Strijos. Kaip jas naikinti?
Strijos – tai ant odos atsirandantys šviesūs rausvos ar melsvai rausvos spalvos ruoželiai. Iš pradžių jie būna ryškesni, po to tampa mažiau pastebimi. Strijų atsiranda ten, kur oda tempiama – pilvo, krūtų, sėdmenų, šlaunų, juosmens, klubų srityse. Dažniausios atsiradimo priežastys: nutukimas, endokrininės ligos, nėštumas, staigus svorio priaugimas ar jo atsikratymas, brendimo laikotarpis, paveldimumas. Esant šioms priežastims oda netenka elastingumo – trūksta jos elastinės skaidulos. Ši problema vargina ne tik moteris, bet ir vyrus. Medikai mano, kad šio odos defekto panaikinti praktiškai neįmanoma, tačiau mažiau pastebimos strijos savomis pastangomis ir su gydytojų pagalba – realus dalykas. Pateikiame patarimus kaip išvengti strijų ir kaip bandyti jas išnaikinti.
Kaip išvengti strijų?
- Venkite staigaus svorio kritimo. Nepiknaudžiaukite griežtomis dietomis.
- Naudokite priemones, kurios gerina odos būklę – didina jos elastingumą.
- Nėščioms moterims patartina sveika gyvensena ir mityba. Nėštumo metu naudokite odos elastingumą didinančius kremus, tepkite juos pilvo, krūtų, sėdmenų, šlaunų srityse.
- Kartas nuo karto palepinkite kūną masažais, kuriuos galite atlikti ir namuose.
- Naudokite kontrastinį dušą.
- Gelbėja ir reguliari mankšta.
Kaip strijas panaikinti?
- Gydymo būdais užsiimkite tada, kai tik strijos atsiranda ir būna raudonos ar rusvos.
- Tiems, kas vertina natūralius produktus, verta pabandyti apsitrinti silpnu valgomosios druskos tirpalu. Po procedūros tinka masažas šiurkščia plaušine.
- Vartokite cinką, naudokite cinko tepaliuką ir gerkite daug skysčių.
- Naudokite natūralų pilingą iš kavos tirščių.
- Manoma, kad mažiau matomomis strijas gali paversti arbatmedžio aliejus. Tepkite juo pažeistas odos vietas kas vakarą.
- Bent kelis kartus per savaitę naudokitės šaltu- karštu dušo kontrastu. Iš pradžių ant vietų, kur yra strijos laikykite šaltą vandens srovę, po to staiga pakeiskite į karštą. Ir taip kelis kartus.
- Sakoma, kad padeda šaltalankių aliejus. Tepti juo vietas, kur turite odos defektą, arba kartą per savaitę norint jo išvengti.
- Išbandykite pilingą. Krūtinės odai naudojamas vaisių rūgščių arba glikolio pilingas. Pilingas turi būti paviršinis, nes oda, kur yra strijų ir taip gerokai suplonėjusi.
- Strijas mažiau matomomis padaro specialūs kremai.
- Jei strijos atsiradusios neseniai, patartina gydymą pradėti nuo masažų, kurie gali būti dviejų rūšių – atliekami rankomis ir vakuuminiai. Masažas, atliekamas rankomis, padeda išvengti odos suglebimo, gerina limfos drenažą, suaktyvina kraujotaką, oda tampa elastingesnė ir stangresnė. Vakuuminis masažas pagerina limfotaką, padeda panaikinti susikaupusias riebalų sankaupas, pašalina iš organizmo šlakus ir toksinus. Ląstelėse suaktyvėja medžiagų apykaita, susidaro naujos ląstelės ir strijos tampa mažiau pastebimos arba visiškai išnyksta.
- Procedūra, vadinama mikrodermabrazija arba kitaip – šlifavimas. Mikrodermabrazija turi dvigubą poveikį: stimuliuoja jaunų odos ląstelių augimą ir „nušveičia“ pakenktą odą.
- Procedūra, vadinama ozonoterapija- gydymas pasitelkiant ozoną. Ozonas atkuria mikrocirkuliaciją, stimuliuoja organizmo atsinaujinimo procesus, stimuliuoja apykaitos procesus jungiamajame audinyje strijų zonose, strijos po ozonoterapijos įgauna odos atspalvį. Ši procedūra nepatartina jei sutrikęs kraujo krešėjimas, padidėjusi skydliaukės veikla, vargina mėšlungis, alergiškumas ozonui, sirgote miokardiniu infakrtu.
- Dar vienas medicininis būdas vadinamas mezoterapija. Jos metu į odą leidžiama vaistų mišinio, stabdančio elastinių odos skaidulų trūkinėjimą.
- Strijas patariama gydyti lazeriu – jis efektyviai pašalina neseniai atsiradusius šiuos odos defektus ir stipriai sumažina įsisenėjusių strijų ryškumą.
- Įsisenėjusias strijas galima šalinti atliekant plastinę odos operaciją. Ji vadinasi abdominoplastika.
Svarbu: protingiausia būtų apsilankyti pas gydytoją – dermatologą, jis paskirs priimtiniausią gydymo būdą, nustatys tikslią Jūsų odos būklę.