Šukuosenų tipai pagal kūno sudėjimą

Linas Kiguolis - -
Šukuosenų tipai pagal kūno sudėjimą

Turbūt visiems girdėtas patarimas „drabužius rinkis ne tuos, kurie madingi, o tuos, kurie tau tinka“. Šiek tiek pakeitus šį posakį jį galima pritaikyti ir įvairioms šukuosenos bei plaukų kirpimams – žmonių, kuriems tinka bet koks kirpimas yra mažai, todėl kartais apsilankius pas kirpėją naujoji šukuosena kažkodėl visai neatrodo taip stilingai ir žavingai, kaip tikėjaisi išvydus nuotraukas žurnalų viršeliuose. O ką daryti tuo atveju, jei plaukus nusikirpai itin trumpai ir ši šukuosena tau visai netinka? Belieka tik viena išeitis – laukti, kol plaukai ataugs. Galų gale, gali išbandyti įvairius plaukų aksesuarus, skareles, skrybėles ir bent taip bandyti pagerinti esamą situaciją. O kad tokių situacijų pasitaikytų kuo rečiau – parengėme jums keletą patarimų, kokie šukuosenų tipai (ne)tinka įvairiems kūno sudėjimams.

Jei esi aukšta ir liekna

„Smilgelėms“ patariama vengti itin trumpų plaukų šukuosenų. Berniukiškas šukuosenas geriau palik žemesnėms merginom, nes pasirinkus tokią šukuoseną išvaizda gali priminti degtuką. Be abejo, pasitaiko aukštų ir lieknų merginų, kurios atrodo itin gerai būdamos trumpais plaukais, tačiau dažniausiai tokie pavyzdžiai – didžiųjų ekranų ir scenos žvaigždės, kurioms įvaizdis yra viena iš darbo priemonių, padedanti formuoti tam tikrą nuomonę ir požiūrį į save. Galų gale, to pasaulio nereikėtų lyginti su kasdienybe, nes viena yra vienaip ar kitaip atrodyti scenoje, televizijoje ar nuotraukose ir visai kas kita – realybėje.

Tad kokios šukuosenos tinkamos aukštoms ir lieknoms merginoms? Iš tiesų, tai visi kirpimai, kurių ilgis yra ne aukščiau smakro ribos. Beje, ypač gerai tokios merginos atrodo su pečių ilgio laisvomis, stambiomis garbanomis.

Jei esi žema ir smulki

Kaip jau minėta anksčiau, smulkioms merginoms tinka visi trumpi „berniukiški“ kirpimai, nes vizualiai jie aukština žmogų. Tačiau jei nenori trumpų plaukų, gali rinktis pusilgius tiesius ar garbanotus plaukus ir vis tiek atrodyti žavingai. Tik svarbu vengti itin ilgų plaukų, nes tokios šukuosenos vizualiai mažina ūgį ir žema mergina gali tapti panaši į nykštuką. Apskritai ideali šukuosena esant žemai ir smulkiai – „Bob“ stiliaus kirpimas.

Jei turi trumpą kaklą

Šiuo atveju taip pat derėtų vengti trumpų „berniukiškų“ šukuosenų, nes jos tik dar labiau išryškins kaklo trumpumą. Situaciją gelbės visi plaukų kirpimai, kurie bus ne trumpesni nei pečių ilgio ir vizualiai maskuos trumpą kaklą.

Jei turi dideles ausis

Jei nori gerai atrodyt, tačiau manai, jog tavo ausys didokos, nesirink plaukų kirpimų, nedengiančių ausų ir būtinai atsisakyk įpročio užkišti plaukus už ausų, nes taip jas tik dar labiau išryškinsi. Ir, be abejo, turėtum vengti įvairių kuodukų, „arklio uodegų“ ir panašių plaukus sukeliančių ir atidengiančių ausis šukuosenų.

Jei turi itin moteriškas kūno linijas

Gali pasidžiaugti itin moteriška figūra? Tuomet tau tiks ilgi ir tiesūs plaukai, išryškinantys kūno linijas. Tačiau ir šiuo atveju derėtų vengti visų trumpų kirpimų, nes vizualiai platindami jie gali sukurti neproporcingumo įspūdį. Beje, šio tipo merginoms taip pat tinka ir ilgi banguoti ar garbanoti plaukai.

Jei esi pakankamai berniukiško kūno sudėjimo

Skirtingai nei prieš tai aptartu atveju, reikėtų vengti ilgų plaukų šukuosenų – tiek tiesių, tiek banguotų ar garbanotų, nes jos tik dar labiau paryškintų moteriškų kūno formų trūkumą. Todėl turint kiek vyrišką figūrą derėtų rinktis itin trumpas „berniukiškas“ šukuosenas, kurios vizualiai sukurtų šiek tiek moteriškesnių formų išvaizdą.

Jei turi aukštą kaktą

Greičiausiai ir pati žinai, jog geriausiai aukštą kaktą maskuoja kirpčiukai. Taip pat ją vizualiai šiek tiek žemina ir garbanoti plaukai, tačiau nenorint kirpčiukų vertėtų plaukus nešioti palaidus ar surištus į žemus kuodukus bei atsisakyti visų aukštų šukuosenų, kurios dar labiau išryškintų aukštą kaktą.

Šukuosenų tipai pagal kūno sudėjimąŠukuosenų tipai pagal kūno sudėjimąŠukuosenų tipai pagal kūno sudėjimąŠukuosenų tipai pagal kūno sudėjimąŠukuosenų tipai pagal kūno sudėjimąŠukuosenų tipai pagal kūno sudėjimąŠukuosenų tipai pagal kūno sudėjimąŠukuosenų tipai pagal kūno sudėjimąŠukuosenų tipai pagal kūno sudėjimąŠukuosenų tipai pagal kūno sudėjimą

Apie autorių

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Linas Kiguolis - žinomo verslininko Ugniaus Kiguolio jaunesnysis brolis, tvirtai žingsniuojantis savo karjeros laiptais. Ilgą laiką buvęs brolio šešėlyje jaunas ir ambicingas IT specialistas tapo brolio verslo partneriu ir užsitikrino svarbų vaidmenį bendroje veikloje.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie Jurgita.lt