Modelio Sutartis

Gabriel E. Hall - -
Modelio Sutartis

Modelio sutartis yra oficialus įpareigojantis dokumentas sudaromas tarp modelio (tėvų, jei modelis nepilnametis) ir agentūros. Sutartis paprastai sudaroma dviem egzemplioriais – vienas modeliui ir vienas agentūrai. Modelio sutartis yra pagrindinis dokumentas, kuriame būtinai turi būti aiškiai, suprantamai ir nuosekliai pateikta tokia informacija:

1. Sutartį sudarančių šalių rekvizitai bei sudarymo data
2. Sutarties galiojimo terminas ir nutraukimo sąlygos
3. Modelio ir agentūros teisės ir pareigos
4. Atsiskaitymo sąlygos ir agentūros komisinių suma
5. Atsakomybė už sutarties pažeidimus ir ginčų sprendimo tvarka

Negalima pasirašyti sutarties jos neperskaičius! Jokia save gerbianti motininė agentūra neleis modeliui pasirašyti sutarties pilnai jos neišsiaiškinus. Sutartis yra ilgalaikis abipusis įsipareigojimas, taigi visų šalių teisės bei pareigos turi būri aiškiai ir nuosekliai išdėstytos tam skirtuose sutarties punktuose.

Žinome daug atvejų kuomet agentūra neleidžia modeliui pilnai susipažinti su sutartimi ir žadėdama nebūtus dalykus spaudžia tuoj pat pasirašyti sutartį. Atsiminkime, kad modeliai dažnai būna nepilnamečiai ir už juos pasirašo tėvai, kurie yra atsakingi už savo vaiko ateitį, o pasirašyti sutartį jos neperskaičius lygu parduoti vaiką neaiškiems tikslams. Esame matę sutarčių, kuomet sutartis sudaroma 10 metų, mergina tėra 15 ir ji būdama tokio amžiaus yra įpareigojama bet kokiam pasiūlymui esant važiuoti dirbti, kitaip esą turės mokėti baudą. Toje pačioje sutartyje nėra jokių agentūros įsipareigojimų! Agentūra pasirašydama 10 metų sutartį neįsipareigoja modeliui pasiūlyti jokio darbo, tačiau neleidžia jam kreiptis į jokią kitą agentūrą, jei modeliui bus pasiūlytas darbas, jis privalo sutikti neatsižvelgiant į mokslus ar sveikatą, o agentūra negarantuoja netgi teisingo ir sąžiningo atsiskaitymo. Žinome atvejų kuomet agentūra verčia modelį dirbti grąsindama baudomis, nes esą pagal sutartį modelis neturi teisės atsisakyti. Tai nėra juokinga, tai yra graudu, kuomet tėvai pasirašo tokias sutartis jų net neskaitę. Keletas tokių atvejų apjuodina visas Lietuvos modelių agentūras, nors kai kurios visada dirbo ir dirbs sąžiningai. Niekas neapsaugos, jei nesisaugosite patys.

Agentūra privalo leisti modeliui ir jo tėvams išnagrinėti sutartį. Visada patariame sutartį parodyti šeimos advokatui ir neaiškius ar netinkamus punktus pasibraukti. Modelio sutartis yra laisvos formos dokumentas, taigi ji gali būti keičiama ir derinama iki atitiks visų pusių lūkesčius ir deramai atstovaus interesus. Niekada nebijokite sutarties ilgumo, kuo daugiau agentūra įsipareigoja ir apibrėžia aiškius veiklos principus, tuo skaidresnė jos veikla.

Modelio sutartis iš esmės yra sudaroma tam, kad tam tikrą laikotarpį modelis neišeitų į kitą agentūrą. Kiekviena motininė agentūra sudarydama sutartį įsipareigoja su tuo modeliu dirbti, ieškoti jam darbo, padėti įsigyti portfolio, siūlyti jį savo partneriams ir tt. Jei prieš pradėdama rimtai dirbti su modeliu agentūra nesudaro sutarties, ji investuoja savo laiką ir pinigus į bet kada galintį išeiti modelį. Ne visi modeliai gauna darbus iš karto, kartais agentūra turi daug dirbti kol modelis gauna užsakymų, neretai kai kurie modeliai negavę pasiūlymų per kelias dienas bėga ieškoti laimės kitur, o agentūra lieka veltui sugaišusi savo laiką. Apsidraudimui agentūros sudaro sutartis, tačiau reikia nepamiršti sveiko proto – apsidraudimas neturėtų būti 10 metų. Modelio sutartis taip pat yra motininės agentūros atsakomybė už modelio saugumą!

Sutartis negali įpareigoti modelio atlikti tam tikrus darbus kai tik agentūra to norės. Sutartis turi įpareigoti agentūrą pasiūlyti darbus ir leisti modeliui pasirinkti ar šie darbai jam tinka. Ne visos merginos lengvai gauna darbus ir didele dalimi tai lemia agentūros sugebėjimai ir ryšiai, todėl netgi neetiška pririšti modelį labai ilgam laikotarpiui, po kurio net ir galėdamas išeiti į kita agentūrą, modelis bus tiesiog per senas rimtai pradėti karjerą.

Pagrindinė šio straipsnio pamoka – perskaitykite ant ko pasirašote ir nepasirašykite, jei sutartis niekinė!

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall

Gabrielė yra sveikos gyvensenos entuziastė, kuri turi aistrą tiek sveikatai tiek grožiui nes visada domisi naujovėmis ir neprisibijo išbandyti kažką naujo. Išbandžiusi ką nors kas tikrai patinka ji pasidalina su skaitytojais kodėl tai rekomenduoja rinktis.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie Jurgita.lt