Rugsėjo mėnesio „Jurgita“ – apie madą ir ekologijos kultą

Gabriel E. Hall - -
Rugsėjo mėnesio „Jurgita“ – apie madą ir ekologijos kultą

Ekokultas – reiškinys, jau keletą metų egzistuojantis visur, kur tik įmanoma ir įgaunantis vis keistesnes savo išraiškos formas: kartais juokingas, maksimaliai perdėtas, o kartais labai stilingas ir konceptualias. Ekologija jau seniai nebeatsiejama nuo mados, kosmetikos ir dizaino industrijos, o ką jau bekalbėti apie maisto kultūrą, kuri jau net ir neįsivaizduojama be trijų raidžių junginio e-k-o. Taigi, šį kartą mes renkamės „slow food“, nagrinėjame teisingas ir išvirkščias ekokulto dalis, niekur neskubame ir tuo mėgaujamės. Ekomada, ekokosmetika, ekodizainas, natūralūs ir sveiki produktai – apie visa tai ir ne tik tai rašome šiame numeryje. Žinoma, pirmąją žurnalo dalį dedikuojame jos didenybei MADAI ir naujausioms rudens sezono haute couture ir nešiojamos mados tendencijoms. Taip pat didžiuojamės galėdami pristatyti specialią mados istorijos rubriką apie radikalią viduramžių madą ir gotikos laikų moterį šiuolaikiniame kontekste. Šią temą mums paruošti padėjo mūsų koloborantė iš Florencijos – dizainerė Marija Popadničenko, vos prieš kelis mėnesius baigusi mados dizaino studijas Florencijoje ir įsidarbinusi „Max Mara“ mados namuose Italijoje. Dabar tikimės ją sutikti Milane, per mados savaitę, kurioje Marija pristatys savo mados parodą. Dar viena herojė iš mados pasaulio – buvęs modelis Aistė Jasaitytė. Ji papasakos apie ekologišką gyvenimo būdą ir nubrėš ribą tarp to, kas yra ekologiška ir nevisai. Tuo tarpu fotografai improvizuos ekologijos ir mados tema bei pristatys savo ekovizijas. Mes pačios leisimės į ilgą, bet visai nepavojingą „daiktų medžioklę“, taip pat gaminsime sveiką maistą, o mintyse svajosime apie tolimąją Japoniją – šalį, kurioje gyvena sveikiausi žmonės pasaulyje ir gimsta tokie mados talentai, kaip Kenzo Takada ar Yohji Yamamoto. Papasakosime apie Japonijos geišų ir Europos aristokračių kadaise naudotą mirtinai pavojingą kosmetiką ir revoliuciją kosmetikos istorijoje sukėlusią nekenksmingą ryžių pudrą. Pristatysime garsaus Niujorko stilisto Johno Masterso sveiko gyvenimo filosofiją ir jo paties sukurtus ekologiškus produktus bei dar daugybę kitų natūralių kosmetikos priemonių kaip alternatyvą sintetinei kosmetikai. Mūsų herojai ir mes teigiame, kad ekologija yra madinga ir tai yra išties gera mada, jei tik žiūrėsite į ją su sveiku protu. Įdomaus skaitymo ir teisingų pasirinkimų!

Skubėkite parsisiųsti ir peržiūrėti žurnalo elektroninę versiją, kurią rasite čia: jurgita.lt/jurgitalt/prenumerata.

Svarbi informacija: nemokamoje žurnalo versijoje talpinami ne visi straipsniai. Jei norite perskaityti visus straipsnius, užsiprenumeruokite žurnalą arba ieškokite jo didžiuosiuose prekybos centruose ir spaudos kioskuose.

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall

Gabrielė yra sveikos gyvensenos entuziastė, kuri turi aistrą tiek sveikatai tiek grožiui nes visada domisi naujovėmis ir neprisibijo išbandyti kažką naujo. Išbandžiusi ką nors kas tikrai patinka ji pasidalina su skaitytojais kodėl tai rekomenduoja rinktis.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie Jurgita.lt