Tiesog Mada

Linas Kiguolis - -
Tiesog Mada

Mada ir istorija

Griežtos taisyklės, nustatančios reikalavimus žmonių aprangai, išliko tik tam tikrose specializuotose srityse (pavyzdžiui mokyklinės ar darbo uniformos). Viskas nebe taip kaip būdavo prieš 250 metų, kai buvo labai svarbu, kokios spalvos drabužį vilki. Tai laikais tam tikras auksinių sagų skaičius ant švarko reiškė tam tikrą padėtį užimamą visuomenėje.
Bet vis dėlto ir šiais laikais aprangą laikome labai svarbiu dalyku. Netgi daugiau, polinkis būti madingiems ir stilingiems dabar yra itin didelis. Šiais laikais mada netarnauja siauram socialiniam sluoksniui, poreikis neatsilikti nuo naujausių tendencijų būdingas beveik visai žmonijai, nepriklausomai nuo visuomeninio statuso.
Kai kurios kadaise egzistavusios taisyklės, tokios kaip reikalaujančios beveik kasdien pirkti po naują vakarinę suknelę ar kostiumą, šiandien jau nėra aktualios. Tai būtų ir kvaila, ir neekonomiška. Kita vertus, kai kurie dalykai nesikeičia. Pavyzdžiui, vis dar nėra priimtina eiti į teatrą su chalatu ar aksominėmis kelnėmis arba atvykti į laidotuves su sportiniu kostiumu ar suknute skirta paplūdimiui.

Mada ir pomėgiai

Tai, kiek drabužių yra jūsų spintoje, priklauso nuo jūsų įpročių ir gyvenimo būdo, bet ne nuo to, kiek uždirbate.Drabužių pasirinkimą nemaža dalimi įtakoja tai, kokiose vietose esate linkę leisti laisvalaikį. Teatro mėgėjui reikia klasikinių kostiumų, baltų marškinų ir elegantiškų kaklaraiščių. Žinoma nieko nestebina, kad žmogus mėgstantis sportuoti, perka sportiškus drabužius nevaržančius judėjimo.
Kuo daugiau laisvalaikio turite, tuo labiau plečiasi jūsų pomėgių ratas. Šiais laikais daug žmonių nori žinoti, kaip pasirinkti gerą garderobą, ir, kaip išsirinkti drabužius, kurie tiktai jam ar jai idealiai tiktų.

Modernios nuomonės apie madą

Viso gyvenimo neužtektų, norint nuolat sekti naujausias tendencijas ir spėti tas žinias pritaikyti prie savo skonio ir stiliaus. Tačiau žiniasklaidos dėka moterys turi galimybę greitai sužinoti paskutinius mados pasikeitimus ir pasinaudoti jais siekdamos pabrėžti savo individualumą. Mada tampa vis labiau nepriklausoma nuo visuomeninių sluoksnių ar amžiaus ribų.

Mada stengiasi suspėti koja į koją su laiku.

Šiuolaikinė mada duoda mums neribotas pasirinkimo galimybes. Ji pakankamai laisva ir be didelių pretenzijų. Nuo jūsų pačių priklauso, kaip tinkamai pasinaudosite mados naujovėmis, vis dėlto stilius yra mūsų kiekvieno asmenybės išorinė išraiška. Tačiau, būtent dėl to, kad mada leidžia beveik viską, reikia mokėti tinkamai pasirinkti, kas iš vyraujančių tendencijų tinka būtent jums.

Mada vyrams ir mada moterims

Moterys ir jaunos merginos dažniausiai daugiau išmano mados srityje nei konservatyvūs vyrai. Moteriška mada keičiasi daug dažniau nei vyriška. Sijonai ir švarkai gali būti labai trumpi, o po kelių metų ir vėl ilgi.
Bet nesuklyskite tvirtindami, kad vyrai yra visai nutolę nuo mados pasaulio. Kelių pastarųjų metų tendencijos rodo vis didėjantį vyriškosios pasaulio pusės susidomėjimą mados reikalais.

Vis dėlto, spalvų spektras ir audinių tekstūrų pasirinkimas yra įvairesnis moterims negu vyrams. Ir, žinoma, madingi papuošalai ir aksesuarai skirti moterims yra gerokai įvairesnių rūšių. Moterys mėgsta ryškius papuošalus priderintus prie jų drabužių, batų ir rankinių.

Šiais laikais netgi laikrodis ant riešo yra skirtas ne laikui rodyti, bet būti stilinga ir puošnia detale, kuri tik tarp kitko rodo tikslų laiką.
Moterys stengiasi pasirinkti tokį laikrodį, kuris harmoningai derėtų prie jų aprangos. Štai todėl laikrodžiai gaminami įvairiausių spalvų ir modelių. Moterys mėgsta viską suderinti, todėl netgi laikrodžius mėgsta tokius, kurių apyrankes galima pakeisti į kitokios spalvos, priklausomai nuo vilkimų rūbų.

Apie autorių

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Linas Kiguolis - žinomo verslininko Ugniaus Kiguolio jaunesnysis brolis, tvirtai žingsniuojantis savo karjeros laiptais. Ilgą laiką buvęs brolio šešėlyje jaunas ir ambicingas IT specialistas tapo brolio verslo partneriu ir užsitikrino svarbų vaidmenį bendroje veikloje.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie Jurgita.lt