Nuteistas nepilnametes manekenes prievartavęs dizaineris

Julie Splinters - -
Nuteistas nepilnametes manekenes prievartavęs dizaineris

Mados pasaulyje pasitaiko ir nemalonių dalykų. Pasirodo, kai kuriems mados kūrėjams nepakanka, kad manekenės pademonstruotų jų rūbus ar sudalyvautų jų kolekcijos reklaminės kampanijos fotosesijoje. Iš merginų jie nori kurs kas daugiau…

Vakar už manekenėmis siekusių tapti merginų prievartavimą ir lytinį priekabiavimą buvo nuteistas Indijos – Amerikos drabužių dizaineris Anandas Jonas Alexanderis. Šį skandalą dar labiau paaštrino faktas, jog modelių tarpe buvo ir nepilnametė – 14 metų mergina. Kaip paskelbė Los Andželo apygardos prokuratūra, dizaineris už šiuos savo poelgius turės kalėti nuo 59 metų iki gyvos galvos. Teismas atmetė suimtojo prašymą nagrinėti bylą iš naujo.

35 metų dizaineris, kurio drabužius mielai dėvėjo tokios garsios moterys, kaip Paris Hilton, Mary J Blige ar Janet Jackson, jau ir anksčiau buvo atsidūręs teisėsaugos akiratyje. 2007 metais jis buvo suimtas, bet greitai paleistas, o praėjusių metų lapkritį pripažintas kaltu dėl 16 nusikaltimų, tarp kurių lytinis smurtas bei nepilnamečių tvirkinimas.

Teisėsaugos pareigūnai nurodė, jog A.J. Alexanderis savo nusikalstamą veiklą pradėjo 2001 metais, kai tik Los Anždele įkūrė savo mados studiją. Į ją dizaneris kviesdavosi manekenių karjeros siekiančias merginas, kurias susirasavo internetu. 2003 m. dalyvavęs kuriant realybės šou Top modeliai bei 2004 m. žurnalo „Newsweek“ pripažintas vienu iš sėkmingiausių Pietų Azijos žmonių, A.J. Alexanderis priviliodavo jaunas merginas pasižadėdamas surengti erotiškas fotosesijas bei pasiūlydamas dirbti manekenėmis. Atvykus merginoms, dizaineris prie jų priekabiaudavo arba jas išprievartaudavo.

Nusikalstama A.J. Alexanderio veikla buvo pradėta domėtis 2007 metais, kai viena moteris policijai pranešė, kad dizaineris ją išprievartavo Beverli Hilse esančiuose jo apartamentuose. Tačiau pats drabužių kūrėjas šiuos kaltinimus kategoriškai neigia. Jo advokatai teigė, jog daugelis parodymus prieš A.J. Alexanderį davusių merginų tiesiog melavo arba pačios prisišaukė sau bėdą. Beje, buvo pabrėžta, kad patikimų įkalčių dėl nusikalstamos dizainerio veiklos beveik nėra. A.J. Alexanderio advokatai taip pat pridūrė, kad jį apkaltindamos merginos siekė tiesiog atkeršyti, jei joms nepavykdavo įsidarbinti manekenėmis.

Apie autorių

Julie Splinters

Julie - viena iš nedaugelio žmonių, ypatingai besidominčių Rytų Japonijos, Kinijos ir apskritai Azijos šalių kultūromis. Baigusi anglų filologijos studijas, mergina šiuo metu yra Azijos studijų krypties programos studentė, kurią apima Artimųjų Rytų studijos, japonologija, Pietų Azijos studijos ir sinologija.  Kadangi m...

Susisiekite su Julie Splinters
Apie Jurgita.lt