Sukurtas pirmasis Veikiantis kremas nuo raukšlių

Alice Woods - -
Sukurtas pirmasis Veikiantis kremas nuo raukšlių

Prancūzų kompanija L’Oreal teigia sukūrusi pirmąjį tikrai veikiantį kremą nuo raukšlių, kurio veiksmingumą patvirtino mokslininkai.

Stebuklingas naujojo kremo „Vichy Lift-Activ“, kuris prekyboje pasirodys balandį ir kainuos maždaug 100 litų, komponentas – tai cukrus pavadinimu „rhamnose“, randamas Gauruotojoje unkarijoje, augančioje drėgnuose Centrinės ir Pietų Amerikos miškuose, o taip pat ir beržų suloje. Šis cukrus stimuliuoja ląsteles, gaminančias kolageną, todėl suaktyvėja jo gamyba. Kolagenas yra vienas svarbiausių odos struktūros elementų, nuo kurio priklauso odos ląstelių drėgmė, odos elastingumas, stangrumas bei jos galimybė atsinaujinti. Tai yra gyvybiškai svarbi medžiaga norint turėti jauną ir gražią odą.

Nors kolageną gamina daugybė žmogaus organizmo ląstelių, fibroplastų pagamintos kolageno skaidulos turi didžiausią reikšmę jaunatviškai odos išvaizdai. L’Oreal teigia po ilgų bandymų suradusi natūralią medžiagą, kuri priverčia fibroplastus gaminti tiek kolageno, kiek natūraliai yra pagaminama jauname organizme. Tai patvirtina tyrimai, kuriuose dalyvavo šimtai moterų. Bandymo dalyvių, kurios priemonę naudojo kasdien du mėnesius, raukšlės tapo trumpesnės, ne tokios gilios bei apskritai sumažėjo 20%.

„Tai tikras atradimas, grožio revoliucija. Mes suradome medžiagą, kuri efektyviai veikia šias taip mūsų odos grožiui svarbias ląsteles“, – džiaugiasi L’Oreal kompanijos mokslininkė ir grožio specialistė Julie McManus, – „Kiti kolageno gamybą stimuliuojantys kremai veikia labai netikslingai, tuo tarpu mūsų sukurtos priemonės efektas yra būtent toks, kokio mes ir tikėjomės“.

Sukurtas pirmasis Veikiantis kremas nuo raukšlių

Jums turbūt kyla klausimas, kodėl prieš tai sukurti kremai nuo raukšlių yra neveiksmingi? Priemonių, kurios užuot stimuliavusios organizmo kolageno gamybą, turi kolageno savo sudėtyje, efektyvumu mokslininkai abejojo visada dėl labai paprastos priežasties: kolageno molekulės tokiuose kremuose yra per didelės, todėl vos keletui jų pavyksta prasiskverbti per odą.

„Mane tiesiog siutina visos tos kremų nuo raukšlių su kolagenu reklamos“, – sako Oksfordo Universiteto biochemikė Dr Blanca Sengerova, – „Nors kolagenas yra labai svarbus kovoje prieš raukšles, proteino molekulė yra per didelė, kad prasiskverbtų per odą. Tokių kremų rezultatas – kolageno molekulės aplimpa veido paviršių ir ten būna kol moteris jų nenuplauna ar nenuvalo“.

„Jei tie kremai iš tiesų darytų, ką skelbia reklamose, tai yra, prasiskverbtų per odą ir patektų į kraują tai jau būtų tikra medicina“, – savo sudėtyje kolageno turinčius kremus skeptiškai vertina ir Londono Universiteto biofizikinės chemijos profesorius Jonathan Hadgraft.

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods

Alice yra patyrusi marketingo vadybininkė, turinti daugiau nei 10m. patirties administruojant įvairias informacines svetaines, įskaitant ir Jurgita.lt. Baigusi viešosios komunikacijos bei marketingo krypties studijas, Alice yra atsakinga už aktualijų, susijusių su modeliu darbu Lietuvoje bei pasaulyje, analizę bei pate...

Susisiekite su Alice Woods
Apie Jurgita.lt