Modelio Book'as (Portfolio)

Lucia Danes - -
Modelio Book'as (Portfolio)

Portfolio (profesionalus nuotraukų aplankas) – tai tavo pasas modelių pasaulyje. Ar tau apskritai jo reikia? Tai priklauso nuo tavęs, tik atsimink, jog tau ‘portfolio’ reikalingas, kad gautum gerai apmokamą darbą.

Trumpai aptarsime keletą pagrindinių taisyklių, kuriomis patartina vadovautis kuriant savo asmeninį ‘portfolio’. Jie būna skirtingų dydžių. Standartiniai matmenys būna tokie: 20x25cm, 23x30cm, 28x36cm, 41x51cm, 51x61cm, tačiau dažniausiai pasitaikantys yra 23x30cm ar 28x36cm. Akivaizdu, jog didelio formato nuotraukos atrodo daug įspūdingiau ir profesionaliau.

‘Portfolio’ dažniausiai būna dešimties lapų ir nuotraukos dedamos iš abiejų pusių. Skaičius svyruoja nuo 12-30 kruopščiai atrinktų profesionalių bei kokybiškų nuotraukų, tarp kurių būtinos:
• modelio veidas ir kūnas visu ūgiu
• spalvotos ir juodai baltos nuotraukos
• nuotraukos nuo kasdieninio iki oficialaus stiliaus.

Visa kita, kas neatitinka šių reikalavimų yra neprofesionalu, nepriklausomai nuo to, kas atliko darbą ar kiek už jį buvo sumokėta. Vienos fotosesijos kaina paprastai svyruoja nuo 300 iki 1000 (itin profesionalus gali kainuoti ir ne vieną tūkstantį litų), priklausomai nuo to, kur daromas ir koks fotografas dirba. Nepatartina išleisti tūkstančius litų pirmosioms savo fotosesijoms. Jums tereikia aiškių kūno ir veido nuotraukų. Fotosesijos kaina priklauso nuo to, ar jums bus daromas specialus makiažas kartu parenkant tinkamus drabužius.

Modelio karjerai tiesiog būtinos gražios portretinės nuotraukos. Taip pat, daugumai darbų, darbdavys nori pamatyti kaip atrodo modelio kūnas. Tam skirtos nuotraukos visu ūgiu, kuriose modelis nufotografuotas prigludusiais rūbais, triko, maudymosi kostiumėliu ar apatiniais. Tuomet puikiai matosi modelio stilius ir kūno linijos. Papildomai į ‘portfolio’ dedamos pusės kūno nuotraukos (nuo galvos iki klubų). Jei modelis turi ypatingai gražias rankas, pėdas, kojas ar nugaros raumenis, visa tai taip pat turėtų būti nufotografuota stambiu planu ir sudėta asmeninį ‘portfolio’.

Norint susikurti dinamišką ir įvairiapusišką ‘portfolio’, būtinos nuotraukos, kuriose rūbų ir išraiškos pagalba atspindimas modelio universalumas. Visada reikia prisiminti, kad konkuruoji kartais net su tūkstančiais kitų modelių dėl tų pačių darbo pasiūlymų, kurių skaičius ribotas. Dėl šios priežasties, ‘portfolio’ nuotraukos privalo būti kiek įmanoma ryškios, dramatiškos, stulbinančios ir ilgam įsimenančios.

Labai svarbu rūpestingai atnaujinti ir redaguoti savo ‘portfolio’. Įgijus patirties ir turint naujų gerų nuotraukų, senąsias reikia pakeisti naujomis. Jei pakeitei išvaizdą, nedelsiant pasidaryk naujų nuotraukų. Net ir tuo atveju, jei nepakeitei, vis tiek yra naudinga pasidaryti naujų nuotraukų, nes taip įgyjama reikalingos patirties prieš foto objektyvą. Reikia nepamiršti, kad klientas modelį samdo pagal jo išvaizdą, kurią mato ‘portfolyje’. Keičiantis išvaizdai, nuotraukos turi būti atnaujinamos, priešingai tai būtų labai neprofesionalu. Įsivaizduokite situaciją: klientas pasamdo jus pagal išvaizdą nuotraukose iš jūsų ‘portfolio’, o pasirodote su kardinaliai pasikeitusia šukuosena ir plaukų spalva. Savaime aišku, kad žmonės, investavę į jus daug pinigų ir laiko, tikrai nebežiūrės palankiai. Net jei nuotraukos ir labai geros, bet neatspindi jūsų dabartinės išvaizdos, turite jas išimti iš savo ‘portfolio’.

Visur užrašinėk savo kontaktinius duomenis! Nepamiršk į darbų aplanką įrašyti savo vardo / pavardės, agentūros pavadinimo, kontaktinių duomenų. Vagystės atveju ar pametus savo ‘portfolio’, didelė tikimybė, kad jis bus gražintas. Patartina įrašyti visą kontaktinę informaciją pirmajame lape.

Šaltinis: www.supermodels.lt

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes

Lucia yra viena iš naujausių Jurgita.lt naujienų skilties redaktorių, nors nemaža dalis representacinių straipsnių apie fotografus, dizainerius, stilistus, bei visažistus taip pat priklauso šiai merginai. Aiškus ir skaitytojų pamėgtas rašymo stilius, būdingas šiai merginai, ypač tinka objektyviai anlizei, konkretiems m...

Susisiekite su Lucia Danes
Apie Jurgita.lt