Naujokai ateina: mados „Injekcijos“ atrinktieji

Olivia Morelli - -
Naujokai ateina: mados „Injekcijos“ atrinktieji

Lietuviški tautiniai kostiumai su fetišistinį atspalvį suteikiančiais odos elementais. Bandymas suderinti etninę Indijos kultūrą ir graffiti. Tradicinių nėrinių ir vielos bei dažyto akmens sintezė. Šiuos ir kitus jaunųjų dizainerių eksperimentus bus galima išvysti mados konkurso „Injekcija“ finale, gruodžio 12 d. sugrįžtančiame į Nacionalinę dailės galeriją.

Į festivalio „Mados infekcija“ rengiamo mados talentų konkurso finalą autoritetinga komisija atrinko 14 jaunųjų dizainerių. Pradiniame „Injekcijos“ etape buvo pateiktos 63 paraiškos. Tai – konkurso rekordas, o trečią kartą tarptautiniu mastu organizuojamo konkurso geografija išsiplėtė iki Latvijos, Rusijos, Vokietijos, Baltarusijos, Slovėnijos ir Indijos.

Šiais metais „Injekcijos“ konkurso organizatoriai kvietė dizainerius pristatyti darbus new etno tematika.

„Skelbdami new etno temą tikėjomės, kad jaunieji talentai nepristigs išmonės interpretuodami tradicijas šiuolaikiniame kontekste. Džiaugiamės, kad tai buvo daroma su dideliu užsidegimu ir konceptualumu. Žinoma, dalis kolekcijų nutolsta nuo mūsų temos, tačiau jos tik pridės spalvingų potėpių itin stipriam ir konkurencingam „Injekcijos“ finalui“, – teigė festivalio „Mados infekcija“ kūrybos vadovė Sandra Straukaitė.

Jaunųjų dizainerių konkurso finale darbus vertins mados profesionalai – dizaineriai Dovilė Gudačiauskaitė, Sandra Straukaitė, Kristina Kruopenytė ir Egidijus Sidaras. Komisijos nariai konkurso finalistų darbus atrinko vadovaudamasi jau tradiciniais tapusiais kriterijais: buvo vertinama kolekcijos koncepcija, originalumas, festivalio „Mados infekcija“ formato ir temos atitikimas.

Dalyvauti finaliniame „Injekcijos“ renginyje buvo atrinkti dizaineriai:
1011“ (Ąžuolas Kavaliauskas ir Kamilė Balčytytė)
Agnė Alaburdaitė
Agnė Verseckaitė
Atėnė Malinauskaitė
Balagans (Tanja Schmidt ir Philipas Rudzinskis, Vokietija)
Birutė Simokaitytė
Chames
Erika Vizgirdaitė ir Rasa Jarmolavičiūtė
Eva Baliul
Kristina Valančiūtė
labàdienà
Malika Nazirova (Rusija)
Natalija Kobernik (Rusija)
Sandra Ajutytė

„Injekcija“ – tai 2008 metais startavęs naujų mados pasaulio talentų paieškos konkursas, inicijuotas ir organizuojamas festivalio „Mados infekcija“. Jo laimėtojams suteikiama galimybė savo kūrybą pristatyti ant „Mados infekcijos“ podiumo. Konkurso nugalėtojams festivalis suteikia lygiavertes kolekcijos pristatymo sąlygas kaip ir jau pripažintiems Lietuvos bei užsienio dizaineriams.

Ateik, pamatyk talentingiausius.

Pirk bilietus į „Injekciją“, tik 30 litų. Ieškok: „Bilietų pasaulis“

foto > Igno Jurkyno ir atrintųjų „Injekcijos“ dalyvių.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt