N12: 3D maudymosi kostiumėliai

Ugnius Kiguolis - -
N12: 3D maudymosi kostiumėliai

„Continuum Fashion“ sukūrė pirmąjį 3D kasdien dėvimą drabužį – maudymosį kostiumėlį, pavadintą N12. Seniau būta bandymų kurti trimačius drabužius, tačiau tai tebuvo eksperimentai arba nepritaikomi aukštosios mados kūriniai.

„Šių maudimosi kostiumėlių dizainas atskleidžia trimačio vaizdo intrigą, o taip pat iškelia iššūkį sukurti lankstų paviršių iš tvirto nailono. Tūkstančiai apvalių plokštelių tarpusavyje sujungiami plonomis gijomis – tokia struktūra palaiko formą, tačiau yra lanksti. Specialus kompiuterinis kodas, sukurtas remiantis kūno išlinkimais, parodo būsimojo maudymosi kostiumelio modelį – tai struktūriškumo bei estetikos sintezė“ – Mary Haung iš „Continuum Fashion“

N12: 3D maudymosi kostiumėliai

N12: 3D maudymosi kostiumėliai

N12: 3D maudymosi kostiumėliai

Maudymosi kostiumėliai pavadinti nailono iš kurio jie gaminami vardu – „Nylon 12“ ar trumpiau „N12“. Akivaizdu, kad šis drabužius neperšlampa ir jo kūrėjai teigia, kad būtent todėl tai patogiausias pasirinkimas maudynėms.

N12: 3D maudymosi kostiumėliai

Už „Continuum Fashion“ vardo slepiasi dvi moterys – Mary Haung ir Jenna Fizel (nuotraukoje iš kairės į dešinę). Jenna, baigusi architektūrą, šiuo metu kuria interaktyvias aplinkas „Small Desing Firm“ (nesijuokite, tai nėra vertimo klaida, įmonės pavadinimas tikrai toks), Kembridže. Mary studijavo dizainą bei medijas Kopenhagoje, yra dirbusi su „Local Projects“ (vėlgi… ne vertimo klaida, bet originalus įmonės pavadinimas) Niu Jorke. Šiai merginai panašaus tipo projektai nėra naujiena – anksčiau jai yra tekę kurti tiek LED sukneles, tiek programinę įrangą veidų atpažinimui.

Sunku pasakyti, ar 3D maudymosi kostiumėliai iš tiesų patogus bei naudingi, gan akivaizdu, kad tradicinių maudymosi kostiumėlių jie iš rinkos tikrai neišstums, tačiau technologijos net drabužių kurime mums dar kartą primena apie stebuklų amžių, kuriame gyvename.

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis

Ugnius Kiguolis - žinomas verslininkas bei visuomeninkas. Daugybės internetinių projektų kūrėjas ir bendrasavininkas, savo veiklą skirstantis į keletą sričių.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie Jurgita.lt