Teniso šventė moterims

Jake Doe - -
Teniso šventė moterims

Tenisas – pastaruoju metu itin populiarėjanti sporto šaka, kurią dažniausiai kaip aktyvaus laisvalaikio formą vis labiau pamilsta vyrai, moterys ir vaikai. Šis sportas labai patrauklus: patogus, universalus, ugdantis ištvermę, į darbą „įjungiantis“ mąstymą ir tinkamas įvairaus amžiaus žmonėms. Lietuvos teniso aikštynuose esame įpratę daužančius kamuoliuką matyti vyrus. Tačiau raketę jau drąsiai čiumpa ir dailioji lytis. Birželio 18–19 dienomis visas dėmesys buvo skirtas tik joms – sostinės SEB arenoje įvyko „KristiAna“ moterų teniso turnyras.

Čia išbandyti savo jėgas susirinko net 56 dalyvės iš visos Lietuvos, kurios rungėsi keturiose skirtingose amžiaus grupėse. Dalyvės ir nugalėtojos buvo apdovanotos turnyro taurėmis bei rėmėjų įsteigtais prizais. Po turnyro SEB arenos kavinėje vyko šventė, kur žaidėjos vaišinosi gėrimais bei užkandžiais.

Turnyro vyr. teisėja – Lina Berankytė-Astrauskienė:

„Šį reitinginį moterų teniso turnyrą Lietuvos teniso sąjunga patvirtino kaip oficialų. Moterų teniso turnyrą organizuojame jau penktus metus iš eilės, o SEB arenoje jis surengtas antrąsyk. Džiugu, kad dalyvių daugėja. Kodėl buvo reikalingas teniso turnyras skirtas būtent moterims? Kai vykdavo bendri vyrų ir moterų turnyrai, jos, sakykim, visada būdavo šiek tiek nuskriaustos ir diskriminuojamos. Taigi šovė mintis skirti visą dėmesį ir padaryti sporto šventę atskirai tik joms. Visoms labai patiko, ir projektas pasiteisino.

Norite dalyvauti? Tai nesudėtinga – užtenka metus treniruotis, kad galėtumėte patekti į turnyrą. Čia renkasi ir mėgėjos, ir veteranės, tačiau tai – ne profesionalių mačas. Ne visos juk ateina nugalėti, kai kurioms svarbiausia tiesiog sužaisti, gerai praleisti laiką, išmėginti savo jėgas.

Apskritai tenisas – labai azartiškas žaidimas. Antra, žaisti tenisą galima esant bet kokio amžiaus: nuo paauglystės iki 55-erių ir daugiau. Fiziniu atžvilgiu taip pat tinka bene visoms, nes mėgėjiškas tenisas nereikalauja nesveikai didelio krūvio, jis panašesnis į malonią aktyvią sportinę veiklą. Štai, šiame turnyre žaidžia net besilaukiančios. Vis dėlto kilogramai tikrai nubyra. Trečia, žaisdamas tenisą lavini taktinį, strateginį mąstymą. Čia būtina logika. Na, ir svarbiausia, tenisas išsiskiria savo prieinamumu – kur bekeliautum, visada gali šauniai leisti laiką žaisdama. Tikriausiai dauguma viešbučių turi savo aikštynus. Labai patogu. Ar sugalvotumėte kitą tokią ar dar daugiau pranašumų turinčią sporto šaką? Manau, dauguma jų pakankamai sudėtingos – reikalingas ilgas, varginantis pasiruošimas arba komanda, arba aplinkybės, technika ir pan.

Tad ne šiaip sau tenisas iš tiesų populiarėja, susidomėjimas labiausiai išaugo per pastaruosius kelerius metus ir ypač tarp mėgėjų.“

Teniso šventė moterimsTeniso šventė moterimsTeniso šventė moterimsTeniso šventė moterimsTeniso šventė moterimsTeniso šventė moterimsTeniso šventė moterimsTeniso šventė moterims

Justina Ragauskaitė

Deimanto Rojaus („Ciklopas“) nuotr.

Apie autorių

Jake Doe
Jake Doe

Jake yra vienas iš Jurgita.lt žurnalo redaktorių. Studijavęs kumunikaciją bei žurnalistiką viename iš Vašingtono koledžų, vyras geba kurti įtraukiančias naujienas, pateikti savo įžvalgas bei atrinkti pačias įdomiausias bei aktualiausias temas. Pagrindinis Jake’o pomėgis yra susijęs su kibernetine apsauga bei IT sritimi...

Susisiekite su Jake Doe
Apie Jurgita.lt