Turkija - interviu su Viktorija

Lucia Danes - -
Turkija - interviu su Viktorija

Kalbiname visai neseniai iš Turkijos grįžusią Viktoriją Lazarevą. Savo karjerą mergina pradėjo būtent Turkijoje. Kviečiame paskaityti Viktorijos prisiminimus ir nuomonę apie šią rinką.

– Koks pirmas įspūdis išlipus iš lėktuvo?
– Tikėjausi labai šilto oro, bet buvo apsiniaukę. Vairuotojas nešnekėjo angliškai, bet bent jau gražiai šypsojosi. Laukė su lentele už vartų. Važiavom, o aš dairiausi aplinkui: milžiniškos gatvės, intensyvus eismas, skaromis prisidengusios moterys. Jutau nežinomybę – kur nuveš, kas laukia ir pan.

– Kokie žmonės, kaip reaguoja į užsienietes?
– Man turkai labai nepatiko, nes yra įkyrūs, pastoviai kažką siūlo, lenda, neatstoja. Jausdavau didelį dėmesį, o didžiausia bėda, kad jie retai kada šnekėdavo angliškai, tad tegirdėdavau murmesį. Vienas iš gražesnių prisiminimų apie turkus – tai artimiausios maisto prekių parduotuvės pardavėjas – visąlaik mane pasitikdavo su plačia šypsena ir taikydavo išskirtines nuolaidas, be abejo nepamiršo ir su Valentino diena pasveikinti – padovanojo nupieštą širdelę ant kitos čekio pusės – buvo be galo juokinga, bet kartu ir miela.

– Ką galėtum pasakyti apie agentūrą, kurioje buvai. Kaip elgiasi darbuotojai, kaip bendrauja, ar šiltai priima?
– Pirmas įspūdis labai neblogas. Pasitiko direktorius, kartu pavakarieniavom, pasipasasakojom kaip kuris gyvenam, kas esam. Buvo dar kartą primintas kontraktas ir jo taisyklės, tad nieko neliko nesuprasto ar nežinomo. Darbuotojai iš pradžių atrodė malonesni, o vėliau persidirbę, jau šypsenas sunkiai išspausdavo.

– Gyvenimo sąlygos. Kaip ir kur gyvenai?
– Gyvenau apartamentuose priešais agentūrą. Erdvūs kambariai, tv su 150 kanalų, kompiuteris, internetas, pora vonios kambarių, na visi patogumai buvo, o geriausia – turėjom namų šeimininkę, kuri ne tik tvarkydavo už mus, bet ir ruošdavo pietus. Nepatiko, kad turėjom tik vieną virtuvę, kurioje visos grįžusios panašiu metu iš kastingų sunkiai tilpdavom. Apartamentuose buvo vienuolika lovų ir 4 miegamieji kambariai bei vienas gyvenamasis kambarys, kur ir vyko visas veiksmas. Merginų skaičius svyravo nuo 6 iki 10, tad vienu metu turėjau kambariokę, o vėliau – nebe. Visos sugyventinės buvo fainos, nors ir labai skirtingos. Jokių rimtesnių incidentų nepasitaikė, gal kažkam šampūno pritrūko, bet nieko daugiau. Toje pačioje gatvėje esančiame viešbuty galėjome naudotis itin jaukia sporto sale nemokamai. Lankiausi ten beveik kiekvieną dieną. Taip pat modeliams soliariumuose buvo taikomos didelės nuolaidos. Negaliu nepaminėti durininko, kuris jau 21h užrakindavo duris, tad nebegalėdavom išeiti, o vėliau grįžusios būdavom įskūstos agentūrai. Pasitaikydavo, kad kartais kas nors iš agentūros darbuotojų net pasekdavo kur einam, dažniausiai tai būdavo vairuotojas. Kartą viena mergina išėjo susitikti su savo vaikinu turku, kas buvo draudžiama, ir ją pasekė, tad jau kitą dieną ji buvo išsiųsta namo. Turi pasiklausti leidimo jei nori apeiti taisykles, nes tvarka ten griežta.

– Papasakok apie ten vykstančius kastingus, kokie darbai, kokie reikalavimai merginoms, ar yra kas nors specifinio, kaip elgiasi klientai ir pan? Pagal sutartį turėjo vežioti vairuotojas, ar vežiojo?
– Kastingus turėjome kiekvieną dieną, daugiausiai savaitės pradžioje, savaitgaliais vos vieną du. Kiekvieną rytą startuodavom iš agentūros kartu su bookere ir vairuotoju. Mano pirmąją dieną ten turėjome 16 kastingų, kitom dienom dažniausiai iki 10. Kastingai labai įvairūs, daugiausiai tekstilės darbams – pižamos, vakarinės suknelės, džinsai ir pan. Žurnalams nebuvo nė vieno kastingo. Atstumai Stambule milžiniški, tad kartais net turėdamos vos 4 kastingus galėjome užtrukti visą dieną. Dažniausiai jie baigdavosi apie 18-19h. Kaip reikia atrodyti kastinguose paaiškino pats vadovas -reikia šiek tiek pasidažyti, paryškinti gražias formas, nevulgariai, bet gražiai, o svarbiausia jų metu kuo daugiau šypsotis. Populiariausias dydis 36-38, per liesoms nėra ką veikti. Darbai pasitaiko visokie: tiek labai aukšto profesionalumo lygio, tiek mėgėjiško. Keisčiausia, kad už tokius skirtingus darbus moka tiek pat.

– Paprastai ir merginos ir jų tėveliai išgirdę pasiūlymą vykti į Turkiją reaguoja labai neigiamai. Kokia buvo tavo pirmoji reakcija, kai gavai pasiūlymą? Ar bijojai važiuoti? Ar dabar pasikeitė tavo nuomonė?
– Pirmoji reakcija – pasidomėti ar ten kas nors vyksta apskritai, taigi ieškojau informacijos internete. Radusi atsakymus į visus rūpimus klausimus nusiraminau ir dar labiau susidomėjau, ėmiau ruoštis kelionei. Draugai į visą šitą reikalą žvelgė atsargiai, – lankęsi Turkijoje anksčiau dalijo patarimus kaip elgtis ir ko vengti. Paskutiniąją dieną prieš išvykstant neneigsiu kamavo jauduliukas, bet smalsumas buvo stipresnis. Mielai grįžčiau ten ir antrą ir trečią kartą, nebebijau, nes jau žinau, kas laukia, pažįstu rinką, tad važiuočiau drąsiai.

– Ką galėtum patarti merginoms vykstančioms į Turkiją? Galbūt ką rengtis, ką pasiimti, kaip elgtis ir pan?
– Visų pirma nebijoti ten važiuoti, nusiteikti, kad darbų bus visokių ir varginančių ir profesionalių. Nepasiimti pernelyg atvirų rūbų, nes žmonės religingi ir reiškia pretenzijas, pvz žiūri skersi. Bookerė ir pati įspėjo, kad atvirai nesirengti. Ryškiau dažytis, daug šypsotis. Žmonės labai paslaugūs, siūlo pagalbą, retai šneka angliškai, bet įkyroki.

– Ar Turkijoje vyksta kokie nors mados renginiai, pvz., madų savaitės?
– Madų savaičių nevyksta, bet pasitaiko daug renginių podiumui (Show). Teko sudalyvauti kaip žiūrovei viename tokiam vestuvinių suknelių show, tai galiu patikinti gana neblogam lygy ten viskas. Gaila tik, kad pati neturėjau progos tokiam sudalyvauti, nors kastingai į šiuos renginius ir vyko, bet atrinkta nebuvau.

– Ar norėtum važiuoti į Turkiją vėl?
– Norėčiau išbandyti ir kitas rinkas, tokias kaip Prancūzija, Korėja, Kinija, Japonija. Kadangi žmonės įžvelgia manyje daug šarmo gavau patarimų būtinai apsilankyti Prancūzijoje, neva ten klientai to ieško. Į tą pačią Turkiją irgi mielai sugrįžčiau.

Tikimės keletas Viktorijos atsakytų klausimų Jums leido susidaryti pirmąjį įspūdį apie Turkijos modelių rinką. Straipsnių seriją su iš įvairių šalių grįžusiais modeliais netrukus pratęsime.

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes

Lucia yra viena iš naujausių Jurgita.lt naujienų skilties redaktorių, nors nemaža dalis representacinių straipsnių apie fotografus, dizainerius, stilistus, bei visažistus taip pat priklauso šiai merginai. Aiškus ir skaitytojų pamėgtas rašymo stilius, būdingas šiai merginai, ypač tinka objektyviai anlizei, konkretiems m...

Susisiekite su Lucia Danes
Apie Jurgita.lt