Vyrai - kokie jie iš tikrųjų yra?

Linas Kiguolis - -
Vyrai - kokie jie iš tikrųjų yra?

Atsipalaiduokite – vyrai ir moterys yra skirtingi, net jei jūsų neįtikino tokio tipo knygos kaip „Vyrai-iš Marso, moterys-iš Veneros“, ir vis dar bandote savo brangiausiąjį „pradžiuginti“ pasidairymu po naują drabužių parduotuvę (na juk tik trumpam, tik mestelt akį į tą vieną vienintelę suknelę) ar sudominti ašaringa romantine komedija. Taip, jūsų abiejų siekiai ir troškimai yra ganėtinai panašūs, tačiau skirtinga smegenų veikla kartais sukelia sunkumų, kol prieinate drauge prie tų pačių išvadų. Ir būtent dėl to informaciją suvokiate bei interpretuojate skirtingai, tačiau mokslininkų pagrįsti faktai apie vyrų smegenų funkcionavimą padės be eilinio panikos priepouolio (jis manęs NEBEmyli) suprasti, kad ir tokį paprastą (tačiau nesuvokiamą) reiškinį kaip „jis ir VĖL pamiršo sukaktį/jubiliejų/gimtadienį“ (ir patikėkit, tai visiškai nesusiję su rūpesčio stoka)

1. Atmintis

Vyrų ir moterų smegenys naudoja skirtingas dalis atminčiai talpinti. Vyrams lengviau atsiminti tai, kas buvo matyta/lytėta, o moterų atminčiai svarbesni emociniai dirgikliai. Tad, jei jis pamiršo jūsų sukaktį – tai tikrai ne dėl to, kad jam tokios datos visiškai nerūpi. Norėdamos pagelbėti prisiminti, palikite vizualinių užuominų.

2. Klausymasis

Klausantis, vyro smegenys naudoja tik vieną pusrutulį informacijos apdorojimui, moterų – dirba abu. Kad jus suprastų bei išgirstų teisingai – tuo metu neturėtų užsiimti jokia kita veikla. Ar kada bandėt pasakyt ką nors svarbių varžybų žiūrėjimo metu? Taip taip, žinote kuo tai baigdavosi. Kiekvieną kartą. Paprasta gudrybė padedanti koncentruoti dėmesį – pokalbio metu tiesiog žiūrėkite vienas kitam į akis.

3. Emocijos

Tyrimai parodė, kad vis dėlto vyrai stipriau emociškai reaguoja į įvairius reiškinius. Tačiau nuo pat vaikystės mokomi užslėpti savo tikrąsias emocijas, vyrai jas puikiai valdo. Tad jei ir nematote labai stiprios jo jausmų išraiškos – tai dar nereiškia , kad jam visai nerūpite.

4. Ašaros

Vyrai turi mažesnes ašarų liaukas, bei net 60% mažiau hormono prolaktino, kuris reguliuoja verkimą. Vyrai tiesiog sutverti į stresines situacijas reaguoti kitaip nei moterys.

5. Testosteronas

Vyrų smegenys, galima sakyti, užpildytos šiuo hormonu, kuris atsakingas už agresiją bei nuolatinį varžymąsi su kitais savo lyties atstovais. Tuo tarpu, serotonino, atsakingo už švelnumą, meilumą, vyrai turi gerokai mažiau nei moterys.

6. Skausmas

Ar pastebėjote, kad moterys jaučia skausmą ir apie tai praneša visam pasauliui gerokai dažniau nei vyrai? Tiesiog moterys į skausmą reaguoja emociškai, o vyrai jį vertina analitiškai. Tyrimai parodė, kad vyrai taip pat yra gerokai kantresni skausmo atžvilgiu.

Apie autorių

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Linas Kiguolis - žinomo verslininko Ugniaus Kiguolio jaunesnysis brolis, tvirtai žingsniuojantis savo karjeros laiptais. Ilgą laiką buvęs brolio šešėlyje jaunas ir ambicingas IT specialistas tapo brolio verslo partneriu ir užsitikrino svarbų vaidmenį bendroje veikloje.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie Jurgita.lt