Žiedelis su deimantiniu draugu

Lucia Danes - -
Žiedelis su deimantiniu draugu

„Deimantai – geriausi merginų draugai“ – saldžiai dainuoja koketiškoji Marilyn Monroe. O mūsų mintyse iškyla baltojo aukso žiedelio su deimantu vaizdas ir būsimosios nuotakos palaiminga šypsena. Pasakojama, kad 1477 – aisiais metais austrų erchercogas Maksimilianas savo išrinktajai Marijai Burgundietei sužadėtuvių proga padovanojo žiedą su deimantu. Prisiminęs egiptiečių mokymą, kad didžiojo kairės rankos piršto vena eina tiesiai į širdį didikas žiedą užmovė būtent ant jo. Istorikai tvirtina, kad ši istorija išgalvota, o anuomet egzistavę sužadėtuvių žiedai buvo tiesiog metaliniai – prasčiokai rinkosi geležinius, o aukštuomenė sidabrinius ar auksinius, tačiau akmenimis žiedai nebuvo puošiami.

Žiedelis su deimantiniu draugu

Nepaisant istorinių neaiškumų sužadėtuvių žiedas su deimantu, jau ilgą laiką tapęs visuotinai priimtu standartu ir siekiamybe, o šioje srityje lyderiauja „Tiffany & Co.“, o jų mėlyna dėžutė tapusi savotišku gražių sužadėtuvių simboliu. „Tiffany & Co.“ 1886 – aisiais sukūrė ypatingą deimanto tvirtinimą keturiais arba šešiais smaigeliais – tokia žiedo konstrukcija leidžia šviesai lengvai patekti į deimantą ir visiškai atskleisti jo grožį. Būtent deimanto skaidrumas ir sugebėjimas laužti šviesą, kuris priklauso nuo deimanto šlifavimo, ir sudaro didžiąją akmens kainos dalį. Žinoma, akmens dydis taip pat svarbu – deimantų dydis nustatomas juos pasvėrus, o šiuo atveju svoris matuojamas karatais (vienas karatas lygus 200 miligramų).

Žiedelis su deimantiniu draugu

Žiedelis su deimantiniu draugu

Deimantų švarumui apibūdinti Lietuvos prabavimo rūmai pateikia septynis kriterijus, kurie vertinami deimantą padidinus 10 kartų:

LC loupe – clean: deimantas turi būti absoliučiai švarus ir neturėti jokių intarpų.

VVS (VVS1 – VVS2) very very small inclusions: labai smulkūs intarpai sunkiai matomi padidinus 10 kartų.

VS (VS1 – VS2) very small inclusions: labai smulkūs intarpai, neaiškiai matomi padidinus 10 kartų.

SI (SI1 – SI2) small inclusions: smulkūs intarpai matomi padidinus 10 kartų, plika akimi nematomi.

P1 pique1: intarpai aiškiai matomi padidinus 10 kartų, neaiškiai matomi plika akimi, deimanto spindesio nemažina.

P2 pique2: dideli intarpai arba didelis kiekis smulkių intarpų aiškiai matomi akimi, mažina deimanto spindesį.

P3 pique3: dideli intarpai arba didelis kiekis smulkių intarpų aiškiai matomų akimi, labai mažina deimanto spindesį.

Žinoma, gražios sužadėtuvės ir meilė negali būti matuojama deimantais, bet dailus žiedelis ant rankos juk žavu, ar ne?

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes

Lucia yra viena iš naujausių Jurgita.lt naujienų skilties redaktorių, nors nemaža dalis representacinių straipsnių apie fotografus, dizainerius, stilistus, bei visažistus taip pat priklauso šiai merginai. Aiškus ir skaitytojų pamėgtas rašymo stilius, būdingas šiai merginai, ypač tinka objektyviai anlizei, konkretiems m...

Susisiekite su Lucia Danes
Apie Jurgita.lt