Papuošalai: taisyklės, kurių nelaužom

Ugnius Kiguolis - -
Papuošalai: taisyklės, kurių nelaužom

Papuošalai užima svarbią vietą mados ir moterų pasaulyje. Ar kada nors pagalvojote, kaip nuobodžiai atrodytumėte, nesegėdamos jokių papuošalų? Tik drabužiais niekada nesukursite puikaus įvaizdžio. Paklausus kelių moterų, jos detaliai papasakos, kokie papuošalai, aksesuarai, makiažas ir batai joms svarbūs. Papuošalai – vienas mėgstamiausių daugelio moterų pirkinių, kuris gali puikiai pabrėžti jų grožį ir individualybę. Tinkami papuošalai gali stebuklingai pažadinti net pačius paprasčiausius ir nuobodžiausius drabužius.

Kaip ir drabužių, taip ir papuošalų tendencijos nuolat keičiasi. Nuo skaldytų ir pjaustytų akmenų, neįprastų geometrinių formų iki supainiotų grandinių, kutų ir virvelių, ryškių spalvų gamos – tokios tendencijos mados pasaulyje buvo jau seniai. Kad ir kaip moterys mėgsta papuošalus, labai dažnai užmišta, kad jie turi papildyti įvaizdį, šiek tiek atskleisti charakterį, stilių, ir, svarbiausia, turi būti labai tinkamai pasirinkti tam tikrai vietai ar progai. Tinkamas aksesuaro parinkimas visada suteiks ypatingą žavesį ir net kukliausią drabužį papildys savitais prieskoniais.

Štai keletas patarimų, kurie visada padės atrodyti stilingai:

  • Viena iš pagrindinių taisyklių – niekada nesegėkite daug papuošalų vienu metu.
  • Vienu metu segėkite tik to paties stiliaus papuošalus. Jeigu pasirinkote stambų, drąsų kaklo papuošalą, jums jokiu būdu netiks smulkūs žiedai, romantiški auskarai ar apyrankės. Taip pat nesirinkite labai stambios ir smulkios grandinėlės kartu. Aksesuarų stilius ir proporcijos turi išlikti panašios.
  • Kaklo papuošalo ilgį derinkite prie drabužio apykaklės. Aksesuaro kritimas turi būti dailus ir jis neturėtų netvarkingai užkibti už iškirptės ar į ją įkristi. Smulki grandinėlė su pakabučiu, stambus vėrinys iš akmenų ar kristalų – rinkitės pagal progą ir vietą.

Vienas iš mėgstamiausių daugelio moterų papuošalų – auskarai. Jų pasirinkimas itin gausus, tačiau tinkamas derinimas prie drabužio, šukuosenos, veido formos ir kaklo ilgio būtinas. Šį sezoną itin madingi masyvūs, griežtų formų, kristalais ir grandinėmis puošti auskarai gali tapti pagrindiniu jūsų aprangos akcentu. Vertinančios klasikinį stilių visada puikiai atrodys segėdamos mažyčius perliukus ar deimantukus. Tačiau žiedai šį sezoną itin masyvūs, įvairių, netgi šokiruojančių, formų, metalų derinių ir spalvų gamos.

Daugeliui moterų papuošalai tampa daugiau nei mados akcentu. Nuo senų laikų jie buvo lyg dalis šeimos istorijos – močiutė paveldi vėrinį iš savo mamos ir ypatinga proga dovanoja jį savo anūkei. Tokie aksesuarai tampa lyg sėkmės simboliais ir jų segėjimas suteikia išskirtinumo jausmą. Stiliumi labai dažnai jie skiriasi nuo kitų turimų papuošalų, tačiau jei tai smulkus žiedelis, auskarai ar pakabutis ant kaklo, jį galima derinti ir prie kitų tuo metu dėvimų aksesuarų. Šiemet ypač populiaru dėvėti papuošalus net iš tarpusavyje nederančių metalų ir maišyti skirtingus stilius. Kaip sako žymiausi dizaineriai, šią vasarą karščiausia mados tendencija yra laisvė. Tiesiog pasikliaukite savo vaizduote, kūrybingumu ir taip nuspalvinkite savo grožį.

Papuošalai: taisyklės, kurių nelaužomPapuošalai: taisyklės, kurių nelaužomPapuošalai: taisyklės, kurių nelaužomPapuošalai: taisyklės, kurių nelaužom

Papuošalų įvairovė moterims suteikia galimybę atskleisti save. Jie sukuria tam tikrą nuotaiką ir teikia pasitikėjimo. Kaip sakė Coco Chanel: „… į papuošalus reikia žiūrėti su nekaltumu, neprityrimu, taip, kaip mes mėgaujamės obelų žiedais, važiuodami automobiliu greitkelyje…“. Taigi mėgaukitės, puoškitės ir žavėkite, nebijokite išsiskirti, būkite individualios ir savimi pasitikinčios!

Straipnis iš birželio mėnesio mados ir stiliaus žurnalo „Jurgita“.

Straipsnio autorė: Indrė Grabauskaitė

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis

Ugnius Kiguolis - žinomas verslininkas bei visuomeninkas. Daugybės internetinių projektų kūrėjas ir bendrasavininkas, savo veiklą skirstantis į keletą sričių.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie Jurgita.lt