Modelio Statement'as (Balansas)

Gabriel E. Hall - -
Modelio Statement'as (Balansas)

Kiekvienas modelis išvykęs dirbti į užsienį turi matyti savo uždirbtus pinigus ir patirtas išlaidas. Visas modelio buvimo laikotarpio pajamų ir išlaidų balansas yra pateikiamas statemente (lietuviškai: pajamų ir išlaidų suvestinė). Statementas yra antras pagrindinis dokumentas po modelio sutarties. Kiekviena motininė agentūra privalo modeliui parodyti jo statementą. Ši straipsnį rašome dėl to, kad žinome daug atvejų, kuomet modelis važinėjantis po visą pasaulį ir sėkmingai dirbantis gali būti apgaudinėjamas savo motininės agentūros ir netgi nežinoti kas yra statementas. Negalima aklai pasitikėti savo motinine agentūra, jei jie sako, kad du mėnesius nuolatos dirbusi, neuždirbai nė cento. Tai gali būti tiesa, tačiau visi skaičiai turi būti parodyti statemente.

Statementą kartais galima gauti paprašius agentūros buhalterijoje išvykstant namo. Jei statementas modelio išvykimo dieną nebūna paruoštas, jis vėliau atsiunčiamas motininei agentūrai elektroniniu arba paprastu paštu. Modelis turi teisę pamatyti savo statementą ir jei jis to pageidauja, motininė agentūra privalo parodyti, tačiau dažnai modeliai apie šią savo teisę nebūna informuojami. Paprastai statementas būna antspauduotas dokumentas su parašais ir naudojamas užsienio agentūros, kurioje modelis dirbo, buhalterinėje apskaitoje. Jei modelis iš savo motininės agentūros neišreikalauja statemento, vadinasi kažkas negerai ir yra pakankamas pagrindas įtarti, kad motininė agentūra apgaudinėja. Reikia įvertinti, kad kartais praeina kažkiek laiko, kol statementas pasiekia motininę agentūrą, tačiau tik jį gavusi agentūra turėtų informuoti modelį ir kartu su juo aptarti statemento rezultatą.
Ne tik motininės agentūros slepia statementus, kartais juos slepia ir užsienio agentūros norėdamos didesnę dalį modelio pelno pasilikti sau. Neretai pasitaiko, kad peržiūrėjus statementą kartu su modeliu, atrandama nebūtų išlaidų arba neįrašytų pajamų, todėl modelis visada privalo pamatyti statementą, kadangi nuo to priklauso kiek pinigų jis/ji uždirbo.

Neleiskite savo motininei agentūrai savivaliauti ir būtinai reikalaukite statemento po kiekvienos kelionės į užsienio agentūrą. Netgi, jei neturėjote nei vieno darbo, statementą pamatyti yra būtina tam, kad kitą kartą žinotumėte ar verta važiuoti į tą pačią agentūrą! Jei modelis buvo apgyvendintas paprastame butuke, už kurį modelių agentūra skaičiavo ženkliai didesnę nei vietos rinkos kainą, turėtumėte suprasti, kad agentūra nebuvo sąžininga ir į ją važiuoti nebeverta.

Tikimės, kad perskaitę šį straipsnį padarysite išvadas ir pateiktą informaciją įsisavinsite. Modelis privalo žinoti savo teises ir reikalauti uždirbtų pinigų, o be statemento tai neįmanoma. Statementus visada atsišvieskite ir saugokite kopijas.

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall

Gabrielė yra sveikos gyvensenos entuziastė, kuri turi aistrą tiek sveikatai tiek grožiui nes visada domisi naujovėmis ir neprisibijo išbandyti kažką naujo. Išbandžiusi ką nors kas tikrai patinka ji pasidalina su skaitytojais kodėl tai rekomenduoja rinktis.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie Jurgita.lt