Pažink save per spalvas
Ar žinojote, kad potraukis raudonai spalvai reiškia ne ką kitą, o didžiulį norą gyventi, kurti, veikti, mylėti? O jeigu pastaruoju metu jus tiesiog užvaldė balta spalva, tai galėtų simbolizuoti, kad esate pasiruošę naujam gyvenimo iššūkiui. Apie spalvų reikšmę kalbamės su psichologijos ir saviraiškos studijos „Pamilk save“ įkūrėjomis Aiste Jasaityte ir Rugile Vilkiše.
Raudona
Aistė ir Rugilė rudenį ketina organizuoti psichologinius stiliaus ir saviraiškos kursus, kuriuose jaunus žmones mokys save pažinti per spalvas, archetipus, skirtingas gyvenimo situacijas, kūno kalbą. „Tai nauja, Lietuvoje dar neišmėginta sritis. Be to, būtent jaunam žmogui kyla daug klausimų, į kuriuos atsakymus ne visada gali rasti internete“, – pasakoja viena iš studijos įkūrėjų A. Jasaitytė.
Jos kolegė psichologė Rugilė Vilkišė „Jurgitos“ skaitytojoms sutiko atskleisti raudonos ir baltos spalvų reikšmę, psichologines šių spalvų pasirinkimo savo aplinkoje tendencijas. Mat būtent šių spalvų derinys turi didelę reikšmę jauno ir veiklaus žmogaus gyvenime.
„Spalva, kaip ir bet kuris kitas simbolis, gali turėti tiek teigiamą, tiek neigiamą reikšmę. Pavyzdžiui, raudona spalva simbolizuoja energiją – norą kurti, mylėti, veikti, tvirtai stotis ant kojų, priimti gyvenimą tokį, koks jis yra. Taip pat gali reikšti naujos veiklos ar naujų pažinčių troškimą, patirties kaupimą. Jeigu žmogus nepriima į savo gyvenimą naujų dalykų, iššūkių, tai ta raudonoji energija, užuot virtusi kūrybine, tampa destruktyvia – kyla pyktis, agresija, nepasitenkinimas savimi ir aplinkiniais. Gali nukentėti santykiai su tėvais, draugais. Jeigu žmogus atsiduoda tai energijai norėdamas sukurti kažką gražaus, tai ji virsta didžiuliu kūrybiniu veiklumu, aistra gyventi, realizuoti savo troškimus“, – atskleidžia psichologė.
Balta
O štai balta spalva, anot R. Vilkišės, galėtų būti naujo supratimo, atgimimo, sąmoningumo simbolis, noras pasaulį matyti plačiau, aiškiau: „Balta spalva visuomet kažkas baigiasi ir kažkas prasideda. Reikia išmokti atsisveikinti su atgyvenusiais dalykais: senomis mintimis, įsitikinimais, pasibaigusiais santykiais, ir pasirengti priimti naują potencialą. Todėl raudonos ir baltos spalvų derinio šūkis galėtų būti: „Priimk naują, lengvai ir dėkingai paleisk seną, su visa energija kurk, atrask savo gyvenimo mitą, istoriją“. Tai kiekvieno meistriškumas būti pačiu savimi.“
Rožinė
Spalvų psichologijoje nagrinėjamos ne tik grynos, bet ir pereinamosios spalvos. Kas išeina sumaišius raudoną ir baltą spalvas? Ogi švelni rožinė, kurią psichologė įvardija kaip besąlyginės meilės spalvą. Šios spalvos devizas – „Priimu save tokį, koks esu“. „Mūsų studijoje taip pat dominuoja rožinė spalva. Ji simbolizuoja moteriškumą, mokėjimą būti grakščiai, lanksčiai, išmintingai panaudoti savo vidinę raudoną jėgą. Rožinė pamoka – gyventi be priekaištų sau ir aplinkiniams. Jei nemylim savęs, negali būti kalbos apie meilę pasauliui ar kitam žmogui“, – teigia R.Vilkišė.
Parengė Jurgita Kviliūnaitė
Eriko Matijošiaus (www.retusavimas.lt) nuotr.
Modelis: Gintarė Tarlovaitė