"Mis Visata" atrankoje – skandalas dėl liesumo

Alice Woods - -
"Mis Visata" atrankoje – skandalas dėl liesumo

Ji labai tikėjosi atstovauti savo šaliai grožio konkurse“Mis Visata“ ir daugelis manė, kad jos matmenys tam puikiai tinka… Vis dėl to, mitybos specialistai teigė kitaip.

Ketvirtadienį Australijoje įvykusi atranka į „Mis Visatą“ sulaukė didžiulių diskusijų. Gydytojai ir dietologai pareiškė, jog viena finalininkė – manekenė iš Sidnėjaus Stephanie Naumoska- šiam konkursui yra per liesa! Jų teigimu, devyniolikmetė mergina yra tik iš „odos ir kaulų“. Ji atrodo pernelyg išsekusi ir to priežastis gali būti nepakankama ir nevisavertė mityba. Pamatę Stephanie vilkinčią raudoną maudymosi kostiumėlį, žiuri komisija vis diskutavo, ar tai yra iš tiesų yra gražu.

„Mis Visata“ atrankoje – skandalas dėl liesumo

S. Naumoska ūgis yra 1,8 m, svoris – viso labo 49 kg, o kūno masės indeksas – tik 15. Tai yra kur kas mažiau nei oficialiai nustatyta nepakankamos mitybos riba – 18. Pasak sveikos gyvensenos specialistų, merginos kūno indeksas turėtų būti 18. 5 ir 24.9 tarpe.

„Mis Visata“ atrankoje – skandalas dėl liesumo

Dietologė Melanie McGrice žurnalistams sakė, jog ji norėtų įvertinti Stephanie dietą ir pažiūrėti, ar ji tikrai neturi kokio nors valgymo sutrikimo. Jos teigimu, merginai reikia kraujo tyrimų, dietos analizės ir bendros sveikatos apžiūros.

Pamatę šią gražuolę, ir Australijos politikai neliko nuošalyje. Naujojo Pietų Velso premjerė Carmel Tebutt žodžiais „leidimas Stephanie Naumoska dalyvauti „Mis Visata“ konkurse, kai ji atrodo akivaizdžiai per liesa, siunčia neigiamą žinią jaunoms merginoms, kurios dažnai grožio idealų būtent ir ieško modeliuose“. Konkurso sumanymas – propaguoti sveikus ir proporcingus kūnus. Panašu, jog Stephanie atvejis šios idėjos neatitinka.

Paklausta, kodėl S. Naumoska buvo leidžiama dalyvauti konkurse, jo direktorė Deborah Miller teigė, jog merginos išvaizda neturi nieko bendra su mitybos sutrikimais. Galvojama, jog tokį kūno sudėjimą nulėmė manekenės genai. Juk visos makedonietės yra liesos ir jų kaulai labai smulkūs.

„Mis Visata“ atrankoje – skandalas dėl liesumo

Tačiau mitybos specialistai šiuo klausimu buvo kategoriški. Pavyzdžiui, Susie Burrell pareiškė, jog apskritai nėra tokio dalyko, kaip makedonietiškas kūno tipas. Pasak jos, devyniolikmetės figūra akivaizdžiai nėra normali. Todėl Australijos medikų asciacija ragina grožio konkursų organizatorius nustatyti minimalų kūno masės indeksą 20.

„Mis Visata“ atrankoje – skandalas dėl liesumo

Australijos grožio konkursą laimėjo dvidešimt vienerių metų Rachel Finch. Rugpjūčio mėnesį ji varžysis „Mis Visata“ konkurso finale, kuris vyks Bahamose.

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods

Alice yra patyrusi marketingo vadybininkė, turinti daugiau nei 10m. patirties administruojant įvairias informacines svetaines, įskaitant ir Jurgita.lt. Baigusi viešosios komunikacijos bei marketingo krypties studijas, Alice yra atsakinga už aktualijų, susijusių su modeliu darbu Lietuvoje bei pasaulyje, analizę bei pate...

Susisiekite su Alice Woods
Apie Jurgita.lt