Seniausias pasaulio modelis

Lucia Danes - -
Seniausias pasaulio modelis

Keturių anūkų močiutė savo modelio karjerą pradėjo dar prieš 60 metų, tačiau į devintą dešimtį įkopusi moteris nemato nė vienos priežasties palikti mados pasaulį. Susipažinkite su vyriausiu pasaulio modeliu – 82-iejų Daphne Selfe, kuri, niekuomet nesidariusi jokių plastinių operacijų, reklamuoja tokių mados namų kaip „Dolce & Gabbana“ kolekcijas bei kasdien uždirba maždaug po keturis tūkstančius litų.

Britės karjera mados industrijoje prasidėjo dar 1950-aisiais, kai paskatinta kolegų iš universalinės parduotuvės, 20-metė Daphne pasirodė grožio konkurse. Jį laimėjusi, mergina, vėliau dar ekspromtu sudalyvavusi prekybos centre vykusiame madų šou, netrukus buvo priimta į modelių agentūrą ir grįžusi iš tris mėnesius trukusių apmokymų Londone, už 60 litų per dieną ėmė dirbti drabužių gamintojų bei kailių siuvėjų studijose, o taip pat reguliariai pasirodydavo įvairiose reklaminėse kampanijose. Praėjus keleriems metams ji ištekėjo už TV vadybininko, o po trijų vaikų gimimo Daphne sugrįžo ant podiumų ir sėkmingai dirbo su kolekcijomis, skirtomis vyresnėms moterims.

Šiaip ar taip, tikrasis modelio karjeros renesansas įvyko 1998-aisiais, kai praėjus metams po vyro mirties, 70-metę Daphn’ę, žingsniuojančią „Red or Dead“ mados šou podiumu pastebėjo modelių agentūros „Models 1“ atstovas. Vos pasirašiusi sutartį, moteris kaipmat užkariavo šiuolaikinį mados pasaulį – papuošė ne vieną prestižinį žurnalą, tarp jų „Vogue“ ir „Marie Claire“ bei dalyvavo „Gap“, „Nivea“, „Olay“ ir „Dolce & Gabbana“ reklaminėse fotosesijose.

„Mano sugrįžimas buvo tikrai neįprastas ir gana ironiškas. Juk aš išgarsėjau tuomet, kai tapau vyresnio amžiaus ir pražilau. Mano išvaizda tapo išskirtinė ir išraiškingesnė nei anksčiau, o balti plaukai – tai mano pranašumas. Jauni modeliai mane myli ir tikrai niekada nepavydi, juk atradau savo nišą, kurioje ir dirbu“, – pasakoja Selfe, – „Nesijaučiu vyresnė nei 60-ties. Tai fantastiška. Dirbsiu modeliu tol, kol bus užsakymų, nes dievinu savo darbą, kuris yra tikras jaunystės šaltinis“.

91-65-91 figūros savininkė teigia jog jos grožio paslaptis yra kasdienės jogos treniruotės (ji ir šiandien gali padaryti špagatą!), sveika mityba, tai yra, daug vaisių, daržovių ir žuvies, bei vanduo. „Nors pradėjusi karjerą svėriau daugiau nei 60 kilogramų niekas niekada manęs neprašė numesti svorio. Šiandien daugybė modelių yra tiesiog gąsdinančiai liesi. Žinoma, kai kurios merginos yra natūraliai plonos, kaip, pavyzdžiui, Lily Cole, tačiau nemažai atrodo ligotos ir išbadėjusios“, sako Daphne, – „Manau jog turėtų būti įvairaus sudėjimo modelių, ir vis dėlto, dabužis ant modelio turi atrodyti gražiai. Gerai pagalvojus, visa tai yra tikrai keblu“.

Seniausias pasaulio modelis

Seniausias pasaulio modelisSeniausias pasaulio modelisSeniausias pasaulio modelisSeniausias pasaulio modelisSeniausias pasaulio modelisSeniausias pasaulio modelisSeniausias pasaulio modelisSeniausias pasaulio modelis

Seniausias pasaulio modelisSeniausias pasaulio modelisSeniausias pasaulio modelisSeniausias pasaulio modelisSeniausias pasaulio modelisSeniausias pasaulio modelis

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes

Lucia yra viena iš naujausių Jurgita.lt naujienų skilties redaktorių, nors nemaža dalis representacinių straipsnių apie fotografus, dizainerius, stilistus, bei visažistus taip pat priklauso šiai merginai. Aiškus ir skaitytojų pamėgtas rašymo stilius, būdingas šiai merginai, ypač tinka objektyviai anlizei, konkretiems m...

Susisiekite su Lucia Danes
Apie Jurgita.lt