Manekenės svajonė – namelis ant jūros kranto

Olivia Morelli - -
Manekenės svajonė – namelis ant jūros kranto

Dosjė

Vardas, pavardė: Erika Labanauskaitė

Gimimo data, vieta: 1989 05 28, Panevėžys

Agentūra: „Supermodels“ (Lietuvoje), „Joy Model Management (Italijoje), „Loop“ (Japonijoje), „Iconic Management“ (Vokietijoje), „SS & M“ (Ispanijoje)

Ūgis ir išmatavimai: 174 cm; 80, 57, 85

Plaukai: rudi

Išsilavinimas: vidurinis

Užsienio kalbos: anglų, rusų

Fotosesijos žurnalams: „Marie Claire“ (Italija), „Best Jeans“ (Italija), „Glamour“ (Ispanija), „Tu Style“ (Italija) ir kt.

Demonstruotos kolekcijos: „Strenesse“, „Lanvin“, Vivienne Westwood, „Allude“, Mifur-Gabriel Colangelo, Maximilian Linz

Pomėgiai: kelionės, muzika, fotografija, šokiai, poilsis gamtoje, dviratis, filmai, laisvalaikis su draugais

Netrukus 21-ąjį gimtadienį švęsianti panevėžietė Erika Labanauskaitė dar besimokydama mokykloje ne kartą girdėjo draugų raginimus pamėginti tapti modeliu, tačiau į juos tik numodavo ranka. „Kiekvieną kartą, kai man kas pasakydavo, jog turėčiau būti modeliu, aš dar labiau užsispirdavau… juo nebūti“, – juokiasi dabar garsiausių dizainerių kolekcijas demonstruojanti ir populiariems žurnalams pozuojanti mergina.

Kontraktas per dieną


Kaip nutiko, kad ji persigalvojo? Pasirodo, baigusi vidurinę Erika su tuometiniu savo vaikinu keliems mėnesiams išvyko į Angliją. Mergina prisipažįsta tiesiog norėjusi pamatyti kitokį gyvenimą, mat dar nebuvo viešėjusi nė vienoje kitoje šalyje. Būtent Anglijoje ji sulaukė vienos agentūros pasiūlymo, tačiau internete radusi labai nedaug informacijos apie jos veiklą, nusprendė nerizikuoti. „Per Kalėdas ketinome grįžti į Lietuvą, tad vaikinas man patarė išbandyti lietuviškas agentūras. Po švenčių likau Lietuvoje. Užpildžiau anketą „Supermodels“ svetainėje, labai greitai sulaukiau skambučio. O kai nuvykau į Kauną, tą pačią dieną gavau kontraktą darbui užsienyje. Ir jau po mėnesio buvau Milane. Man tuomet buvo 19“, – fantastišką savo kelio į sėkmę pradžią prisimena manekenė.

Tęsinys buvo dar nuostabesnis – vietoj mėnesio Erika Milane prabuvo visus tris (itališkos mados sostinėje lietuvė pozavo žurnalams ir katalogams aut. past.), o tiesiai iš ten keliavo dirbti į Paryžių, kur demonstravo prabangių drabužių parduotuvių prekes klientams. Ten ji irgi išbuvo du kartus ilgiau nei buvo planuota.

„Namie nebuvau 5 mėnesius, bet didelio namų ilgesio nejaučiau, nes ir Milane, ir Paryžiuje susiradau draugų, kurie svetimose šalyse padėjo man jaustis lyg namie“, – pasakoja Erika.

Milane agentūra išnuomojo didžiulį butą, kuriame su lietuvaite gyveno dvi rusės. Rusiškai prastai kalbančiai Erikai ir angliškai nemokančioms rusaitėms bendrauti nebuvo lengva.

Paryžiuje susikalbėti su kaimynėmis irgi nebuvo lengva, nes didžiuliame bute lietuvė buvo apgyvendinta kartu su dviem kanadietėmis, prancūze, belge ir ruse.

Nuotykiai gėjų rajone


Vėliau Erikai teko dirbti Ispanijoje, Vokietijoje, Japonijoje. Kuri iš visų aplankytų šalių Erikai paliko didžiausią įspūdį? „Sunku kurią nors vieną išskirti. Italija man visada labai patiko, o ten nuvykusi supratau, kad – ne be reikalo. Kraštovaizdžiai, jūra, maistas, kalba, daug kas patinka man ten. Ispanija irgi labai nudžiugino, net nesitikėjau, kad taip pamilsiu ją. O Japonija – tai iš viso kitas pasaulis. Visur labai švaru ir saugu, žmonės labai malonūs ir paslaugūs, niekada neatsisakys padėti… Tik Vokietijoje ne taip patiko. Galbūt per trumpai buvau (Erika demonstravo drabužius Berlyno mados savaitėje – aut. past.), o lyg tyčia toks blogas oras visą tą savaitę buvo. Esu iš tų, kuriems nuolat reikia šviesos ir šilumos“, – įspūdžiais dalinasi Erika.

Manekenė juokiasi, kad klaidžiojimas svetimame mieste jau nebe nuotykis, o įprastas dalykas. Paryžiuje kartu su kambario drauge Erika buvo atsidūrusi kur kas pikantiškesnėje situacijoje. „Ėjome per miestą ir suradome tokį lauko bariuką. Mūsų žvilgsnius patraukė ant staliukų sudėliotos lėkštelės su riešutais. Na, galvojam prisėsime, riešutų užkrimsime, ko nors atsigersime. Barmenas keistai į mus žiūrėjo, praeinantys žmonės – irgi. Bet mes nekreipėme dėmesio. Smagiai pasėdėjome ir nusprendėme, kad tai dabar – mūsų mėgstamiausias baras.

Maždaug po savaitės vyko muzikos festivalis ir kaip tik ėjome pro tą mūsų barą. Niekaip nesupratome, kodėl tiek daug vyrų aplink (atrodė, kad mes visoje gatvėje esame vienintelės panelės) ir kodėl, po velnių, trys raumeningi vyrai tik su apatiniais šoka ant mūsų baro stalų? Netrukus išsiaiškinome – pasirodo, ten gėjų baras“, – šypsodamasi prisimena ji.

Dietų nesilaiko


Nuotykiai nuotykiais, o kaip mokslai, tiesiai šviesiai klausiame Erikos. „Baigusi vidurinę, nebuvau apsisprendusi, ką noriu šiame gyvenime veikti. Ir nusprendžiau niekur nestoti, kol nesugalvosiu. Dabar jau esu apsisprendusi studijuoti užsienyje. Užtat dabar keliauju ir dirbu, kad galėčiau susimokėti už studijas“, – surimtėja manekenė. Paklausta, kiek uždirba, Erika šypsodamasi paaiškina, kad atlyginimas toks nepastovus, kad sunku paaiškinti. Tačiau išduoda, kad savo reikmėms (pavyzdžiui, naujiems drabužiams) užsidirba pakankamai ir dar atsideda mokslams. Nei brolių, nei seserų neturinti Erika atskleidžia, kad liekną sudėjimą paveldėjo iš tėčio: „Mano mama – normalaus sudėjimo, o tėtis visada buvo kūdena. Aš lygiai tokia pati nuo pat vaikystės. Kaip tik prieš kelias dienas peržiūrinėjau senas foto ir toptelėjo tokia mintis: „Jei manęs nesimato, tai reikia ieškoti ploniausių kojų“.

Manekenė sako niekada nesiskundusi apetitu – kartu su kaulų struktūra iš tėčio paveldėjo ir gerą virškinimo sistemą. Patikina, kad gyvenime nebuvo sirgusi jokiomis valgymo sutrikimų ligomis.Tiesa, dar besimokant mokykloje viena mokytoja nedrąsiai užklausė, ar ji kartais neserga kokia anoreksija.

Erika patikina, kad gyvenime nebuvo sporto klube ir nežino, ką reiškia laikytis dietos.

„Jeigu aplankytumėte kur nors užsienyje, pamatytumėte, kaip mano šaldytuvo lentyna išsiskiria iš kitų kambario draugių… Pas jas daržovės, natūralūs jogurtai, vaisiai, dar gal kokių jūros gėrybių retkarčiais… Mano lentynoje – mėsytės, desertai ir visa kita, ko manekenės nevalgo. Jeigu aš (kad ir pirmą nakties) užsinoriu valgyti, tai einu ir valgau, kad ir kokius itališkus makaronus“, – kvatoja dailioji panevėžietė.

Erika prisipažįsta, jog mintys apie plastines operacijas jai yra svetimos: „Nosyčių pagražinimai, riebalų nusiurbimai, krūtinių didinimai… Man tai – protestas prieš motiną gamtą. Kol kas jokių operacijų nesidariau ir tikiuosi jų neprireiks.“

Nuoga nesifotografuoja


Erika yra sulaukusi pasiūlymų fotografuotis nuoga, tačiau nė karto nesutiko to daryti. „Nepozuoju nuoga ir negalvoju to daryti ateityje. Na, be viršutinio drabužio, prisidengusi krūtinę – tiek apsinuoginti galiu“, – užtikrina mergina.

Sulaukusi neišvengiamo klausimo apie vaikinus, panevėžietė tik papurto galvą: „Apie tai nekalbėsiu, jei galima.“ Paklausta, ar imponuoja vyro piniginės turinys, ji atsako neigiamai, tačiau nepuola neigti įprastų stereotipų: „Pinigai yra gerai, bet jie laimės neatneša. Na, būna mergaitės iš kokių nepasiturinčių šeimų pradeda keliauti, gauti vaikinų dėmesio. Galbūt kai kurie pasiūlo to, ko mergaitė šeimoje neturėjo ir tik svajojo. Susigundo ir puola į glėbį. Ne iš meilės, aišku. Mano šeimoje nieko netrūko. Išlepinta nebuvau, bet turėjau viską, ko tikrai reikėjo. Tad man visai neaktualu, ką vyras dirba ir kiek uždirba.“

Erika neslepia, kad keliaudama sulaukia vyrų dėmesio, o ypač jo netrūksta dirbant Italijoje:

„Manau, visi modeliai man pritars, kad daugiausia dėmesio rodo italai. Jie tiesiog dievina užsienietes… 🙂 O jeigu dar mėlynakė, šviesiaplaukė… 🙂 Pirmos kelionės metu dar klausydavau, ką jie sako, o dabar jau nebereaguoju.“

Ar galima įsivaizduoti Eriką namų šeimininke? „Ne, man reikia judėti, rutina mane prislėgtų“, – sako gražuolė. Ir tuoj pat išduoda savo svajonę apie namelį ant jūros kranto su balto smėlio paplūdimiu kažkur ten, kur šilta. „Bet čia dar negreit. Nebent staigiai išgarsėčiau ir pradėčiau uždirbti milijonus. Su kuo ten gyvensiu? Aišku, kad ne viena. Bent šunį įsigysiu“, – nusikvatoja manekenė.

PODIUMO KARALIENĖ:

Stilius: laisvas, nevaržantis, gana paprastas, bet nenuobodus;

Idealiausias derinys: šortukai ir laisvi marškinėliai; jei vėsiau – džinsai, prigludę marškinėliai ir laisvas, krentantis megztukas; 🙂

Vardiniai drabužiai: „D & G“, „Calvin Klein“. Nekenčia savo „Calvin Klein“ aukštakulnių, nes jie labai trina kojas;

Parduotuvė: Neseniai pamėgo „Bershką“, kartais apsilanko „Zara“, „H & M“, Mango“, „Blanco“ parduotuvėse.

Apsipirkinėja: kartą per 1–3 mėnesius;

Mėgstamiausias drabužis: visą gyvenimą priklausoma nuo džinsų;

Aksesuaras: įvairiaspalvės apyrankės;

Rankinėje: telefonas, piniginė, „iPod“, raktai, lūpų balzamas. Per atrankas – buteliukas vandens ir plaukų šepetys;

Kvepalai: „Davidoff Summer Water Cool Water“;

Kosmetika: pradėjusi modelio karjerą kasdieniniame gyvenime kosmetikos beveik naudoja. Mėgsta „Maybelline“, „Manhattan“, „Shiseido“ produktus;

Procedūros: vienintelė išbandyta procedūra – veido valymas;

Grožio paslaptis: Nevalgyti šlamšto, nuo kurio atsiranda spuogų;

Jurgita Kviliūnaitė

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt