Nulinis dydis: tarp anoreksijos ir mados

Linas Kiguolis - -
Nulinis dydis: tarp anoreksijos ir mados

Mados pasaulyje daugiausiai diskusijų kelia ne drabužiai ar stilius, net ne kartas nuo karto išlendantys plagijavimo skandalai ar mados industrijos atstovų tarpusavio pykčiai. Karščiausias diskusijas kelia modelių svoris. Daugelis psichologų tvirtina, kad mergaitėms milžinišką įtaką daro ant podiumo matomos itin lieknos gražuolės, o iš žurnalų šviečiančios šypsenos bei nuostabūs drabužiai priveda prie vienintelės sąsajos: lieknumas yra laimės garantas.

Kita vertus, mados industrijos atstovai dažniausiai nekreipia dėmesio į psichologų ar žiniasklaidos kalbas, o paklausti, ar jų podiumais žengiančios itin lieknos merginos gali skatinti anoreksiją, atsako: „Čia prisigalvojimai, kad būtų galima parduoti daugiau laikraščių“ – Karl Lagerfeld.

Kaizeris yra vienas iš karščiausių itin lieknų modelių gynėjų, kuris jau pavargo ginti savo poziciją, tad iš naujo keliant anoreksijos madoje klausimą vokietis tiesiog švaistosi lakoniškomis frazėmis, teigdamas, kad nulinio dydžio drabužius jis siuva taupydamas medžiagą.

Kiti garsūs dizaineriai savo kolekcijose nulinio dydžio atsisako, tačiau italas Valentino teigia, kad „ne kiekviena suknelė atsiskleidžia, kuomet ją vilki stambesnis modelis“. Pastaroji frazė yra visiškai teisinga ir būtent tai yra lieknų merginų pasirinkimo priežastis, tačiau iš dalies teisus ir Kal Lagerfeld teigdamas, kad didžioji dalis merginų, dirbančių ant podiumo, yra natūraliai lieknos ir reikėtų suprasti, kad mados pasaulis kupinas, kaizerio žodžiais kalbant, „svajonių ir iliuzijų“.

Šis klausimas, kaip ir daugelis kitų, natūraliai kelia diskusiją – nesiimsime teisti, ar teisinti, tačiau pateikiame statistiką bei dizainerių komentarus ir leidžiame kiekvienam atrasti savo poziciją: už itin lieknus podiumo modelius ar prieš.

: „Tos storos mamytės sėdi prieš televizorius su bulvių traškučių pakeliais ir šneka, kad liekni modeliai bjaurūs.“ – Karl Lagerfeld

PRIEŠ: Statistiniai tyrimai tegia, kad 40 procentų modelių turi ar turėjo valgymo sutrikimų.

: „Pasaulyje gyvuoja idiotiška klišė, kad modeliai vartoja narkotikus ir dalyvauja orgijose. 90 procentų merginų yra visiškai normalios ir proporcingos, jų kūnuose tiesiog daugiau raumenų nei riebalų ir jos nesibodi suvalgyti picą ar mėsainį.“ – Karl Lagerfeld

PRIEŠ: Prada, Versace ir Armani draudžia nulinio dydžio merginoms žengti jų podiumais.

: „Niekam neįdomios storos moterys“ – Karl Lagerfeld

PRIEŠ: „Metas pradėti mąstyti blaiviai. Mes privalome užkirsti kelią anoreksijai.“ – Georgio Armani

: „Jeigu mergina liekna, tai suknelė atrodys geriau.“ – Valentino

PRIEŠ: Modelis Katie Green, vienoje agentūroje sulaukusi kritikos dėl savo svorio (merginos ūgis: 180 cm, svoris: 64 kg), sukūrė kampaniją „Say No to Size Zero“ (iš anglų kalbos: pasakyk ne nuliniam dydžiui)

: „Aš manau, kad nulinio dydžio draudimai yra diskriminacija. Mes esam lieknos, toks yra mūsų darbas. Stambūs žmonės tegul dirba ofisuose.“ – modelis Valentina Zelyaeva

PRIEŠ: „Aš noriu sveikų merginų, kurios atrodo realistiškai ir per madą padeda sukurti normalios moters įvaizdį“ – Victoria Beckham

Apie autorių

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Linas Kiguolis - žinomo verslininko Ugniaus Kiguolio jaunesnysis brolis, tvirtai žingsniuojantis savo karjeros laiptais. Ilgą laiką buvęs brolio šešėlyje jaunas ir ambicingas IT specialistas tapo brolio verslo partneriu ir užsitikrino svarbų vaidmenį bendroje veikloje.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie Jurgita.lt