Nauja anoreksijos forma – „drankoreksija“

Alice Woods - -
Nauja anoreksijos forma – „drankoreksija“

Merginos, norėdamos turėti liekną figūrą, išbando daug įvairiausių būdų, kurie dažniausiai nėra labai naudingi jų sveikatai. Vienas iš šių būdų – šiomis dienomis vis populiarėjanti „drankoreksija“.

Į „drankoreksijos“ (ang. drunkorexia) terminą įeina anoreksijos ir priklausomybės nuo alkoholio sąvokos. Tai – sparčiai plintantis naujas mitybos sutrikimas, kada moterys norėdamos suplonėti maistą pakeičia alkoholiu. Tyrimų duomenimis, į „drankoreksiją“ labiausiai linkę 18 – 24 metų merginos. Vietoj maisto jos dažniausiai geria didesnį kiekį alkoholio.

Visa tai kyla dėl šios priežasties: įvairiuose vakarėliuose merginos nori atsipalaiduoti ir gerai pasilinksminti, o tai geriausiai leidžia padaryti alkoholiniai gėrimai. Žinodamos, kad jie yra pakankamai kaloringi, bet tuo pačiu norėdamos išsaugoti liekną figūrą, jos renkasi tarp alkoholio ir maisto. Mokslininkų teigimu, 30 proc. merginų tam, kad sumažintų suvartojamų kalorijų kiekį , atsisako valgyti, o ne vartoti alkoholį.

Maisto vartojimo mažinimas arba išvis jo atsisakymas prieš vakarėlį su alkoholiu turi neigiamą poveikį moters organizmui. Turinčių šį sutrikimą teigimu, alkoholis panaikina alkio jausmą ir joms visai nesinori valgyti. Vis dėl to, be maisto mūsų organizmas negauna jam būtiniausių medžiagų (pav. vitaminų, baltymų ir pan). Todėl galiausiai sutrinka medžiagų apykaita ar susilpnėja imunitetas.

Kita neigiama pasekmė – stipri alkoholinė priklausomybė. Medicininiai tyrimai parodė, kad moterų organizmas skirtingai priima alkoholį nei vyrų. Yra nustatyta, jog 2 metai moterų gėrimo prilygsta vyrų suvartojamam alkoholio kiekiui per 10 metų. Taigi, alkoholis moterims daro didesnę žalą. Moterys yra labiau linkę tapti priklausomos nuo alkoholio ir tai gali joms sukelti daugiau psichologinių problemų. Jos praranda savikontrolę ir todėl sunkiau tvarkosi su savo gyvenimu. Be to, didėja tikimybė susirgti ir rimtesnėmis ligomis (pav. krūties vėžiu).

Taigi, „drankoreksija“ yra rimtas mitybos sutrikimas. Tai parodo ir tai, jog didesnė dalis šiandien besigydančių nuo alkoholio priklausomybės merginų turi polinkį į anoreksiją, o kartais ir į bulimiją.

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods

Alice yra patyrusi marketingo vadybininkė, turinti daugiau nei 10m. patirties administruojant įvairias informacines svetaines, įskaitant ir Jurgita.lt. Baigusi viešosios komunikacijos bei marketingo krypties studijas, Alice yra atsakinga už aktualijų, susijusių su modeliu darbu Lietuvoje bei pasaulyje, analizę bei pate...

Susisiekite su Alice Woods
Apie Jurgita.lt