Meilės menas. Kaip elgtis per pasimatymą?

Jake Doe - -
Meilės menas. Kaip elgtis per pasimatymą?

Meilė… Atrodo, taip dažnai tariamas ir girdimas žodis, taip daug apie jį rašoma ir kalbama. Bet kas gi telpa žodyje „meilė“? Ką reiškia mylėti? Gal meilė – tai atsidavimas kitam, atsakomybė ir pareiga? O gal noras, kad kitas būtų kartu, paguostų, suprastų ir nuramintų? O gal beprotiška aistra ir geismas? Atrodo, kad meilėje telpa viskas: rūpinimasis, atsakomybė, noras pažinti kitą, supratimas, palaikymas, pagarba, aistra, intymumas, romantika…

Kiekvienas žmogus turi giliai viduje įsišaknijusį meilės ilgesys, todėl visi mes norime būti mylimi ir patys mylėti. Tačiau tai nėra paprasta, nes meilė – sudėtingas jausmas, ir jo reikia mokytis, be to, dažnai meilė baigiasi nesėkmingai, nors pradedama mylėti su didžiulėmis viltimis ir lūkesčiais. Nepaisant žmogaus meilės troškimo, pasaulyje daug kas laikoma svarbiau už meilę – sėkmė, prestižas, pinigai, valdžia, išsilavinimas. Tad žmonės su didžiulėmis pastangomis siekia būtent šių tikslų, o ne mokosi mylėti. Tačiau atsisakyti meilės neįmanoma, nes būtent ji skaidrina mūsų dienas ir naktis, įkvėpia, suteikia saugumo ir prasmės, padeda išgyventi nesėkmes ir sunkumus, įsimylėję tampame kūrybiški, azartiški ir pilni energijos.

Tad kaip mylėti, kad meilė tęstųsi kuo ilgiau, kaipgi mokytis meilės meno? Psichologai pataria, kad labai svarbu ne tik mylėti, bet ir mokėti meilę parodyti, išreikšti žodžiais ar veiksmais. Yra išskirti penki būdai, kuriuos žmonės naudoja meilei išreikšti arba priimti. Tie penki būdai yra vadinami meilės kalbomis: palaikymo žodžiai, laiko leidimas kartu, dovanos, paslaugos ir prisilietimai.

1. Palaikymo žodžiai. Meilei išreikšti labai tinka malonūs, mieli žodžiai, komplimentai. Galima mylimą žmogų padrąsinti, pagirti, paguosti arba tiesiog kuo dažniau sakyti: „Aš tave myliu.“, „Tu man labai svarbus (-i)“, „Tu nuostabus (-i)“, „Kaip gerai, kad esi“, „Kaip gerai, kad mes kartu“ ir pan. Taip pat reikėtų neužmiršti komplimentų ir žavesio žodžių: pagirti už skaniai paruoštą patiekalą, už gražią aprangą, už mokėjimą vairuoti, už humoro jausmą, už sutvarkytus kambarius ir t. t.

2. Laiko leidimas kartu. Leisti laiką kartu – tai yra visą dėmesį skirti kitam žmogui. Tai ne televizoriaus žiūrėjimas ar laikraščių skaitymas kartu, bet sėdėjimas vienas prieš kitą ir žiūrėjimas į akis, pasivaikščiojimas kartu, vakarieniavimas šnekučiuojantis ir pan. Čia labai svarbu mokėti klausytis, nepertraukinėti, suprasti. Klausinėjama ne tam, kad kitą sukritikuotum ar ištardytum, bet kad suprastum kito mintis, jausmus, troškimus. Taip pat galima užsiimti mėgstama veikla, kartu kur nors keliauti, kartu patirti įspūdžius ir apie juos pasikalbėti.

3. Dovanos. Dovanos – akivaizdus meilės ženklas, tik ji turi būti perkama galvojant apie mylimą žmogų, o ne apie save. Kaina nėra svarbi – svarbu, kad būtų nuoširdžiai padovanota. Dovanas galima nupirkti, pagaminti, surasti ar pan., jas įteikti galima ir be jokios progos, tiesiog kaip meilės ir dėmesio ženklą. Galima sudaryti sąrašą dovanų, kurių nori jūsų mylimas žmogus, toks sąrašas labai pagelbėtų tada, kai norisi nupirkti dovaną, bet nežinai, ką mėgsta mylimasis.

4. Paslaugos. Kartais labai svarbu padaryti mylimam žmogui kokią nors paslaugą: atnešti kavos į lovą, sutvarkyti kambarius, išplauti indus, kur nors nuvežti, pagaminti patiekalą, padaryti remontą ir pan. Darykite paslaugas savo mylimam žmogui ir patys mokėkite paprašyti (o ne piktai pareikalauti), kad mylimas žmogus jums padėtų.

5. Prisilietimai. Sakoma, kad 4 prisilietimai per dieną reikalingi tam, kad išgyventum, 8 prisilietimai – tam, kad eitum į priekį ir 12 prisilietimų – tam, kad augtum ir tobulėtum. O kiek prisilietimų per dieną pajaučia Jūsų mylimas žmogus? Būnant kartu reikėtų nepamiršti apkabinimų, susikabinimų už rankų, bučinių, paglostymų, masažo ir pan. Svarbiausia, kad prisilietimai būtų malonūs abiem mylimiesiems.

Kaip elgtis per pasimatymą?


1. Kalbėk nuoširdžiai ir nemeluok. Tai nereiškia, kad reikia sakyti viską, kas į galvą šauna arba išduoti visas intymias savo paslaptis. Tačiau labai svarbu bent jau sąmoningai nemeluoti ir būti kuo nuoširdesniam.

2. Klausykis. Labai svarbu ne tik kuo geriau pasirodyti prieš išrinktąjį (-ąją), bet ir kuo daugiau sužinoti apie jį (ją). Taigi nebijok klausti ir pasistenk išgirsti atsakymus. Jeigu mylimasis (-oji) pasakoja – nepertraukinėk, nekritikuok ir nežiopsok pro langą.

3. Nesistenk įtikti ir patikti. Elkis kuo natūraliau ir paprasčiau. Jeigu bandysi būti tuo, kuo iš tikrųjų neesi, tai atrodys kvailokai ir atstumiančiai. Jeigu nežinai atsakymo į kokį nors mylimojo (-osios) klausimą, tai tiesiog atsakyk „nežinau“ ir nebandyk vaidinti visažinio. Taip pat visai nebūtina kalbėti tik tomis temomis, kurios patinka draugui (-ei), ypač jeigu tos temos tau neįdomios. Nebūtina garsiai juoktis ar ypatingai koketuoti, kad sužavėtum mylimąjį (-ąją) – tiesiog būk savimi.

4. Nepamiršk humoro. Pasimatyme tikrai patraukliai atrodo žmogus, kuris turi subtilų humoro jausmą ir jį pademonstruoja. Galima pajuokauti, pasakyti anekdotą, pašmaikštauti, tačiau reikėtų saugotis, kad humoro ir juokų nebūtų per daug.

5. Nesureikšmink pasimatymo. Nesudėk į pasimatymą visų savo vilčių ir lūkesčių, nereikalauk iš savęs pasirodyti tobulai ir nepriekaištingai. Be šio pasimatymo, tu dar turėsi tūkstantį kitų susitikimų, todėl jeigu dabar pasirodei ne visai tinkamai, atleisk sau ir drąsiai ženk toliau meilės keliu.

Apie autorių

Jake Doe
Jake Doe

Jake yra vienas iš Jurgita.lt žurnalo redaktorių. Studijavęs kumunikaciją bei žurnalistiką viename iš Vašingtono koledžų, vyras geba kurti įtraukiančias naujienas, pateikti savo įžvalgas bei atrinkti pačias įdomiausias bei aktualiausias temas. Pagrindinis Jake’o pomėgis yra susijęs su kibernetine apsauga bei IT sritimi...

Susisiekite su Jake Doe
Apie Jurgita.lt