Vilma Putriūtė: „Kartais juokauju, kad esu vegetarė, kuri valgo vištieną“

Olivia Morelli - -
Vilma Putriūtė: „Kartais juokauju, kad esu vegetarė, kuri valgo vištieną“

Dosjė

Vardas, pavardė: Vilma Putriūtė
Gimimo data ir vieta: 1991 10 10, Palanga
Agentūra: „Supermodels“ (Lietuva), IMG (Paryžius, Milanas, Londonas, Niujorkas), UNO (Ispanija), Louisa models (Vokietija)
Ūgis ir išmatavimai: 181cm, 81, 59, 90
Plaukai: šviesiai rudi
Akys: žalios
Užsienio kalbos: anglų, rusų
Fotosesijos žurnalams: „Marie Claire“, „Yo Donna“, „Ginza“, „Elle“
Pomėgiai: piešimas, muzika, saldus miegas, maisto gaminimas, laisvalaikis su draugais

Vis dažniau mados padangėje pasigirsta lietuviškas vardas. Iš pajūrio kilusi VILMA PUTRIŪTĖ pristato įžymių dizainerių drabužius, puošia populiarių žurnalų puslapius ir taip žingsnis po žingsnio kopia į mados olimpą. Sustoti neketinanti mergina ateityje pasiryžusi pradžiuginti dar įspūdingesniais, jos talentą atskleidžiančiais pasiekimais. Šiandien visuomet besišypsanti gražuolė pasakoja apie savo aistrą, gyvenimo būdu jau spėjusį tapti modelio darbą.

Gyventi į Barseloną

Vilmos modelio karjera prasidėjo prieš du metus, kuomet jos sesė užpildė anketą „Supermodels“ agentūroje. Mergina pasakoja apie šį sesės poelgį sužinojusi tik tuomet, kai sulaukė agentūros darbuotojų skambučio. Netrukus palangiškės pasirašė kontraktą ir su viena geriausių pasaulyje agentūrų „IMG“. „Atrodė, kad viskas vyksta kosminiu greičiu: vieną dieną sėdi prie knygų, o kitą – jau vaikštai po Paryžiaus skersgatvius“, – pirmuosius modelio žingsnius prisimena mergina.

Vilma teigia, jog jai modelio darbas – tai galimybė pažinti save, kitus žmones ir kultūras, nevaržomai keliauti ir dirbti tai, ką sugebi geriausiai. Per du modelio darbo metus ji pabuvojo Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Turkijoje, Japonijoje ir Vokietijoje. Mergina prasitaria, kad iš visų šių kelionių jai labiausiai patiko Barselonoje. „Vos ten nuvažiavusi, supratau, kad galėčiau ten gyventi. Mane sužavėjo vietiniai gyventojai, kurie yra labai draugiški, paslaugūs, temperamentingi, taip pat pats miestas, įsikūręs šalia jūros, jo architektūra, klimatas, maistas“, – simpatijų šiam miestui neslepia manekenė. Vis dėl to palangiškės atmintyje įstrigę ne tik geriausi ir maloniausi įspūdžiai iš kelionių. „Niekada nenorėčiau grįžti į Hamburgą. Nesibaigiantis lietus, vienodi žmonės, nykuma ir šlykštus nuomininkas dar ir šiandien kelia ne itin malonių prisiminimų“, – pasakoja gražuolė.

Modelio sėkmė – būti savimi

Vilma jau yra dalyvavusi Berlyno, Madrido, Barselonos madų savaitėse. Ją taip pat buvo galima išvysti ant garsiųjų Paryžiaus ir Milano podiumų, kurių metu jai teko pristatyti tokių dizainerių ar mados namų kaip Antonio Marras ar „Missoni“ drabužius. Mergina žavisi daugelio dizainerių kūryba, tačiau didžiausias simpatijas skiria Chloé, Calvin Klein, Alberta Ferretti kurtiems drabužiams. Šiuo metu tarp daugybės savo darbų Vilma labiausiai didžiuojasi „Diesel“ „Spring / summer 2010“ reklama. Ji įsitikinusi, jog sėkmę didžiulėje modelių rinkoje lemia buvimas savimi. „Tiesiog reikia nieko nekopijuoti, neapsimetinėti, nepavydėti ir džiaugtis, ką pavyko pasiekti iki šiol“, – samprotauja mergina. Vilma įsitikinusi, kad prie jos sėkmės prisideda ir nuoširdus darbas, tokios charakterio savybės kaip užsispyrimas ir atkaklumas bei išvaizda. „Daug kam patinka mano antakiai. Galėčiau teigti, kad man taip pat!“, – savo privalumus vardija ji.

Fyfiškas stilius – ne man“

Vilma nėra iš tų manekenių, kurių galvoje sukasi mintys vien apie prabangius drabužius ir vakarėlius. Būdama Lietuvoje ji mielai renkasi gan paprastus ir patogius drabužius: megztukus, džinsus, marškinėlius. „Vertinu paprastumą, natūralumą ir kartu išskirtinumą. Nesu etikečių maniakė ir apsipirkinėju tik tuomet, kai ko nors tikrai reikia“, – pasakoja mergina. Vilma prasitaria negalinti žiūrėti į gatvėje sutiktas merginas, „pasipuošusias“ baltais džinsais, smailianosiais rožiniais bateliais ir leopardo rašto palaidine. „Tas atgyvenęs fyfiškas stilius tikrai ne man“, – kvatojasi podiumo gražuolė.

Kai dirba ar vyksta į modelių atrankas, Vilma renkasi aukštakulnius ir sukneles: „Modelio darbas įpareigoja atrodyti gražiai, todėl tenka pasidomėti tuo metu vyraujančiomis mados tendencijomis.“ Aštuoniolikmetė mergina priduria, jog į modelių atrankas negalima atvykti neišsimiegojusiai ar užtinusiai. Todėl ji visiškai nevartoja alkoholio, nerūko bei prieš jas nesilanko jokiuose vakarėliuose.

Tapusi modeliu Vilma daugiau dėmesio skiria ne tik aprangai, bet ir figūrai. Ji teigia nesilaikanti jokių dietų, o lieknas kūno linijas išlaikanti sveikai maitindamasi ir sportuodama. „Mėgstu vaisius ir daržoves ir kartais juokauju, kad esu vegetarė, kuri valgo vištieną“, – šmaikštauja pašnekovė. Ji tikina mėgstanti aktyvų gyvenimo būdą, todėl ištisus metus sportuoja. „Vasarą patinka bėgioti jūros pakrante ar parke, važinėti dviračiu ar riedučiais. Žiemą lankau aerobikos treniruotes, plaukimą, teko išbandyti jogą bei taiči“, – grožio paslaptimis dalinasi manekenė.

Mamyčių sūneliai nedomina

Vilma pamini, kad jos darbas yra pilnas linksmų, kartais ne itin malonių, bet įsimintinų akimirkų. „Kartą teko fotografuotis su šilkine suknele esant minusinei 15 laipsnių temperatūrai. Negana to, turėjau pirmą kartą joti ant žirgo. Vos tik ant jo užlipau, nukritau į pusnį ir galiausia buvau išgabenta su neštuvais iš fotosesijos vietos. Dar ilgai po to teko gerti vaistus ir gydytis peršalimą“, – vizitą Japonijoje prisimena pašnekovė. Dažnai kalbama apie didžiulę konkurenciją mados pasaulyje, kuriame suprantamas ir pavydo jausmas. Visgi Vilma stengiasi nekreipti dėmesio į pavyduolius, o su savo draugais sutaria kaip ir seniau. „Jie visai nesureikšmina, kad esu modelis, nes tai tik darbas“, – teigia mergina.

Manekenė atvira ir kalbėdama apie savo širdies reikalus. „Vaikinų dėmesio visada sulaukdavau, tačiau kaip buvau viena, taip ir esu. Tikriausiai kaltas mano išrankumas“, – šypsosi ji. Vilma prasitaria, jog ją labiausiai žavi prancūzai. „Jie turi kažką „kabinančio“, jų akcentas, mokėjimas kalbėti akimis gali užburti“, – neslepia manekenė. Vilma mano, kad jos širdį pavergtų išvaizdus, protingas, turintis humoro jausmą, nenuobodus vaikinas. Na, o visiškai ne jos skonio yra „treninguoti marozai ir mamyčių sūneliai“. Mergina nesisieloja, jog šiuo metu neturi antrosios pusės, nes keliaujant palaikyti santykius būtų iš tiesų sunku. „Dažnai matau, kaip manekenės kankinasi būdamos tokį ilgą laiką be savo vaikinų, kitos netgi pavydi, kad to nereikia patirti man“, – prasitaria Vilma.

Ateities planai – užkariauti pasaulį

Vilma neslepia, kad modelio darbas jai teikia daug teigiamų emocijų ir nuspalvina kasdienybę ryškesnėmis spalvomis. „Tapus modeliu, pradėjau labiau pasitikėti savimi, tapau tarsi kitu žmogumi. Dabar esu drąsesnė ir nebijau rizikos ir iššūkių“, – džiaugiasi mergina. Tiems, kurie mano, kad modelio darbas vieni niekai, Vilma suskumba paprieštarauti. „Fotosesijos nuo ryto iki vakaro, plaukų rovimas darant šukuosenas, makiažai, po kurių beria odą, nepatogūs ar per maži batai – nelengva ta modelio dalia“, – modelio darbo sunkumus vardija mergina. Nepaisant jų, Vilma neįsivaizduoja šiandien savęs jokioje kitoje veikloje.

Šiemet baigusi dvylika klasių, Vilma tvirtai nusprendė visą dėmesį sutelkti modelio darbui. „Manau, jog visi modeliai trokšta to paties: išgarsėti pasaulyje, demonstruoti garsiausių dizainerių kolekcijas, fotografuotis „Vogue“ ir „Elle“ viršeliams, matyti savo nuotraukas žymių parduotuvių vitrinose. Kai kurios pasiekia tai, tačiau kitos taip ir lieka nieko nespėjusios ir toliau svajoja. Aš tikiuosi pasiekti bent dalį to, ką išvardinau“, – apie savo ateities planus prasitaria mergina. Na, o kokia artimiausia modelio svajonė? „Fotosesija Bahamuose: baltas paplūdimys, žydras vanduo, nusvirusios palmės ir aš“, – šypsosi ji. Belieka tikėtis ir palinkėti, kad šių norų vedama, Vilma džiugins mus ir mados atstovus savo stulbinančiais pasiekimais.

Podiumo karalienės


Mėgstamiausios parduotuvės: Dažniausiai apsipirkinėju „H & M“ ir „Top shop“.
Mylimiausias drabužis: Hamburge pirkti juodi džinsai, prie kurių galima derinti viską 🙂

Vardiniai drabužiai: „Ferre“ džinsai, „Miu Miu“ akiniai nuo saulės, keletas „Diesel“ megztukų.

Aksesuaras: Barselonos „Mango“ parduotuvėje pirkti batai su aukšta platforma, kurie tinka eiti ir į atranką, ir į vakarėlį.
Rankinėje: Saldainių popieriukai, kramtomoji guma, vandens buteliukas, kūno losjonas, „Miu Miu“ saulės akiniai, mp3 grotuvas, vazelinas, piniginė.
Kvepalai: Gucci „Dance“.
Kosmetika: Kosmetikos beveik nenaudoju, tik negaliu apseiti be dieninio kremo ir vazelino.
Grožio procedūros: Kartą per savaitę pasilepinu purvo kaukėmis, kartas nuo karto lankausi pas kosmetologę, labai patinka pirtys ir masažai.
Naujausias pirkinys: „Reebok“ sportiniai bateliai.

Lina Čelkaitė

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt