijos studijų krypties programos studentė, kurią apima Artimųjų Rytų studijos, japonologija, Pietų Azijos studijos ir sinologija.  Kadangi m...

Susisiekite su Julie Splinters
Apie Jurgita.lt