Spalis - kovos su krūties vėžiu mėnuo

Olivia Morelli - -
Spalis - kovos su krūties vėžiu mėnuo

Spalis – oficialus kovos su krūties vėžiu mėnuo (nuo 1985 metų), per kurį organizuojamos kampanijos, akcijos, intensyviau skleidžiama informacija apie diagnozę, gydymą, profilaktiką. 1993 metais Estée Lauder kompanija įsteigė krūties vėžio tyrimų fondą, kurio skiriamasis ženklas tapo rožinis kaspinas – todėl Spalis dažnai vadinamas dar ir rožiniu mėnesiu. Rožinė spalva atspindi moters prigimtį – rūpinimąsi kitais, grožį, gėrį, bei solidarumą. Mes taip pat prisidedame prie šio kilnaus tikslo ir primename pačius profilaktikos pagrindus – laiku pastebėti pirmieji signalai gali išgelbėti ne vieną gyvybę.

Savityra
Kiekvieną mėnesį pirmomis dienomis po menstruacijų, o per menopauzę – tą pačią kiekvieno mėnesio dieną krūtis reikia apžiūrėti veidrodyje bei prausiantis duše muiluota ranka rijų viduriniųjų pirštų pagalvėlėmis sukamaisiais judesiais patikrinti visą krūties plotą.
Apžiūrėdama krūtis veidroyje rankas iš pradžių pakelkite, po to – nuleiskite. Svarbu atkreipti dėmesį, ar nepakitusi odos spalva ir tekstūra, ar nepakitusi spenelio forma (ar penelis netapo įtrauktas). Pastebėjus, kad yra išskyrų, spenelis įtrauktas ar yra raukšlė krūtyje, apžiuopus mazgelį krūtyje ar pažastyje būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Gydytojo tyrimas apčiuopa
Merginoms nuo 16 metų ginekologas dukart per metus turi patikrinti krūtis. Bendrosios praktikos gydytojas turi apčiuopa tikrinti krūtis kasmet moterims nuo 20 metų. Jei Jūsų gydytojas savo iniciatyva netikrina krūtų, kartą metuose paprašykite jo patikrinti Jūsų krūtis apčiuopa. Gydytojas gali apčiuopti 0,8 cm mazgelį bei įvertinti kitus krūtų pokyčius. Pastebėjęs pokyčių gydytojas skiria kitų medicininių tyrimų.

Tyrimas echoskopu (ultragarso aparatu)
Tai krūtų tyrimas didelio dažnio bangomis. Echoskopu su specialiu linijiniu davikliu tiriamos įvairaus amžiaus moterys, tačiau šis tyrimas itin informatyvus tiriant moteris, kurių krūtyse vyrauja liaukinis audinys. Moterims iki 40 m. paprastai skiriamas krūtų tyrimas echoskopu. Turint nusiskundimų ar priklausant rizikos grupei siuntimą atlikti šį tyrimą duoda bendrosios praktikos gydytojas arba ginekologas. Neturint siuntimo, tyrimo echoskopu kaina yra 50 – 150 Lt.

Mamografija
Tai krūtų tyrimas rentgeno spinduliais. Šis tyrimas leidžia pastebėti pokyčius krūtyse ir net kelių milimetrų dydžio mazgelius, kuriuos apčiuopti būtų įmanoma tik po 1.5 – 2 metų. Įrodyta, kad mamografija padeda aptikti 85 – 90 proc. navikų. Mamogramas vertina radiologai.
Pirmąjį mamografijos tyrimą rekomenduojama atlikti, kai moteriai sukanka 40 m. ir kartoti jį kas dvejus metus. Šio amžiaus moterims liaukinį audinį krūtyse paprastai pradeda keisti riebalinis, tuo tarpu jaunesnėms moterims dėl krūtyse vyraujančio liaukinio audinio mamografijos tyrimą atlikti paprastai netikslinga, nes jis nebus informatyvus. Moterims iki 50 m. ir nuo 70 m. amžiaus už tyrimą teks mokėti nuo 50 iki 304 litų, priklausomai nuo gydymo įstaigos. Tuo tarpu moterys nuo 50 iki 69 m. patenka į atrankinę mamografijos programą, pagal kurią tyrimas kas dvejus metus yra atliekamas nemokamai.

Taip pat norime pristatyti šių metų Estée Lauder stilingą kampaniją, kurios šūkis yra „Together. Connect. Communicate. Conquer. For A Future Free Of Breast Cancer“ (liet. Drauge.Apjungti. Bendrauti. Nugalėti. Ateičiai be krūties vėžio)

Spalis – kovos su krūties vėžiu mėnuo

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt