Naujų supermodelių gretose - dar viena lietuvaitė!

Gabriel E. Hall - -
Naujų supermodelių gretose - dar viena lietuvaitė!

Erika Labanauskaitė – tai vardas, kurį nuo šio sezono galima drąsiai tarti greta kitų gerai žinomų Lietuvos supermodelių. Jos istorija įdomi ir neįprasta. Ši mergina savo kelyje į sėkmę sulaužė daug stereotipų, todėl puikiausiai įrodė seną faktą – modelių pasaulis pilnas siurprizų. Ji pradėjo dirbti prieš 5-erius metus, bet apie viską nuo pradžių.

Vieną gražią dieną į Supermodels modelių agentūros Kauno ofisą tyliai ir nelabai drąsiai įžengė smulkutė, gražutė mergaitė iš Panevėžio. Pasveikinusi visus be galo didele šypsena pradėjo pasakoti ko atėjusi: „neseniai baigiau mokyklą, man 19 metų, galvoju ką veikti toliau..“. Tolesnė veikla buvo aiški tą pačią minutę, nes mergaitė akivaizdžiai buvo reto grožio, tačiau nuo pat pirmos minutės oficialiai lyg ir buvo vėloka, mat, dažniausiai modelio karjera pradedama nuo 15-16 metų. Poros savaičių bėgyje Erika jau skrido į mados sostinę Milaną, tuo metu visai neįtardama, kad šis miestas netrukus taps jos namais. Pagal planą į Lietuvą mergina turėjo grįžti maždaug po poros mėnesių, tačiau neilgai trukus Milane ją pastebėjo kelių agentūrų atstovai ir po truputį atsirado pasiūlymų tolesnėms kelionėms. Namuose jos laukė šeima, įsipareigojimų mokslams ji nebeturėjo, būdama jauna, laisva ir akivaizdžiai perspektyvi savo pasirinktoje veikloje, ji pasiryžo tolesniems išbandymams. Kita stotelė – Paryžius, vėliau Japonija, Vokietija, Ispanija, Didžioji Britanija, Kinija, JAV, Graikija – visur ją lydėjo sėkmė ir visur buvo kviečiama sugrįžti. Įvairiose kelionėse prabėgo net keleri metai, ji įgavo patirties, susikrovė nemažą portfolio (modelių nuotraukų albumą) ir, nors visur buvo geriausių modelių gretose – žvaigžde netapo.

Žvaigždžių kelias modelių pasaulyje daugeliu atveju prasideda geru pasirodymu madų savaitėse. Čia Erikai nuolat kišo koją per mažas ūgis ir per smulkus kūno sudėjimas. Beveik kiekvieną sezoną ji pasirodydavo kelių dizainerių kolekcijų pristatymuose įvairiose mados sostinėse, tačiau į taip laukiamas aukštumas vis nepatekdavo. Galiausiai ir pati nebenorėjo jose dalyvauti. Visai suprantama – juk tūkstantį kartų išgirdus kokia esi nuostabi, bet truputį per žema ar per smulki, natūraliai nusivili ir imi prarasti viltį. Daugelio meiliai praminta coliuke ar žvirbliuku galiausiai ji ėmė prašytis madų savaites praleisti, kai tuo tarpu dauguma modelių ten labai veržėsi, ji norėjo išvengti nusivylimo.

Būtų neteisinga pasiduoti emocijoms, kurių šiame versle apstu – nusivylimą seka euforija, kasdienybę lydi stresas, veiklos turi daugiau nei gali įvykdyti – toks modelio gyvenimas… Kartais sunku jame nepasimesti ir kryptingai siekti užsibrėžto tikslo. Kaip ir kiekvieną iki tol buvusį madų savaičių sezoną Erikos motininė agentūra Supermodels kartu su ją Milane, NY, Paryžiuje ir Londone atstovaujančia agentūra Next ilgai įkalbinėjo ir motyvavo Eriką pabandyti dar kartą. Coliukė protinga ir sukalbama, todėl visiems malonu su ja dirbti ir bendrauti, todėl nors tuos pačius argumentus girdėjo visai ne pirmąjį kartą, ji sutiko.

2013 metų rudens/žiemos madų savaites ji pradėjo Londone, kaip visuomet išgirdo, daug atsakymų, jog yra per žema, tačiau pasisekė labai neblogai. Londone ji pasirode prestižiniu laikomame Jonathan Saunders kolekcijos pristatyme, taip pat žingsniavo Woolmark, JW Anderson bei John Rocha podiumais. Tradiciškai po Londono visi modeliai skuba į tuoj pat vykstančias Milano madų savaites. Čia ji gavo labai gerų pasiūlymų, tačiau nei vienos kolekcijos pristatyme taip ir nepasirodė. Visai ne todėl, kad jų negavo, o todėl, kad gavo vieno garsiausių mados dizainerių reklamos kampaniją, kuri atėmė visą jos buvimo Milane laiką. Ši kampanija dar nepasirodė, taigi jos negalime paviešinti, tačiau tai bus dar vienas didelis šuolis jos karjeroje. Iškart po šio darbo Erika nuskubėjo į Paryžių. Vėlgi nieko nesitikėdama pradėjo dalyvauti atrankose, vakarais juokėsi, kad jose jaučiasi tokia mažytė, mat, dauguma susirinkusių modelių yra apie 180cm ūgio ir, žinoma, kaip ir dera modeliams, avi nežemiško dydžio aukštakulnius. Vis dėlto, matyt, kiekvienas nuostabus modelis anksčiau ar vėliau sulaukia savo laimingosios valandos, taigi taip nutiko ir Erikai. Paryžiuje ji pasirodė Paco Rabanne, Veronique Leroy, UnderCover, Olympia Le-Tan kolekcijų pristatymuose, bet visų svarbiausia – mažoji coliukė pasirodė pati pirmoji prestižiniame Valentino šou. Visi to laukėme ir linkėjome. Kaip ir buvo galima numanyti, sužavėjusi Valentino komandą Erika visai netrukus tapo 2013/14 metų rudens/žiemos Valentino kolekcijos reklamos veidu. Kelerius metus dirbusi modeliu po vieno sėkmingo sezono ji tapo žvaigžde, o rimta karjera tik prasideda..

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall

Gabrielė yra sveikos gyvensenos entuziastė, kuri turi aistrą tiek sveikatai tiek grožiui nes visada domisi naujovėmis ir neprisibijo išbandyti kažką naujo. Išbandžiusi ką nors kas tikrai patinka ji pasidalina su skaitytojais kodėl tai rekomenduoja rinktis.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie Jurgita.lt