Naomi Campbell vs Tyra Banks: nesibaigiančios supermodelių kovos

Lucia Danes - -
Naomi Campbell vs Tyra Banks: nesibaigiančios supermodelių kovos

Kupini priešiškumo žvilgsniai viena kitai parodo, jog šlove mados padangėje jau seniai nepasidalina dvi žvaigždės – britų supermodelis Naomi Campbell ir amerikiečių supermanekenė Tyra Banks. Abi tamsiaodės gražuolės gali didžiuotis plačiai atvėrusios duris į mados pasaulį savo odos spalvoms atstovėms. Jos abi charizmatiškos, pašėlusios, energingos ir be abejo nuostabios. Jos abi gali pasigirti dideliais pasiekimais ir mėgautis milžinišku populiarumu. Deja, šios garsios manekenės labai nemėgsta viena kitos ir net nesistengia to nuslėpti. Įdomu, kur slypi visų šių nesutarimų priežastis? Gal abipusę antipatiją sukėlė jų konkurencija ir pavydo jausmas dėl geresnės vaikystės, karjeros ar meilės, o gal pernelyg didelis jų panašumas ir su tuo nesusitaikymas?

Vaikystė ir modelio karjera. Tyra Banks gimė darnioje, neturtingoje amerikiečių šeimoje, kurioje buvo gerai sutariama. Nepaisant nesibaigiančių ginčų su broliu ir aplinkinių pašaipų dėl jos liesumo, Tyra jautėsi laiminga ir mylima. Nusiraminimo ji visada ieškodavo mamos prieglobstyje, kuri palaikydavo mergaitę visose gyvenimo situacijose. Kai nuėjusi į modelių atranką Tyra išgirdo, kad jai reikia sulieknėti, ji nusprendė neaukoti savo sveikatos dėl karjeros ir su tuo jos mama visiškai sutiko. Be to, verta pažymėti, jog apskritai pati Tyra Banks modelio karjeros pradžia buvo ne itin sėkminga. Iš pradžių su ja nepanoro bendradarbiauti net keturios žinomos agentūros, kurioms Tyra pasirodė nefotogeniška. Manekenei nusišypsijo laimė pasirašius sutartį su agentūra Elite. Būdama 17 – os ji išvažiavo į Paryžių, kuriame sulaukė nemažai darbo paisiūlymų.

Naomi Campbell vs Tyra Banks: nesibaigiančios supermodelių kovos

Tuo tarpu iš prigimties užsispyrusi ir savimyla Naomi Campbell augo su mama ir patėviu, kurio visiškai neklausydavo. Manekene ji nusprendė tapti taip pat skatinama maišto – taip ji norėjo pasipriešinti mamos norams. Naomi Campbell mama buvo garsi šokėja, todėl ji visada stengdavosi prisigalvoti vis kažką nauja, kad tik įrodytų mamai esanti verta jos meilės. Nepaisant to, jog Naomi iš pradžių nesulaukė mamos paramos, dabar jos sutaria gerai ir vadina save draugėmis. Skirtingai nei Tyra Banks, Naomi Campbell modelio karjera prasidėjo itin sėkmingai. Kai Naomi buvo 15 metų, ją parke pastebėjo Elite agentūros atstovas, kuris, nustebintas merginos grožio, ją pakvietė į atranką, kurią ji iš karto perėjo ir pradėjo darbti.

Naomi Campbell vs Tyra Banks: nesibaigiančios supermodelių kovos

Charakteris. Nors modelių vaikystė ir karjeros pradžia skiriasi, tačiau nenuginčysi, jog vienas ryškiausių jas vienijančių bruožų – audringas charakteris. Realybės šou „Topmodeliai“ teisėjaujanti Tyra Banks dažnai neslepia savo blogos nuotaikos. Ji moka būti užgauli, kandi, bet tuo pačiu teisinga. Jai nesunku apšaukti laidos dalyvius, kurie po to sielojasi dar labai ilgai. Juodąja pantera vadinama Naomi Campbell taip pat nėra „šilkinė“. Ši viena įnoringiausių pasaulio manekenių nevengia skandalų, pasitaiko, kad muša ją aptarnaujantį personalą – sekretores ar asistentes. Greitai užsiplieskianti ir isterikė Naomi pripažįsta, kad ji turi išmokti suvaldyti savo pyktį ir agresiją.

Naomi Campbell vs Tyra Banks: nesibaigiančios supermodelių kovos

Pasiekimai. Abi manekenės taip pat gali pasigirti padariusios nemažą įtaką mados pasaulyje. Tyra buvo pirmoji afroamerikietė, kuri papuošė tokių leidinių, kaip „GQ“, „Sports Illustrated Swimsuit Issue“ bei „Vistoria’s Secret Catalog“, viršelius. Ji du kartus buvo įtraukta į gražiausių žurnalo „People“ žmonių sąrašą. Tyra taip pat yra parašiusi ir savo knygą. Savo pasiekimais nenusileidžia ir Naomi Campbell. Būtent ji buvo pirmoji tamsiaodė manekenė, papuošusi leidinio „Time“ ir prancūziškojo bei britiškojo „Vogue“ viršelius.

Naomi Campbell vs Tyra Banks: nesibaigiančios supermodelių kovos

Meilė. Na, o gal moterys konkuruoja dėl geresnio meilės objekto? Iš tiesų, abi manekenės gali pasigirti įspūdingu meilės objektų sąrąšu. Abi susitikinėjo su garsiais mados ir pramogų pasaulio atstovais ir abi liko vienišos? Prieš metus vienoje pokalbių laidoje Tyra guodėsi, kad yra labai vieniša, nors tuo tarpu susitikinėjo su žinomu bankininku Johnu Utendahlu. Naujasis modelio Naomi Campbell mylimasis – rusų verslininkas Vladislavas Doroninas. Tačiau gegužės 22 dieną Londone atšventusi savo gimtadienį viena manekenė privertė savo gerbėjus spėlioti, ar tik ji vis dar yra su juo, ir ar vis dar ketina jam pagimdyti vaiką…

Panašios ir tuo pačiu skirtingos… Ar šios supermanekenės kada nors susitaikys, ar ir toliau nepasidalins podiumu? Na, o kuriai gi jūs atiduodate savo simpatijas?

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes

Lucia yra viena iš naujausių Jurgita.lt naujienų skilties redaktorių, nors nemaža dalis representacinių straipsnių apie fotografus, dizainerius, stilistus, bei visažistus taip pat priklauso šiai merginai. Aiškus ir skaitytojų pamėgtas rašymo stilius, būdingas šiai merginai, ypač tinka objektyviai anlizei, konkretiems m...

Susisiekite su Lucia Danes
Apie Jurgita.lt