Mitai apie dietas ir svorio metimą
Bandant atsikratyti papildomų kilogramų neretai sulaukiama įvairių draugų ir artimųjų patarimų, pamokymų, pasidalinimų patirtimi ir pasiūlymų ką nors išbandyti. Gerai, jei tai iš tiesų veikia, tačiau neretai įvairi informacija apie dietas atkeliauja gerokai sugedusio telefono principu ir ne tik kad nepadeda sulaukti taip išsvajoto poveikio, bet dar ir pridaro nemažai žalos. Tai kaip to išvengti? Atidžiai perskaitykite, įsidėmėkite ir dar drauges apšvieskite!
Tam tikrų maisto produktų atsisakymas
Mitas, jog norint numesti svorio reikia visiškai atsisakyti daugelio produktų yra itin plačiai paplitęs. Ir, beje, ganėtinai neteisingas, nes uždraudus sau valgyti daugelį mėgstamų produktų rezultatų gal ir spėsite pasiekti, bet kas bus po to, kai galų gale nebeištversite tokios kankynės ir pasiduosite? Be abejo, jei mėnesį valgysite vien salierus, morkas ir obuolius – tikrai pasieksite itin stulbinamų rezultatų, tačiau norint ilgalaikio efekto teks išmokti skaičiuoti suvalgomo maisto kiekius ir kalorijas visiškai neatsisakant savo mėgstamų produktų. Kitaip sakant – esmė yra sugebėti po truputį keisti savo mitybą nesukeliant sau ir savo organizmui per didelio šoko.
Riebalų nuo tam tikrų kūno vietų atsikratymas
Šiandien ypač populiarios dietos, kurios teigia, jog padės atsikratyti būtent tų kūno riebalų, kurių nepageidaujate. Pavyzdžiui – nuo pilvo arba šlaunų, sėdmenų ir pan. Tačiau realybė yra tokia, kad jūs negalite nurodinėti savo organizmui, kurios kūno srities riebalus deginti. Vienintelė išeitis – bandyti tobulinti pasirinktą kūno sritį įvairių treniruočių ir mankštų pagalba.
Tam tikrų produktų liekninamas poveikis
Kartais teigiama, jog tam tikri produktai (pavyzdžiui, greipfrutai), padeda atsikratyti papildomų kilogramų ir dailina kūno linijas. Gaila, tačiau tai taip pat yra tik mitas (arba kartais suveikiantis „placebo“ efektas), nes kūno svorio reguliavimas remiasi ne konkrečių produktų valgymu ar nevalgymu, o gaunamų ir suvartojamų kalorijų santykiu. Ir čia dar kartą pasitvirtina mintis, jog „kas per daug – tas nesveika“.
Valgymas vėlai vakare ar naktį
Šis, bene plačiausiai paplitęs mitas teigia, jog valgymas po tam tikro valandos vakare (18, 20 ir pan.) skatina svorio augimą. Be abejo, sunkus maistas trukdo užmigti ir neigiamai veikia organizmą, tačiau tai neturi nieko bendro su svorio priaugimu ar numetimu. Kalorijos lieka kalorijomis nepriklausomai nuo paros meto, todėl nesaikinga ir itin kaloringa vėlyva vakarienė turės tokį patį poveikį, kaip ir tokia pati ankstyva vakarienė. Vėlgi, svarbiausia metant svorį – suvartoti mažiau kalorijų, nei sudeginti (tik sveiku santykiu, o ne 300:2000).
Riebalų atsisakymas
Tiesa yra tokia, kad tie riebalai, kurie yra maisto produktuose (pavyzdžiui, lašiniai) nevirsta riebalais organizme. Riebalines sankaupas organizme formuoja sočiųjų angliavandenių (cukraus ir pan.) perteklius. Tad laikantis dietos nėra reikalo visai atsisakyti riebių patiekalų. Kita vertus, juos, kaip ir visus kitus produktus, reikia valgyti saikingai.