Stilingi ir naudingi patarimai keliaujant

Gabriel E. Hall - -
Stilingi ir naudingi patarimai keliaujant

Vasara – tai metų laikas, kuris nemažai kam asocijuojasi su artimesnėm ar tolimesnėm kelionėm bei naujų įspūdžių fiksavimu, todėl dažnai kelionėse norima ne tik jaustis patogiai ir neturėti milžiniško lagamino su krūva nereikalingų daiktų, bet taip pat ir gražiai atrodyt. Tačiau kaip įmanoma atrodyt fantastiškai po 16 valandų trukusios kelionės autobusu ar po 4 valandas trukusio skrydžio lėktuve? Plaukai – sukritę, veidas – riebus arba išsausintas kondicionierių, kojos – maudžiančios, o persirengti nėra kuo, nes lagamine esantys drabužiai – susiglamžę…

Kad ir kaip baisiai ar net nerealiai tai skambėtų, su tokiomis problemomis iš tiesų susiduriama, tačiau jas išspręsti tikrai įmanoma (tik pažvelkite į holivudo žvaigždutes, kurios po ilgiausių skrydžių išlipusios iš lėktuvo atrodo fantastiškai!). Beje, tam tikrai neprireiks milijoninių investicijų ar lėktuvo bilietų verslo klasės salone.

Gerai atrodantys plaukai

Dažnai keliaujantieji (o ypač ilgaplaukės merginos) žino, jog vienas didžiausių galvos skausmų yra nekaip atrodantys ir greitai susiriebaluojantys plaukai. Be to, neretai nėra galimybės iškart po kelionės išsiplaut galvą, todėl tenka vaikščioti po miestą ar bėgti susitikti su draugais atrodant nekaip. Išeitis yra! Purškiamas sausas šampūnas ne tik suteiks plaukams gaivumo įspūdį, bet taip pat ir padės sutvirtinti šukuoseną po rankas neturint plaukų lako ir ar kitos priemonės. Be to, šiais laikais nesunkiai galima įsigyti kelioninio dydžio sauso šampūno flakonėlių, kurių pagalba šukuoseną pavyks susitvarkyti vos prieš išlipant iš lėktuvo ar autobuso.

Gaivus veidas

Išsausėjusi arba riebaluota veido oda yra itin dažnas reiškinys keliaujant. Jei nėra galimybės atnaujinti savo makiažo, tuomet puiki išeitis yra odai matinį atspalvį suteikiantys lapeliai, kurie ne tik sugers riebalų perteklių, bet taip pat ir nesugadins esamo makiažo. Išsausėjusią odą atgaivins lengvas drėkinantis kremas ar drėkinanti veido dulksna (jei tavo oda linkusi sausėti, pravartu visada turėti tokių priemonių po ranka). Be to, gaivumo ir skaistumo įspūdį sukurti padės viena paprasta priemonė – rožiniu lūpų blizgiu perbrauktos lūpos.

Graži ir patogi avalynė

Kita dažnai iškylanti problema – patogi (tačiau tuo pačiu ir graži) avalynė. Bet kokiose kelionėse avalynė yra pats svarbiausias dalykas, nes su nepatogiais batais kelionė taps košmaru. Be to, kelios poros batų lagamine užima nemažai vietos, be to, prideda papildomo svorio. Šios problemos galima lengvai išvengti pasirinkus vienus, itin patogius (ir tikrai ne prieš porą dienų pirktus, naujus ir nepranešiotus) batus, kurie derėtų tiek prie laisvalaikio aprangos, tiek prie puošnesnės (pavyzdžiui, balerinos bateliai). Be to, geriausia rinktis batus, kurie šiek tiek laisvoki ar net puse dydžio didesni, mat po ilgų kelionių pėdos šiek tiek patinsta, todėl dažnai batai tampa ankštoki ir sukelia nemažai diskomforto.

Mažai vietos užimantis kosmetikos krepšelis

Nesvarbu, į kokią kelionę vykstama (net jei tai savaitgalio išvyka prie ežero), kosmetikos reikmenų krepšelis tikrai neturėtų užimti daug vietos kelioniniame krepšyje. Kodėl? Todėl, kad bet kokiu atveju per kelias dienas ar net savaitę jūs neišnaudosite didelio šampūno ar kondicionieriaus buteliuko, todėl jums tikrai neverta jų vežtis. Be abejo, be šių ir panašių priemonių vargiai apsieisite, tačiau šiandien nesudėtinga įsigyti šių produktų kelioninio dydžio mažuose įpakavimuose, kurie ne tik sutaupys jums vietos lagamine, bet taip pat leis džiaugtis savo pamėgtais produktais ir nevers ieškotis naujų.

Yra ir kita išeitis – tiesiog nesivežti panašių, daug vietos užimančių produktų ir esant reikalui jų nusipirkti vietoje. Tačiau tokiu atveju neretai susiduriama su problema, jog tokių pačių, kokius naudojate, produktų nerandate, todėl tenka pirkti kažką neišbandyto. Kiekviena mergina pasakys, jog netinkami plaukų ir kūno priežiūros produktai gali sugadinti net labiausiai nepriekaištingą išvaizdą – tai plaukai išsausėjo, tai šiaušiasi, tai pernelyg riebaluoti… Šią problemą išsprendžia kelioninio dydžio mėgstamų produktų pakuotės. Be to, jei nerandate savo mėgstamo produkto mažoje pakuotėje, nesunkiai galite įsigyti tuščių buteliukų ir persipilti plaukų ir kūno priežiūros produktus į juos.

Nesudėtingas daiktų pakavimas

Jei tenka dažnai keliauti, tuomet labai pravers susidaryti būtinų pasiimti daiktų sąrašą, kurį galima būtų naudoti kaip pagrindą kiekvienos kelionės lagamino turinio planavimui. Į jį gali būti įtraukti tokie daiktai, kaip telefono pakrovėjas, pinigai, pasas ir apskritai viskas, ką vežatės į kiekvieną kelionę. Toks sąrašas itin palengvina ir pagreitiną daiktų krovimąsi prieš kelionę, be to padeda užtikrinti, kad nepamirštumėt bent jau pačių svarbiausių dalykų. Prieš kiekvieną konkrečią kelionę šį sąrašą derėtų individualizuoti ir papildyti kitais, būtent tai kelionei reikalingais daiktais. Be to, prieš grįžtant namo toks sąrašas padeda patikrinti, ar nieko nepamirštate.

Kita panaši išeitis – telefonu nufotografuoti visus daiktus, kuriuos vežatės. Juos taip pat galima fotografuoti tam tikromis grupėmis (pavyzdžiui, batus, palaidines, sukneles ir pan.), o nuotraukas naudoti galvojant ką apsirengti. Arba galima fotografuoti iš anksto suplanuotus aprangos derinius. Taip „surašytus“ daiktus taip pat bus nesudėtinga patikrinti ir susikrauti prieš keliaujant namo bei nieko nepalikti.

Apskritai keliaujant patariama rinktis kuo universalius drabužius, kurie gerai derėtų tarpusavyje, todėl iš kelių skirtingų drabužių galima būtų nesunkiai sukurti skirtingus derinius bei sutaupyti vietos kelioniniame lagamine.

Tvarkingi drabužiai

Kita dažnai pasitaikanti problema – susiglamžę ar lankstymo linijas turintys drabužiai. Puiku, jei apsistoji viešbutyje, kuriame yra lygintuvas, tačiau ką daryti tuo atveju, jei apsistojai pigesniame viešbutyje ar apskritai gyveni prie ežero, o tvarkingai atrodyti norisi? Išeitis labai paprasta – visus pakuojamus drabužius reikia ne sulankstyti, o susukti. Susukti drabužiai neturės lenkimo linijų, be to, jie mažai glamžosi ir užima mažiau vietos lagamine.

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall

Gabrielė yra sveikos gyvensenos entuziastė, kuri turi aistrą tiek sveikatai tiek grožiui nes visada domisi naujovėmis ir neprisibijo išbandyti kažką naujo. Išbandžiusi ką nors kas tikrai patinka ji pasidalina su skaitytojais kodėl tai rekomenduoja rinktis.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie Jurgita.lt