Modelio karjeros vyriška pusė. Ernas Moll

Linas Kiguolis - -
Modelio karjeros vyriška pusė. Ernas Moll

Taip jau yra. Mados ir grožio industrijos dalis skirta vyrams yra kur kas mažesnė nei ta, kuriai priklauso moterys. Nenuginčysi, jog mados pasaulyje pirmauja moterys ir tai gali įrodyti neišsenkančios žurnalų antraštės apie vieno ar kito moters modelio pasiekimus – geriausių dizainerių kolekcijų pristatymus, reklamines kampanijas ar prestižinių leidinių viršelius. Nepaisant tam tikro moterų modelių pranašumo mados padangėje, šį kartą prisiminkime tuos gražiuosius pasakų princus, į kuriuos kaskart krypdavo susižavėjimo kupini klasių mergaičių žvilgsniai ir kurie galiausiai atsidūrė ant reklaminių stendų bei podiumų. Taip, pakalbėkime apie juos – vyrus modelius.

Modelio karjeros vyriška pusė. Ernas Moll

Spindintis pasitikėjimu savimi ir prikaustantis įtaigiu savo žvilgsniu… Iš nuotraukų žvelgiantis Ernas Moll – patyręs Lietuvos modelis, kurio darbų sąraše – daugybė reklaminių kampanijų bei drabužių kolekcijų pristatymų. Vienu gražiausių Europoje vyrų tituluotas 25 metų Ernas mielai sutiko pasikalbėti apie savo modelio karjerą ir pasidalinti savo mintimis su visa jurgita.lt madingų žmonių bendruomene.

– Kada pradėjai modelio karjerą? Kas Tave paskatino užsiimti šia veikla?

„Istorija labai standartinė ir elementari. Prieš 7 metus mane pastebėjo gatvėje ir pakvietė į vienos modelių agentūros peržiūrą. Susidomėjau ir nuėjau. Po to neužilgo dalyvavau konkurse „Misteris Turizmas“, kuriame atrinko dalį vaikinų, su kuriais bendraujame iki šiol. Nuo to laiko ir esu modelis, dalyvauju įvairiuose konkursuose, reklaminiuose projektuose bei kolekcijų pristatymuose“.

– Kaip manai, kas modelio darbe lengviausia, sunkiausia? Kokie yra modeliavimo privalumai ir trūkumai?

„Aš asmeniškai nematau nei lengvumų, nei kažkokių sunkumų. Man tai įprastas, genuose įaugęs darbas, mat mano šeimoje nesvetimas grožio ir mados pasaulio suvokimas. To įrodymas mano mama ir močiutė, kuri buvo tituluota grožio karaliene. Iš viso šito ir išplaukia tam tikras supratimas, kuris padeda dirbti modelio darbą. Kalbant apie modeliavimo pliusus, tai būtų prigimtinių, įgudusiai akiai pastebimų dalykų – laikysenos, eisenos – lavinimas. Deje, kuo toliau, tuo labiau mados industrijos vaizdas negerėja. Nėra mokyklų, kuriose būtų mokoma padoresnės eisenos, nauji modeliai dirba be tam tikro inktsruktažo. Be to, senoji modelių „gvardija“ šiomis dienomis tampa labai jau retu reiškiniu…“

Modelio karjeros vyriška pusė. Ernas Moll

– Kas Tau pačiam įdomiausia Tavo darbe?

„Esu meno žmogus, todėl labai mėgstu sceną, vesdavau ir organizuodavau įvairius renginius. Patinka dėmesys, naujo rūbo demonstravimas. Taip pat įdomu įsikūnyti ir įsijausti į vis kitokį personažą fotosesijos metu. Smagu dirbti komandoje su fotografais ir kitais bendraminčiais, kuriuos malonu kaskart susitikti“.

– Kokiais didžiausiais pasiekimais, geriausiais darbais galėtum pasigirti?

„Buvau išvažiavęs į kelis tarptautinius konkursus. 2007 metais dalyvavau Turkijos pasauliniame vyrų ir merginų konkurse „Best Model Of The World“. Toliau sekė tarptautinis vyrų modelių konkuras „Manhunt“ Pietų Korėjoje. Didelė garbė, mat buvau pirmasis į šį renginį nuvykęs lietuvis. Toliau lyg ir nesigirdi, kad kas nors jame dar būtų sudalyvavęs. Konkurse „Manhunt“ iškopiau į dailiausių europiečių trejetuką. Taip pat esu sudalyvavęs daugybėje reklaminių kampanijų, dizainerių kolekcijų pristatymų per įvairius renginius, iš kurių vienas paskutiniųjų – „Mados Infekcija“.

Modelio karjeros vyriška pusė. Ernas Moll

– Ar tarp modelių vaikinų pastebima didelė konkurencija? Ar jauti pavydo jausmą savo atžvilgiu?

„Lietuvoje nėra dėl ko konkuruoti ar pavyduliauti. Net neateina į galvą tokia mintis. Bendraujame draugiškai ir jokio pavydo ar priešiškumo savo atžvilgiu nepatyriau“.

– Kaip manai, kokių savybių reikia norint būti sėkmingai dirbančiu modeliu?

„Visų pirma, tai – išvaizda, išmatavimai. Pageidaujamas modelio ūgis – ne mažiau kaip 180 cm. Šiandien rinka įvairiapusė, tad šalia „standartinių tipažų“ jai taip pat reikalingi ir skirtingi modeliai. Tačiau tai labiau tinka kalbant apie užsienio rinką. Šiame versle tikrai svarbesni fiziniai kriterijai, tačiau į modelio būdo savybes taip pat vertėtų atrkeipti dėmesį. Negali būti per daug apatiškas ar nebedraujantis. Bendraudamas pateiki save ir užsitikrini, kad tave pakviestų dirbti ir kitąmet. Taip pat negaliu sakyti, kad reikia būti per daug nuoširdžiam“.

Modelio karjeros vyriška pusė. Ernas Moll

– Ar gali apibūdinti, kokia yra vyrų modelių situacija Lietuvoje?

„Lietuvoje modeliavimas nėra laikomas darbu ir tai ypač tinka kalbant apie vaikinus. Vyrai modeliai tarsi antrarūšiai, antraeilis planas. Šalyje nėra rinkos, pačios grožio industrijos ir tai yra liūdna. Tarkim vieną kartą per metus praeini podiumu ir tai jau skaitosi darbas… Merginoms yra kitaip – jos išvažiuoja, turi daugiau veiklos“.

– Ar seki naujausiomis mados tendencijomis? Kokį stilių labiausiai mėgsti?

„Man svarbu jaustis patogiai ir gražiai atrodyti. Mėgstu visokį drabužių stilių, nes ką tik užsidedu, tas tinka. Per fotosesijas tenka apsirengti ir reperio rūbus, ir kostiumą, ir su viskuom jaučiuosi gerai. Manau, kad reikia turėti savo stilių, suderinti viską taip, kad tau pačiam gerai atrodytų. O tai padeda mados stebėjimas ir pats derinimas. Šiaip aklai neseku mados tendencijomis ir nesirengiu būtent taip, kaip parodyta žurnale. Tiesiog visada reikia žiūrėti į save, į savo kūną ir žinoti, kas geriausiai tau tinka“.

Modelio karjeros vyriška pusė. Ernas Moll

– Ar turi mėgstamiausią dizainerį?

„Hugo Boss, Calvin Klein. Jų drabužiai ne per daug iššaukiantys, nerėkiantys. Lietuvoje – be konkurencijos Juozas Statkevičius. Jo moteris gražuolė ir tikra deivė…“

– Kaip dažniausiai poilsiauji? Ar turi kitų, ne su modeliavimu, susijusių pomėgių?

„Laisvalaikį leidžiu pagal nuotaiką. Piešiu, fotografuoju, žaidžiu krepšinį, plaukioju, einu į sporto klubą ar susutinku su draugais“.

– Kur save matai po 10 metų?

„Ten matau, kur ir būsiu po 10 metų“ 🙂

Modelio karjeros vyriška pusė. Ernas Moll

– Kokia veikla norėtum užsiimti, jei nebūtum modelis?

„Aplamai mėgstu viską, kas yra susiję su šia veikla. Tai būtų fotografija, piešimas, dizainas. Nesvarbu, ar tai būtų drabužių, baldų, ar interjero. Galėčiau būti ir mokytojas, kuris modeliukui patartų, kaip save pateikti, kaip atrodyti kuo geriau…“

– Gal galėtum pabaigti frazę: „Visada atkreipiu dėmesį į tą merginą, kuri…“

„Visada atkreipiu dėmesį į tą merginą, kuri yra moteriška. Viskas susideda iš įvairių niuansų : svarbu, kaip ji eina, atsisėda, kokia jos laikysena ir kalbėsena, ar ji per daug neatsipalaiduoja. Išvaizda, stilius – viskas turi būti suderinta. Ta mergina spindi, ji savaime išsiskiria iš kitų“.

Modelio karjeros vyriška pusė. Ernas Moll

– Kam skirtum gražiausios ir stilingiausios Lietuvos moters titulą?

„Lietuvoje išskirt negalėčiau, nes manau nuo mano nuomonės niekas nepasikeis. Na, o pasaulyje – Victoria Beckham. Jos pasitempimas, meilė ir rūpestis šeimai, neleidimas pernelyg daug sau atsipalaiduoti žavi“.

– Ką galėtum palinkėti jurgita.lt skaitytojams, norintiems visuomet atrodyti madingai ir stilingai?

„Turėti gerą veidrodį 🙂 Būti sažiningam pačiam su savimi, o ne sekti mados ir stiliaus žurnalų antraštes. Turi turėti savo supratimą, kas tau geriausiai tinka, ir kas tau atrodo gražiausiai“.

Apie autorių

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Linas Kiguolis - žinomo verslininko Ugniaus Kiguolio jaunesnysis brolis, tvirtai žingsniuojantis savo karjeros laiptais. Ilgą laiką buvęs brolio šešėlyje jaunas ir ambicingas IT specialistas tapo brolio verslo partneriu ir užsitikrino svarbų vaidmenį bendroje veikloje.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie Jurgita.lt