Seksualus sadizmas Steven Klein fotografijose

Olivia Morelli - -
Seksualus sadizmas Steven Klein fotografijose

Už kelių savaičių savo 50-ąjį jubiliejų švęsiantis amerikietis Steven Klein – vienas garsiausių ir talentingiausių mados fotografų pasaulyje. Netradicinis požiūris į aukštąją madą, tamsių ir dar nematytų žvaigždžių asmenybių pusių atskleidimas, emocinė izoliacija, unikalus savitas braižas, nusistovėjusių normų laužymas, meno ir pop kultūros maišymas užtarnavo jam mados fotografijos enfant terrible vardą.

Fotografuoti Klein pradėjo dešimties, įsimylėjęs metais vyresnę mergaitę: „Aš tapau tiesiog apsėstas jos ir fotografavau tą mergaitę daugybę metų. Ji atrodė kaip tikra Amerikos indėnė: ilgi plaukai visuomet buvo supinti į kasą, ji turėjo tamsią odą bei nuostabias juodas akis. Beje, ji turėjo puikų stiliaus pojūtį. Ši mergaitė ir buvo tas žmogus, pirmą kartą man parodęs „Vogue“, tuomet sužinojau kas per velnias yra toji mada“.

Baigęs mokyklą, būsimasis fotografijos genijus studijavo tapybą, o savo fotografo karjerą netikėtai pradėjo Paryžiuje, kai gavo darbą „Dior“ mados namuose. Savo kontroversiškais, maištingais, netradiciniais ir kartu komerciniais (labai neįprastas derinys ir neabejotinai tikra Klein sėkmės formulė) darbais, kuriuose susipina smurtas, erotika, nepažabojama jėga, laukinė aistra, fantastiniai ir bauginantys vaizdai, ironija, ore tvyranti įtampa, slogi nuotaika ir kinematografija Steven Klein greitai užkariavo pasaulį. Nors fotografas, kurdamas savo stebinančius kūrinius, nevengia nei sadomazochizmo ar homoseksualumo temų, jo nuotraukos visuomet yra itin stilingos ir estetiškos.

„Gera mados fotografija ne tik atskleidžia madingo drabužio grožį“, – apie Steven Klein kūrybą kalba Anna Wintour, – „Bet ir patraukia akį, nustebina, įaudrina vaizduotę. Duok šiam fotografui suknelę ir tuoj pat išvysi ja vilkinčią merginą, kuri stovi sode su robotu. Tai gerai apgalvota, gudru, konceptualu ir, pagaliau, labai lyriška“.

Žurnalų fotosesijos

Lengvai atpažįstamas fotografo braižas dažnai sutinkamas daugybės prestižinių mados leidinių puslapiuose, tokių kaip „Vogue“, „W“, „Numero“, „i-D“ ir „Arena“. „Kaip mados fotografas, noriu sukurti kažką, kas atspindėtų tikrą realų gyvenimą, kurį gali stebėti paprasčiausiai gatvėje. Nenoriu kurti tobulo, išgalvoto barbių, kurios jau net nebeegzistuoja, gyvenimo iliuzijos“.

Seksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijose


Reklamos

Nors Steven Klein – netipinis mados fotografas, jo paslaugomis mielai naudojasi garsiausi mados namai. Vienos įsimintiniausių – „Dolce&Gabbana“, „D&G“ ir „Calvin Klein“ reklaminės kampanijos, kurių dėka Klein pateko į mados fotografų grietinėlę.

Seksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijose

Madonna

Nuolat bendradarbiaujančių savo sričių genijų Steven Klein ir Madonnos darbo vaisiai: ne tik daugybė fotosesijų žurnalams, „Dolce&Gabbana“ reklaminė kampanija, nuotraukos dainininkės muzikiniams albumams, bet ir video koncertiniams turams bei pusę pasaulio apkeliavusi garsioji instaliacijų paroda „X-STaTIC PRO=CeSS“.

Seksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijose

David ir Victoria Beckham

Steven Klein – pirmasis fotografas pavaizdavęs futbolo legendą David Beckham’ą kaip mados ikoną ir sekso objektą. Erotiškoms, provokuojančioms ir agresyvioms David’o ir Victorios nuotraukoms išvydus dienos šviesą, Beckham tapo superžvaigžde ir tikru kultu už futbolo stadiono ribų.

Seksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijose

Brad Pitt ir Angelina Jolie

Kol 2005-aisiais visas pramogų pasaulis spėliojo, kas sieja Holivudo žvaigždes Angeliną Jolie ir Brad’ą Pitt’ą, Klein surengė jiems buitiškai erotišką ir labai tikrovišką fotosesiją, kurioje pavaizdavo aktorius kaip nelaimingą ir iš santuokos nuobodulio „mirštančią“ septintojo dešimtmečio šeimyną. Kai nuotraukos – 40 puslapių be jokių reklamų – pasirodė žurnale „W“, Brad jau buvo išsiskyręs su tuometine žmona Jennifer Aniston.

Seksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijoseSeksualus sadizmas Steven Klein fotografijose

Steven Klein režisavo Lady Gaga muzikinį klipą „Alejandro“

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt