„On the Road“: JAV jaunuolių maištas ir „bitnikų“ stilius

Lucia Danes - -
„On the Road“: JAV jaunuolių maištas ir „bitnikų“ stilius

Neseniai įvykusi filmo „On the Road“ premjera, sukurto pagal kultinį Jacko Kerouaco romaną „Kelyje“, nukelia į XX-ojo amžiaus Ameriką, maištingus „bitnikų“ laikus, kai vaikinai nusimetė varžančius kostiumus, o merginos išsilaisvino iš ilgų sijonų ir pradėjo lakstyti su mini ir sportabčiais. Aktorė Kirsten Dunst, žiūrovams geriausiai pažįstama iš filmo „Marija Antuanetė“ – tai tik viena iš filmo žvaigždžių.

Ryškiems veikėjų charakteriams perteikti Režisierius Walteris Sales‘as surinko gausią žvaigždžių komandą: Kirsten Dunst, Kristen Stewart, Garrettas Hedlundas ir Samas Rilley.

Šio filmo kostiumų dizaineris/stilistas Danny Glicker pasistengė atkurti tuo metu itin populiarų „bitnikų“ stilių, nes filmo herojai – šia diena gyvenantys „bitnikų“ judėjimo šalininkai, alternatyva vartojimo ir prisitaikymo kultūrai – drąsiai laužantys visuomenėje nusistovėjusias normas.

Taigi, buvo sukurtas apidriskusių bitnikų stilius, o režisierius jaunuolių savijautą atskleidė prieštaringo elgesio scenomis – filme gausu alkoholio ir narkotikų, nesidrovima demonstruoti intymių scenų trise ir homoseksualių polinkių.

Kelionės per Ameriką ir Meksiką vedlį, jauną rašytoją Salą Paradise‘ą, filme įkūnija britų aktorius Samas Rilley. Pasak kino apžvalgininko Edvino Pukštos, iki šiol šio aktoriaus nežinojusiems žiūrovams jis turėtų tapti dar vienu filmo atradimu: „Tiems, kurie dar nematė Antono Corbijno biografinės muzikinės dramos „Kontrolė“ apie roko grupės „Joy Division“ lyderį Ianą Curtisą, šis veidas ir vardas tikrai įsimins ilgam.

Dar daugiau gerų žodžių reikėtų pasakyti apie talentingąjį Garrettą Hedlundą, kuris tikrai pateisino rizikingą režisieriaus pasirinkimą. Verta atkreipti dėmesį į trumpesnius, bet įdomius ir spalvingus Viggo Mortenseno bei Steve’o Buscemi pasirodymus“. Į neįmanomos meilės trikampį tarp dviejų draugų įsipainiojusią vilioklę paauglę Marylou įkūnijo filmų „Saulėlydis“, „Užtemimas“, „Jaunatis“, „Brėkštanti aušra“ žvaigždė Kristen Stewart. Pasak E. Pukštos, tai – neabejotinai brandžiausias ir kontroversiškiausias aktorės vaidmuo: „Kristen Stewart mane maloniai nustebino. Sunku įvertinti jos meistriškumą „Saulėlydžio“ filmų serijose, bet čia ji atsiskleidžia kaip itin gabi, drąsi ir sudėtingus uždavinius išpildanti aktorė.“

Filmo režisierius Walteris Sales‘as filmą kūrė ilgai ir preciziškai. Dar prieš filmavimą pagrindiniams aktoriams buvo surengta „bitnikų“ stovykla, kurioje jie studijavo to laikmečio literatūrą. Nors filmas vaizduoja kelionę automobiliu per JAV, pritrūkęs tinkamų vaizdų, režisierius filmavimą buvo perkėlęs į Čilę bei Argentiną. Po Kanų kino festivalio pasigirdus kritikai dėl per ilgos filmo trukmės, Walteris Sales‘as užtruko dar kelis mėnesius, kol atrinko mažiau reikalingas scenas ir permontavo filmą.

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes

Lucia yra viena iš naujausių Jurgita.lt naujienų skilties redaktorių, nors nemaža dalis representacinių straipsnių apie fotografus, dizainerius, stilistus, bei visažistus taip pat priklauso šiai merginai. Aiškus ir skaitytojų pamėgtas rašymo stilius, būdingas šiai merginai, ypač tinka objektyviai anlizei, konkretiems m...

Susisiekite su Lucia Danes
Apie Jurgita.lt