Sukurti patogūs aukštakulniai-žudikai!

Lucia Danes - -
Sukurti patogūs aukštakulniai-žudikai!

Dėl Manolų pamišusi Sarah Jessica Parker yra ne kartą pareiškusi jog su šiais aukštakulniais galėtų bėgti maratoną. Įdomu būtų pamatyti, tačiau, šiaip ar taip, realybėje Manolo Blahnik kurtus batelius avinčios moterys turi asmeninius vairuotojus, todėl joms niekur lakstyti nereikia (net ir vaikščioti!), o milijonai merginų kasdien skuba į darbus, talpiose rankinėse paslėpusios „darbinius“ aukštakulnius, kuriuos persiaus biure.

Atrodo labai pažįstamas ir senas kaip pasaulis vaizdelis, tačiau vienas dizaineris užsimojo visa tai paversti istorija – jis teigia sukūręs aukštakulnius-žudikus, kurie yra patogūs kaip balerinos bateliai. Jis taip pasitiki savo išradimu, jog šį net užpatentavo.

„R-Flex“ – tai prancūzų avalynės dizainerio Raphael Young sukurta „išmaniųjų“, itin lanksčių ir patogių aukštakulnių serija. Batelio, kainuojančio apie 1600 litų, kulnas yra pagamintas iš plieno, į odinius padus įšvirkšta skysto latekso bei gumos, o dėl specialios plieninės detalės, „įmontuotos“ prie pat pirštų, kulnas yra itin stabilus.

Young pasakoja jog idėja sukurti patogius aukštakulnius pirmą kartą jam kilo prieš dvylika metų besilankant fabrike, kuriame buvo gaminama labai lanksti, beveik ortopedinė avalynė, atkartojanti natūralius pėdos linkius ir judesius: „Po daugelio testų ir bandymų šioje gamykloje, aš atradau revoliucinę technologiją, kuri leidžia sukurti batus ypač aukštais kulnais, tačiau patogius kaip belarinų bateliai“.

Kay Barron, „Grazia“ žurnalo redaktorė, savo kojomis išbandžiusi novatoriškus aukštakulnius, potyriais pasidalino su skaitytojais: „Raphael Young kurti aukštakulniai yra neįtikėtinai lankstūs ir patogūs: stebėtina, turint omenyje, kad kulnai – išties aukšti. Avėjau šiuos batelius Londono mados savaitės metu nuo ryto iki vakaro ir parėjus namo nebuvo jokio deginančio skausmo ar sustingusių pirštų. Esmė – visai ne kulniuko ar platformos aukštyje, nesvarbu nė prekinis ženklas. Svarbiausia – balansas bei svorio pasiskirstymas. Jei aukštakulniai sukurti taip, kad svoris būtų paskirstytas tolygiai visai pėdai, užuot vien pirštams ir pagalvėlei, tai ir bus tie batai, kuriuos avėdama visą dieną jausitės puikiai“.

Raphael Young batų dizainu susidomėjo dar vaikystėje, šeštajame dešimtmetyje stebėdamas savo dėdę Alexandre Narcy, dirbantį „Yves Saint Laurent“ avalynės studijoje. Narcy, gamindamas batą, kiekvienai klientei rūpestingai iš medžio išdroždavo jos pėdos modelį bei rankomis meistraudavo kulniuką.

Sukurti patogūs aukštakulniai-žudikai!Sukurti patogūs aukštakulniai-žudikai!Sukurti patogūs aukštakulniai-žudikai!Sukurti patogūs aukštakulniai-žudikai!Sukurti patogūs aukštakulniai-žudikai!Sukurti patogūs aukštakulniai-žudikai!Sukurti patogūs aukštakulniai-žudikai!Sukurti patogūs aukštakulniai-žudikai!Sukurti patogūs aukštakulniai-žudikai!Sukurti patogūs aukštakulniai-žudikai!

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes

Lucia yra viena iš naujausių Jurgita.lt naujienų skilties redaktorių, nors nemaža dalis representacinių straipsnių apie fotografus, dizainerius, stilistus, bei visažistus taip pat priklauso šiai merginai. Aiškus ir skaitytojų pamėgtas rašymo stilius, būdingas šiai merginai, ypač tinka objektyviai anlizei, konkretiems m...

Susisiekite su Lucia Danes
Apie Jurgita.lt