Vyriškos aprangos kodas

Alice Woods - -
Vyriškos aprangos kodas

VERSLO PROFESIONALAMS

Daugybė kolektyvinių darbų, oficialių susitikimų ir interviu reikalauja profesionalių manierų. Tuo pačiu ir atitinkamos aprangos. Šiuo atveju dera žinoti keletą dalykų ir jais vadovautis:

Kostiumas

Dėvėti gerai pasiūtą kostiumą yra tiesiog privaloma. Po švarku patartina vilktis prigludusius ilgarankovius marškinius, klasikinį kaklaraištį ir diržą. Galiausiai, šį derinį užbaikite puikių, išpuoselėtų batų pora.

Spalva

Verslo profesionalams labiau pageidautini yra tamsios spalvos kostiumai. Tačiau reikia turėti omenyje, jog juoda spalva šiuo atveju nėra priimtina, geriau rinktis tamsius pilkos, mėnynos ar žalsvos spalvos variantus.

Kelnės

Pagrindinis čia priekaištas būtų dėl per trumpų kelnių, būkite tikri, jog jūsų kelnės ant batų krenta lengvai, darydamos nedidelę raukšlę apačioje.

Kaklaraištis

Ryšimas kaklaraištis būtinai turi siekti diržo liniją.

Šiai progai kaklaraištis tiesiog privalo būti konservatyvaus stiliaus kaip ir visa jūsų apranga.

Rinkitės vienspalvį, dryžuotą arba smulkaus rašto kaklaraištį.

Batai

Vėl gi reikalautinas konservatyvus klasikinės batų poros pasirinkimas, tačkiau konservatyvumo čia nederėtų painioti su nuobodumu ir pilkumu. Rinkitės prašmatniai atrodančius juodus, rudus ar kordovano odos batus bei nuolat rūpinkitės jų švara.

Kojinės

Kojinės visuomet turi derėti prie jūsų kaklaraiščio ir dengti kiek įmanoma daugiau odos.

Diržas

Įvairiapusiškiausias yra juodos odos diržas. Rinkitės ne per daug prašmatnų, su neatkreipiančia dėmesio sagtimi.

Kiti patarimai

Konservatyvus plaukų kirpimas visuomet geras pasirinkimas.

Apatinė švarko saga visuomet turi būti palikta neužsegta.

Niekuomet nedėkite rašiklio į savo marškinių išorinę kišenę. Vietoje to gali dėti jį į savo švarko vidinę kišenę, jei tai yra būtina.

VERLSO KASDIENYBEI

Šiandieniniame verslo pasaulyje vis daugiau ir daugiau kompanijų leidžia savo darbuotojams rinktis laisvesnį, vadinamą kasdieniškąjį verlso aprangos kodeksą. Tokį kasdienišką verslo aprangos variantą tinkamiausia rinktis penktadieniais.

Nors vadinamas ir kasdenišku verslo stiliumi, šis pasirinkimas vistiek prvalo išlikti konservatyvus. Čia nedera rinktis akį rėžiančias marškinių spalvas ar sportinio stiliaus kelnias.

Spalva

Kaip ir verslo profesionalams čia patariama rinktis verčiau tamsių spalvų derinius, nei šviesių.


Kelnės

Chaki spalvos keturkišenės tvarkingai atrodančios kelnės yra priimtinas pasirinkimas. Prie jų rinkitės dailiai pasiūtus oksfordo stiliaus marškinėlius, V-kaklo formos ilgarakovį ar aukštakaklį megztinį. Ypač konsevatyvus butų susagstomo megztinio variantas, bet jis taip pat priimtinas. Galiausiai derinį užbaikite trumpu sportiniu švarku. Tik nepamiškite madingų batų derinti prie savo kaklaraiščio.

KOKTEILIŲ VAKARĖLIO APRANGA

Kokteilių vakarėliai kaip taisyklė visuomet yra formalesni už popietines vaišes. Tai daugiau priklauso nuo to, į kokio formalumo aplinką jūs pateksite.

FORMALIOS APRANGOS KODEKSAS

Baltas kaklaraištis

Balto kaklaraiščio vakaras reikalauja pilno komplekto. Rinkitės baltus, kruopščiai išlygintus marškinius, baltą liemenę bei baltą pikės audinio kaklaraištį. Deriniui užbaigti rinkitės juodas klasikines kelnias, tradicinį juodą fraką ir juodus atvirus batus. Tik nepamirškite rankogalių segtukų. Baltos pirštinės yra jūsų asmeninio pasirinkimo reikalas.

Juodas kaklaraištis

Juodo kaklaraščio vakarėliai reikalauja juodo smokingo, baltų marškinių, plataus diržo arba liemenės ir derančio kaklaraiščio. Čia taip pat dera rankogalių ar apykaklės segtukai. O jeigu nusprendėte dėvėti platų diržą, nepamirškite tinkamai suklostuoti medžiagos.

Daugumoje oficialių vakarėlių po šeštos valandos, kuriuose moterys vilki oficialias suknias, reikalaujama “juodo kaklaraiščio” aprangos.

RYTMEČIO APDARAI

Vilkitės fraką su derančiomis kelnėmis. Prie šios aprangos reikėtų vilktis baltus oficialius marškinius su pilka liemene ir kaklaskare. Galiausiai apsiaukite juodus elegantiškus batus. Pilkos pirštinės yra jūsų asmeninio pasirinkimo reikalas.

Rytmetinės aprangos pasirinkimas paprastai yra nurodomas kvietime, bet tokio pobudžio renginiai vyksta ir dienos metu.

PIETŲ METO APDARAI

Pietų meto renginyje paprastai reikalaujama rengtis baltu švarku su baltais klasikiniais marškiniais ir juodomis oficialiomis kelnėmis. Šį derinį užbaikite elegantiškų juodų batų pora.

Šios aprangos kodeksas populiarus šokių vakaruose ir kaip alternatyvus pasirinkimas juodo kaklaraiščio renginiuose.

Tikimės, kad šis trumpas drabužių pasirinkimo aprašymas padės jums apsispręsti, kai kitą kartą būsite pakviesti į oficialų vakarėlį. Norėdami jaustis užtikrintai, galite kitų renginio svečių pasteirauti kokiais drabužiais jie ketina apsivilkti. Tiesiog žinokite auksinę taisyklę – geriau apsirengti mažiau, negu persirengti per daug ir perkrauti save nereikalingomis detalėmis.

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods

Alice yra patyrusi marketingo vadybininkė, turinti daugiau nei 10m. patirties administruojant įvairias informacines svetaines, įskaitant ir Jurgita.lt. Baigusi viešosios komunikacijos bei marketingo krypties studijas, Alice yra atsakinga už aktualijų, susijusių su modeliu darbu Lietuvoje bei pasaulyje, analizę bei pate...

Susisiekite su Alice Woods
Apie Jurgita.lt