„Mados infekcija“: atsidavimas pret-a-porter madai

Lucia Danes - -
„Mados infekcija“: atsidavimas pret-a-porter  madai

Vakar buvo gerai. Net labai gerai. Podiumu su batais žudikais praslinko septynių dizainerių kolekcijas demonstravę modeliai, skambant visą ŠMC stogą raunančiam Pauliaus Kilbausko garso takeliui. Už garsą – iš karto ir kaip visada atiduodam visus savo 10 balų.

O dabar trumpai apie svarbiausius asmenis – dizainerius. Žemišką ir gatvėje puikiai nešiojamą pret-a-porter spektaklį pradėjo Eglė Žiemytė ir jos nenaujas, bet dar neatsibodęs lietuviškai skandinaviškas minimalizmas, o po jos pasipylė stipriai patobulėjusios Lauros Dailidėnienės modeliai bei švelniais tonais pirmąją infekcijos dalį užbaigęs įspūdingos darbinės biografijos vokietis – Michael Sontag, prieš porą metų dirbęs net „Kenzo“ ir „Givenchy“ mados namuose Paryžiuje.

Po pertraukos aplink kaukolę ir žirkles jau sukiojosi ir tikrų paryžiečių – dueto „Martinez Lierah“ modeliai, o iškart po jų pasirodė Norvegijoje kuriančios lietuvės Kristinos Vikøren kolekciniai pavyzdžiai. Galiausiai visus, grindų kojomis nesiekiančius žiūrovus (pirmą kartą istorijoje net stovimos vietos iš tiesų buvo sėdimos!), krutinti rankas privertė Ievos Daugirdaitės šviesios skulptūriškos drabužių formos.

Tada vėl niekam nereikalinga pertrauka, per kurią iš ŠMC dingo mažiau nei pusę salės žiūrovų, neištvėrusių mados infekcijos „pragaro“ ir praleidusių, mūsų manymu, patį geriausią dienos pasirodymą – BEssARION – gruzinų dizainerio, kuriančio Maskvoje kolekciją, kurio grafiški, architektūriniai siluetai sugriovė klasikinius stereotipus apie kartais nuobodžią ir pernelyg žemišką pret-a-porter madą.

Pratęsimas jau šiandien. >> Bus eksperimentų diena. >> Ko tikėtis niekas nežino. >> Vieta: ŠMC. >> Laikas: 19:00. >> Vaizdas: kaukolės ir žirklės.

Žemiau pirmi kadrai. Vėliau bus daugiau.

foto > Ignas Jurkynas / Giedrius Bubliauskas / Gediminas Gražys

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes

Lucia yra viena iš naujausių Jurgita.lt naujienų skilties redaktorių, nors nemaža dalis representacinių straipsnių apie fotografus, dizainerius, stilistus, bei visažistus taip pat priklauso šiai merginai. Aiškus ir skaitytojų pamėgtas rašymo stilius, būdingas šiai merginai, ypač tinka objektyviai anlizei, konkretiems m...

Susisiekite su Lucia Danes
Apie Jurgita.lt