Naktys su Marilyn Monroe

Julie Splinters - -
Naktys su Marilyn Monroe

Aikštinga, įnoringa, kartu jautri ir pažeidžiama – Marilyn Monroe – viena žymiausių XX a. kino žvaigždžių, sekso ikona ir popkultūros simbolis. Kino karjerą ji pradėjo 1946 m. pasirašiusi pirmąją sutartį su „20th sentury Fox“ studija. 1960-aisiais gavo „Auksinį gaublį“ už geriausios aktorės vaidmenį filme „Džiaze tik merginos“. Ir štai, visų laikų geriausia komedija „Džiaze tik merginos“ jau šią savaitę „Kine po žvaigždėmis“.

Aikštinga, įnoringa, kartu jautri ir pažeidžiama – tokią Marilyn galime pamatyti ir filme „7 dienos ir naktys su Marilyn Monroe“ „Kine po žvaigždėmis“ liepos 26 d. Pagrindinį vaidmenį atliekančiai aktorei Michelle Williams už puikią vaidybą buvo įteiktas „Auksinis gaublys“, ji minima tarp pretendenčių pelnyti ir „Oskarą“. Pati Michelle yra sakiusi: „Jaučiuosi taip, lyg mudvi būtume dvynės seserys, viena nuo kitos atskirtos vos gimusios. Taip, mudviejų istorijas skiria nemažai dešimtmečių, tačiau jaučiuosi taip, lyg Marilyn būtų dalelė manęs.“

Tikrais įvykiais paremta istorija žiūrovus nukelia į 1956-ųjų vasarą, kai M. Monroe atvyksta į Angliją filmuotis juostoje „The Prince and the Showgirl“. Holivudo garsenybė atkeliauja kartu su naujuoju savo vyru, scenaristu Arthuru Milleriu. Šiam išvykus į Ameriką, juostos režisierius ir aktorius Laurence’as Olivier nuobodžiaujančios Marilyn viešnage ir laisvalaikiu patiki pasirūpinti jauną savo asistentą Coliną Clarką. Vaikinas su aktore praleidžia visą savaitę – juodu grožisi įstabiausiomis Anglijos vietomis, linksminasi po darbų. Nuo Holivudo šurmulio ir rutinos pavargusiai Marilyn pažintis su Colinu – tikra atgaiva. O jaunam vaikinui – kančią kelianti pagunda.

Filmo „Nepritapėliai“, kurį matysite „Kine po žvaigždėmis“ liepos 27 d., scenarijų parašė pats dramaturgas A. Milleris, už kurio M. Monroe ištekėjo 1956-aisiais. Šis scenarijus turėjo būti Valentino dienos siurprizas žmonai. Čia dramaturgas tikėjosi atskleisiąs aktorinius savo žmonos sugebėjimus. Deja, baigus filmuoti filmą, pora jau buvo išsiskyrusi, o filmo aktorius ėmė persekioti nelaimės. Pagrindinį vyriško vaidmens atlikėją aktorių Clarką Gable’ą, dar gerai žinomą kaip Retą Batlerį iš „Vėjo nublokšti“, širdies smūgis pakirto praėjus vos dviem dienoms po filmavimo.

M. Monroe mirė po metų. Kadangi filmas buvo nufilmuotas nespalvota juosta, nors tuo metu Holivude jau buvo įsigalėjęs spalvotas kinas, tai tapo viena filmo nesėkmės priežasčių. Finansiškai jį apsunkino ir užsitęsęs filmavimas – filmas buvo kuriamas net 4 metus. Dabar „Nepritapėliai“ laikomi šedevru. Filme gvildenama vertybių perkainojimo tema, nesugebėjimas grįžti prie amerikietiškos svajonės. Kartu šis filmas skelbė ir klasikinio Holivudo eros pabaigą.

Liepos 28 d. – 1959 m. sukurta komedija „Džiaze tik merginos“ („Some like it hot“). Daugumos kino kritikų ši komedija iki šiol laikoma geriausia kino istorijoje. Tai persirengėlių komedija – žanras, mėgstamas nuo tų laikų, kai paties kino dar nebuvo. Filmo veiksmas nukelia į 1929-ųjų Šv. Valentino dieną, kai Čikagoje įvyko gangsterių žudynės. Jų liudininkais tapo du muzikantai. Kad pasislėptų nuo persekiojančios mafijos, juodu apsimeta moterimis ir pradeda dirbti moterų džiazo orkestre. Čia sutinka žavingą Daną Kovalčyk, arba Širdelę, kuri save vadina bebalse dainininke džiazo orkestre.

Vienintelis Širdelės gyvenimo tikslas – ištekėti už milijonieriaus. „Kai buvo statoma „Džiaze tik merginos“, iki M. Monroe savižudybės buvo likę tik treji metai. Aktorės kaprizai, kompleksai buvo jau pasiekę tokį laipsnį, kad po premjeros Billy Wilderis su jam būdingu humoru pareiškė pretenduojąs į specialų medalį: jis juk vienintelis filmavęs Marilyn dusyk, kitiems režisieriams pakakę ir vieno karto.

Apie autorių

Julie Splinters

Julie - viena iš nedaugelio žmonių, ypatingai besidominčių Rytų Japonijos, Kinijos ir apskritai Azijos šalių kultūromis. Baigusi anglų filologijos studijas, mergina šiuo metu yra Azijos studijų krypties programos studentė, kurią apima Artimųjų Rytų studijos, japonologija, Pietų Azijos studijos ir sinologija.  Kadangi m...

Susisiekite su Julie Splinters
Apie Jurgita.lt