Stileivų kova: boho vs. rock

Olivia Morelli - -
Stileivų kova: boho vs. rock

Jaunų merginų gatvės stilių dažniausiai diktuoja modeliai, mados leidinių redaktorės bei garsenybės, o pastaraisiais metais stebime itin aktyvią kovą tarp boho ir rock aprangos.

Boho – chic stilius itin išpopuliarėjo 2004 – aisais, o nuopelnus vertėtų priskirti aktorei Sienna Miller, bei mylimiausioms Holivudo dvynėms Mary – Kate ir Ashley Olsen. Šios merginos įkvėpimo savo spintoms sėmėsi iš vėlyvųjų 60 – ųjų, tačiau dalis siluetų gali būti sutinkami net ir XIX amžiuje. Boho paslaptis glūdi laisvoje ir patogioje aprangoje, lengvai krentančiuose, marguose audiniuose, aksesuarų gausoje. Kaip taisyklė, drabužiai menkai pabrėžia figūrą, jeigu viršutinė dalis prigludusi, tuomet siluetas platėja į apačią – dėvimos plačios kelnės, ar ilgas, tiesaus kirpimo sijonas.

Kiekvienas drabužių derinys užbaigiamas aksesuarais – keletą kartą aplink kaklą užvyniotais, ar laisvai kabančiais ir kelius siekiančiais šalikais, skrybėlėmis, daugybe apyrankių, žiedų ir pabakučių, masyviais auskarais, lengvai sutaršytais plaukais ir makiažu, kuris, atrodytų, užsiliko dar nuo vakar.

Siekiama sukurti laisvamaniškumo ir atsipalaidavimo įspūdį – išlipau iš lovos, apsirengiau, kas buvo po ranka ir einu mėgautis savo laisve ir jaunyste.

Stileivų kova: boho vs. rockStileivų kova: boho vs. rockStileivų kova: boho vs. rockStileivų kova: boho vs. rockStileivų kova: boho vs. rockStileivų kova: boho vs. rock

Nors jaunyste ir laisve alsuoja ir rock – chic, tačiau pastarasis stilius grubesnis, o kartu ir seksualesnis, ženkliai labiau siekiama pabrėžti moteriškumą. Tokio stiliaus drabužius labai dažnai renkasi modeliai Kate Moss bei Erin Wasson, o mados namai Balmain bei Givenchy kelių sezonų kolekcijas buvo paskyrę rock – chic. Norint sukurti šį įvaizdį prireiks siaurų džinsų, kiek per didelių marškinėlių, odinio švarkelio ir visko kniedyto – rankinių, apyrankių, batų.

Jeigu boho protarpiais ir išlenda ant vieno ar kito podiumo, tai rock – chic buvo sukėlęs tikrą audrą – kiekvienas mados mylėtojas dar prisimena tūkstančius eurų kainuojančius Balmain švarkelius paauštintais pečiais ir kniedytomis detalėmis. Tąkart juos vilkėjo visi, tačiau palaipsniui ši tendencija podiumuose prigeso, o šiuo stiliumi kūręs Balmain dizaineris Christopher Decarnin buvo atleistas.

Stileivų kova: boho vs. rockStileivų kova: boho vs. rockStileivų kova: boho vs. rockStileivų kova: boho vs. rockStileivų kova: boho vs. rockStileivų kova: boho vs. rock

Kita vertus, nepaisant ant podiumų matomų tendencijų, šie gatvės stiliai iki šiol labai mėgstami ir populiarūs, o ieškant priežasčių norisi remtis Kate Moss žodžiais: „Man neįdomu, ar mano dėvimi drabužiai madingi, ar jie būna ant podiumo, aš rengiuosi taip, kaip man patinka“. Tiek boho, tiek rock savyje talpina ne tik dideles skaras, gelėtas sukneles ar aptemptas kelnes, tai stilius, kuris atspindi asmenybę, galbūt net parodo žmogaus požiūrį ir tiesiog padeda jaustis savimi.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt