Žėrinti SWAROVSKI istorija

Olivia Morelli - -
Žėrinti SWAROVSKI istorija

Net šiais pramoninio šnipinėjimo ir interneto visažinystės laikais kai kurios paslaptys itin saugomos. Pavyzdžiui, XIX amžiaus pabaigoje inžinieriaus Danielio Swarovski atrastas būdas tiksliai ir tobulai šlifuoti krištolą. Jį žino tiesioginiai paveldėtojai, o fabriko darbininkai, tarnautojai, vadybininkai išmano tik savo darbą.

1880 metais, kai būsimam SWAROVSKI krištolo atradėjui sukako aštuoniolika, jo tėvas stiklius išsiuntė sūnų į mados sostinę Paryžių. Čia jaunasis austras suvokė, kokių galimybių atveria šlifuoto krištolo ir aukštosios mados duetas. Juk jau buvo atrasta elektra, vadinasi, žmonija pamišusi dėl visko, kas blizga ir švyti. Taigi deimantus imituojantys juvelyriniai dirbiniai Vakaruose tampa be galo madingi.

Mados deivė ir stiliaus diktatorė Coco Chanel skeptiškai vertino tikrus brangakmenius ir įžvelgė neribotų stiklo apdorojimo galimybių. Įdomiausia, kad jai pritarė ir amžina konkurentė Elsa Schiaparelli. Ši net važiavo į Vatene atidarytą SWAROVSKI gamyklą, kad pati susipažintų su technologija ir galėtų panaudoti krištolą savo kolekcijose. Yves’as Saint Laurent’as, Gianni Versace – ne vienas garsus dizaineris vertino ir vertina SWAROVSKI.

1955-aisiais Manfredas Swarovski (trečioji karta) CHRISTIAN DIOR mados namams sukūrė „Aurora Borealis“ – skaidrų brangakmenį, spindintį vaivorykštės spalvomis. LOUIS VUITTON krištolo monogramomis papuošė kvietimus į didžiosios savo parduotuvės Eliziejaus laukuose atidarymą. Kvietimai iškart tapo kolekcininkų grobiu. Ilga vakarinė suknelė, dabinta krištolo karoliukais, jausmingai spindintis korsetas, seksualus maudymosi kostiumėlio piešinys, neįprastos tatuiruotės – SWAROVSKI krištolas dizainerių visada mėgstamas, o įmonės savininkai dažniausiai neprieštarauja jų išmonei.

Žėrinti SWAROVSKI istorijaŽėrinti SWAROVSKI istorijaŽėrinti SWAROVSKI istorija

Drabužių puošybai, bižuterijai, interjero detalėms, net pramonei skirtas apdorotas krištolas – tuo SWAROVSKI garsėjo nuo pat įkūrimo. Tačiau 1977 metais kompanija išleido pirmą papuošalų liniją, ji iškart buvo nušluota nuo lentynų. Šiais dirbiniais žavisi ne tik modistės, bet ir kolekcininkai, tiesiog pamišę dėl miniatiūrinių žmonių, gyvūnų, augalų figūrėlių (SWAROVSKI kolekcininkų draugija vienija bemaž pusę milijono narių iš trisdešimties šalių).

Žinovų dievinama „Silver Crystal Line“ kolekcija atsirado kone atsitiktinai: dizaineris Maxas Schrekas laisvą akimirką žaidė šviestuvų detalėmis – dėliojo jas kaip žaisliukus, derino, jungė metaliniais siūlais. Iš stiklo gabalėlių tarsi netyčia sudėjo pelę. Ši figūrėlė tapo Insbruko olimpiados, kuri vyko vos penkiasdešimt kilometrų nuo SWAROVSKI fabriko, simboliu. Ir prasidėjo: ežiai, vėžliai, žąsys, viščiukai, geniai, banginiai, kriaušės, ananasai, automobiliai, laivai, bažnyčios, muzikos instrumentai ir net šachmatai… Derinamas įvairaus skaidrumo stiklas, figūrėlės puošiamos pusbrangiais akmenimis, perlais, metalu. „Silver Crystal Line“ sudaro per 160 figūrėlių: dauguma jų šiandien randama kataloge, o apie kitas kolekcininkai tik svajoja. Ir moka pasakiškus pinigus.

Žėrinti SWAROVSKI istorija


FAKTAI APIE SWAROVSKI

1895 m. Daniel Swarovski išranda krištolo apdorojimo ir šlifavimo technologiją.

1962 m. Marilyn Monroe dainuoja “Happy Birthday” prezidentui John.F.Kennedy, vilkėdama įspūdingą, SWAROVSKI kristalais išsiuvinėtą suknelę.

1977 m. SWAROVSKI pristato papuošalų liniją; 2009 m. – pirmoji laikrodžių kolekcija,
2011 m. – akinių kolekcija.

Šiandien SWAROVSKI papuošalais bei aksesuarais, žengdamos raudonuoju kilimu, mėgsta puoštis tokios žvaigždės kaip Penelope Cruz, Sharon Stone, Charlize Theron, Marion Cotillard ir Jessica Alba.

Žėrinti SWAROVSKI istorijaŽėrinti SWAROVSKI istorijaŽėrinti SWAROVSKI istorijaŽėrinti SWAROVSKI istorija

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Olivia yra grožiui, madai ir sveikatos temai neabejinga mama. Pati buvusi modeliu ir keliavusi pasaulyje ji žino kas yra stiliaus pojūtis, koks sunkus ir pastangų reikalaujantis yra modelio darbas.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie Jurgita.lt