Skanus dantų balinimas namuose

Linas Kiguolis - -
Skanus dantų balinimas namuose

Sakoma, kad šypsena – žmogaus vizitinė kortelė, tad nenuostabu, kad graži šypsena suteikia daugiau pasitikėjimo savimi ir leidžia jaustis laisviau. Bet ką daryti, jei dėl nuolatinio kavos, arbatos, įvairaus maisto ir dirbtinių dažiklių poveikio šypsena prarado savo baltumą? Galimi du variantai – arba susitaikyti su situacija ir nedaryti nieko, arba išbandyti dantų balinimą.

Šiuolaikinė dantų priežiūra yra tiek pažengusi, jog turime galimybę rinktis skirtingas dantų balinimo technikas – pasinaudoti dantisto siūlomu profesionaliu dantų balinimu, bandyti balinti dantis namuose su įvairiais specialiais rinkiniais (kapomis, pieštukais, juostelėmis ir pan.) arba galime pabandyti norimų rezultatų pasiekti namų sąlygomis ir naudojant nesunkiai namuose randamus produktus.

Specialistai teigia, jog norint balinti dantis namuose privalu atsižvelgti į tam tikrus dalykus. Pirmiausia, dantų balinimu namuose nerekomenduojama užsiimti žmonėms, turintiems jautrius šalčiui ar karščiui dantis bei žmonėms, kurių dantys labiau pilkšvi, nei gelsvi (nes spalviniai pakitimai bus atsiradę dėl antibiotikų poveikio ir jų nepavyks pašalinti). Dantų balinimas namuose gali būti ne toks efektyvus, tačiau norint bent kiek pašviesinti savo dantų spalvą puikiai padės namuose randamos priemonės ir produktai.

Braškės

Dantų balinimas braškėmis tikrai yra vienas iš skaniausių būdų tai daryti namuose. Braškės turi natūralių rūgščių, įeinančių ir į daugelio balinamųjų dantų pastų sudėtį. Be to, braškėse esančios medžiagos taip pat naikina ir įvairias bakterijas. Pats paprasčiausias būdas – tiesiog sutrinti kelias braškes ir gauta „pasta“ kruopščiai išvalyti dantis. Po šios procedūros svarbu nepamiršti išskalauti burnos vandeniu.

Citrinos

Citrusiniai vaisiai taip pat gali būti viena iš dantų balinimo priemonių, tačiau siekiant geresnių rezultatų geriausia būtų rinktis citrinas. Balindamos dantis citrinos veikia taip pat, kaip ir šviesindamos plaukus, tad norint džiaugtis baltesne šypsena derėtų porą kartų per savaitę skalauti burną citrinų ir vandens (1:1 santykiu) mišiniu. Tik jokiu būdu nebandykite citrinų sultimis valyti dantų, nes taip galite pažeisti jų emalį.

Soda

Dauguma ekspertų sutinka, kad kepimo soda yra stipriausias, efektyviausias ir saugiausias būdas balinti dantis namų sąlygomis. Vienas iš paprasčiausių būdų balinti dantis su soda – kasdien užbarstyti jos šiek tiek ant įprastos dantų pastos ir išsivalyti dantis. Bet norint greitesnio ir efektyvesnio poveikio galima gryna soda valytis dantis du kartus per mėnesį.

Skanus dantų balinimas namuoseSkanus dantų balinimas namuoseSkanus dantų balinimas namuose

Apie autorių

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Linas Kiguolis - žinomo verslininko Ugniaus Kiguolio jaunesnysis brolis, tvirtai žingsniuojantis savo karjeros laiptais. Ilgą laiką buvęs brolio šešėlyje jaunas ir ambicingas IT specialistas tapo brolio verslo partneriu ir užsitikrino svarbų vaidmenį bendroje veikloje.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie Jurgita.lt