Natūralios priemonės - nepriekaištingai odai
Nesuklysime pasakę jog skaisti, švytinti, lygi oda yra grožio sinonimas ir su niekuo nesulyginama puošmena. Norint turėti tobulą odą, visiškai nebūtina leisti krūvas pinigų įvairiems kremams ar kaukėms, nes visko, ko reikia mūsų sveikatai ir grožiui, galima surasti gamtoje. Siūlome palepinti savo odą įvairiais laiko patikrintais receptais iš natūralių medžiagų, tokių, kurių nesunkiai rasite ant savo palangių ar jau visai netrukus daržuose bei soduose ar… paprasčiausiai šaldytuve.
Petražolių sultys
Petražolės – tai ne tik puikus būdas patiekalams paskaninti, jų sultys taip pat yra naudojamos melanino išsiskyrimui organizme stabilizuoti bei odos spalvai išlyginti. Lygiomis dalimis sumaišykite petražolių, citrinų, apelsinų ir juodųjų serbentų sulčių – turėsite stebuklingą kokteilį, padėsiantį atsikratyti strazdanų bei įvairių pigmentinių dėmių. Suvilgykite šiuo mišiniu vatos tamponėlį ir ištepkite juo veido odą, tuomet palepinkite ją savo įprastu kremu.
Čiobrelių antpilas
Čiobreliai yra gerai žinomi dėl savo valomųjų savybių, šiomis žolelėmis nuo seno yra gydomos ne tik peršalimo, bet ir įvairios odos bei plaukų ligos. Čiobreliuose esančios medžiagos sunaikina bakterijas, kurios gali sukelti aknę ir kitokias odos problemas. Šio itin sveikatai ir grožiui naudingo antpilo pasigaminti yra labai lengva: 1-2 šaukštus čiobrelių užpilkite stikline verdančio vandens, palikite 45 minutes nusistovėti. Naudodami vatos tamponėlį, valykite juo veido odą.
Aliejai
Įvairiausi natūralūs aliejai aromaterapijoje bei odos priežiūroje naudojami jau nuo senų senovės. Palyginus su kokybiškais kremais ar kaukėmis, aliejai yra labai pigūs, taigi siūlome odos gaivinimui, valymui ir dezinfekavimui išmėginti migdolų aliejų. Tai natūrali ir veiksminga priemonė išvengti raukšlių, atjauninti bei atgaivinti pavargusią veido odą. Užtepkite veidą plonu migdolų aliejaus sluoksniu ir palaukę minutę, nuvalykite odą švariu drėgnu rankšluosčiu arba kempine iš natūralių medžiagų.
Alijošius
Alijošius plačiai naudojamas grožio pramonėje dėl savo neabejotinos naudos odos bei plaukų grožiui. Šiame augale gausu proteinų, magnio, cinko, kalcio, vitaminų A, C, E, B ir svarbiausių riebiųjų rūgščių. Taip pat alijošiaus sultys, kurios išspaudžiamos iš jo lapų (vartojamos iš karto, nes ilgiau laikant praranda savo gydomąjį poveikį) pasižymi bakterijų neutralizavimo poveikiu. Alijošiaus sultis naudokite naikinti aknę, nuraminti sudirgintą ar perštinčią odą, įvairiems bėrimams bei saulės nudegintai odai gydyti. Alijošius taip pat stiprina plaukus ir skatina jų augimą. Įtrinkite jo lapais plaukus ir galvos odą arba pasidarykite alijošiaus lapų nuovirą ir juo skalaukite plaukus.
Abrikosai
Abrikosai – odos sveikatai svarbių beta karotino, folio rūgšties ir geležies šaltinis. Šios medžiagos padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų, toksinų bei cheminių kremų sudėtyje esančių ingredientų. Norint turėti gražią odą patariama ne tik dažnai pasimėgauti šiais skaniais vaisiais, bet ir pasidaryti abrikosų minkštinančią bei drėkinančią kaukę veidui. Nulupkite du abrikosus ir sutrinkite juos dubenėlyje. Įpilkite šaukštelį alyvų aliejaus ir išmaišykite gautą masę.Tepkite ją ant veido ir palaikykite 15 minučių. Kaipmat pastebėsite jog oda tapo švelni kaip kūdikio.
Agurkai
Agurkas – puiki priemonė įvairiems odos netobulumams gydyti. Ši lietuviška daržovė akivaizdžiai atgaivina ir drėkina odą, neleidžia jai išsausėti, stangrina, ramina sudirgusią, paraudusią odą, sutraukia poras, šalina paakių tinimą, žvilgsnis tampa skaidrus. Smulkiai sutarkuokite šviežią agurką, išspauskite sultis. Iki putų išplakite kiaušinio baltymą ir viską sumaišykite. Užtepkite šį mišinį ant veido, palaikykite 15 minučių ir nuplaukite drungnu vandeniu.