Žvaigždžių stilisto Johno Masterso meilė ekologijai

Gabriel E. Hall - -
Žvaigždžių stilisto Johno Masterso meilė ekologijai

Stilistas Johnas Mastersas: „Aš tikiu, kad sintetika turi savo vietą, tačiau tikrai ne ant mūsų kūno ar plaukų“

Kaip kirpėjo iš Manheteno sukurta kosmetika tapo kultu daugiau nei 20 – yje pasaulio šalių? Kodėl aktorius Jake`as Gyllenhaalas prieš filmuodamasis prašo būti sušukuotas naudojant Johno Masterso priemones? Kodėl ši kosmetika taip žavi Holivudo aktorius Rachelą McAdamsą, Harrisoną Fordą ar Davidą Schwimmerį? Sveiko gyvenimo būdo patrauklumas ir sintetinių priemonių žalingas poveikis sveikatai skatina vis daugiau pasaulio įžymybių rinktis kitokias kūno priežiūros priemones. Jie ieško ne tik ekologiškų priemonių. Jie nori pačių geriausių ekologiškų priemonių.

Inspiruojanti Johno Masterso istorija

Sėkmingą stilisto karjerą Johnas Mastersas pradėjo 1977 metais. Tuo metu jis dirbo geriausiuose Majamio ir Niujorko salonuose, o jo populiarumas sparčiai augo. Dabar Johnas pasakoja, kad prieš 30 metų amerikietiškuose grožio salonuose visiškai nebuvo galvojama apie tai, kokios grožio priemonės buvo naudojamos, kokiomis sąlygomis turėjo dirbti stilistai ir kokį poveikį sveikatai darė cheminė kosmetika.

„Pastebėjau, kad daugeliui mano draugų pradėjo blogėti sveikata, kadangi įprasta medicina jiems nebegalėjo padėti, jie pradėjo ieškoti alternatyvių gydymo būdų. Tuomet supratau, kad nereikia laukti, kol pablogės sveikata, ir reikia pradėti rūpintis savimi! Tai ir buvo mano wake up call (liet. prabudimas)“, – prisimena stilistas, kuris jau prieš kelis dešimtmečius susidomėjo sveika gyvensena, holistika, vaistažolėmis, pradėjo valgyti ekologišką maistą, praktikavo jogą ir meditaciją.

„Man tiesiog kilo natūralus klausimas, kam naudoti sintetiką, jeigu natūralūs produktai turi kur kas geresnį poveikį ir yra saugesni aplinkai? Dirbti ekologiškoje kirpykloje, nenaudojant cheminių priemonių, sintetinių kvapų, lakų – tai paprasčiausiai tapo mano gyvenimo būdu, – sako jis. – Nusprendžiau mesti darbą prabangiame grožio salone Niujorko Penktojoje aveniu ir pradėjau klientus kirpti savo lofte. Ten nedažiau plaukų permanentiniais dažais, nesiūliau manikiūro ar cheminio sušukavimo. Tada galvojau, jeigu vertinu natūralius dalykus, atsiras žmonių, kurie irgi tą įvertins.“

Kadangi tuo laiku nebuvo ekologiškų priemonių, o pavienių ekstraktų poveikis ir rezultatas netenkino, Johnas pats savo virtuvėje pradėjo gaminti plaukų priežiūros priemones iš ekologiškai išaugintų vaistinių žolelių, eterinių aliejų ir ekstraktų. Tai ir buvo „John Masters Organics“ kosmetikos pradžia. „Apie tokią sėkmę, kurios sulaukiau, tada net nebūčiau pagalvojęs“, – sako jis. 1991 m. išleidęs savo pirmąjį ekologišką produktą – plaukų aliejų sausiems ir pažeitiems plaukams, jis netrukus atdidarė ir pirmąjį ekologišką grožio saloną Soho rajone. Šis salonas greitai išpopuliarėjo ir tapo žinomas kaip vienintelis ekologiškas grožio salonas Manhetene. Dabar J. Masterso produktai yra parduodami 25 – iose pasaulio šalyse. Jo veikla nuo pat pirmos dienos tapo sėkme, kuri tęsiasi jau 20 metų.

Žvaigždžių stilisto Johno Masterso meilė ekologijai


Griežtas NE sintetikai

Johnas Mastersas nuolat tobulina tai, ką sukuria. Jo svajonė – kurti tokius produktus, kurie būtų patys ekologiškiausi, natūraliausi, švariausi ir tyriausi rinkoje. „Aš remiuosi filosofija, kuri sako, kad turime vieną kūną ir vieną Žemę. Tad kodėl nepasirūpinus jais abiem su didžiausia pagarba?“, – klausia Johnas. Štai kodėl Johno Masterso produktų formulės yra ne tik kiek įmanoma ekologiškos, bet ir pakuotės pagamintos iš perdirbto popieriaus, viskas supilstyta į stiklinius buteliukus, kuriuose telpa prabangiausios sudedamosios dalys, dovanotos mūsų motinos gamtos ir sukurtos Johno Masterso. Šių produktų sudėtyje nėra dirbtinių dažų ar kvapų. Tai, ką į jas deda Johnas, visada yra natūralu ir nekenkia aplinkai (earth – friendly).

„Iš tiesų mūsų produktai kiekvieną sezoną skiriasi. Skiriasi konsistencija ir spalva, jie gali būti šiek tiek tamsesni ar šviesesni, nes jie nėra nudažyti, produkto kvapas irgi priklauso nuo to, kaip ir kokioje žemėje bei kokiomis sąlygomis buvo išauginti augalai. Taip, tai brangesni produktai, bet jie turi ir daugiau teigiamų savybių jums bei visai Žemei“, – nesustodamas dėsto stilistas, o kai paklausiame, kuo jo šampūnai skiriasi nuo įprastų, Johnas vėl klausia: „Na, kam naudoti stiprius chemikalus šampūnuose, plaukų formavimo priemonėse, kūno kremuose ir dušo geliuose? Jie buvo sukurti kaip pigūs pakaitalai natūralioms žaliavoms. Daug geriau mums patiems ir mūsų planetai iš naujo atrasti natūralius augalus, kurie odai ir plaukams suteikia naudos ir iš tikrųjų juos puoselėja. Juk mes jau po truputį suprantame, kad mūsų oda – tai didžiausias organas ir ji absorbuoja tai, ką mes ant jos tepame. Tad ar jūs tikrai norite dėti ant savo odos tai, kas kenkia jūsų sveikatai?!“

Žvaigždžių stilisto Johno Masterso meilė ekologijai

Ištikimiausi Johno Masterso klientai – Holivudo žvaigždės!

Nuo TV serialų iki Holivudo filmų, nuo žvaigždžių stilistų iki pačių Holivudo žvaigždių – Johno klientų sąrašas išties ilgas. Jo kosmetiką naudoja Sarah Jessica Parker ir Winnona Ryder. Pats Johnas išduoda paslaptį, kad jo klientės aktorės Anne Hathaway, Kristin Davis ir Whoopi Goldberg dievina citrinų ir aitriųjų apelsinų kondicionierių. O štai formuodami Alexanderio Skarsgardo, Freddie`o Prinze`o ir Davido Schwimmerio padaužišką plaukų stilių jų stilistai naudoja „John Masters Organics“ burboninės vanilės ir mandarinų plaukų formavimo priemones. Jake`as Gyllenhaalis savo sausiems plaukams naudoja Johno intensyviai drėkinantį nakvišų šampūną ir rozmarinų bei pipirmėčių kondicionierių, o filme „Morning Glory“ Rachel McAdams, Harrisonas Fordas, Jeff Goldblum ir Diane Keaton naudojo Johno raudonųjų apelsinų ir vanilės kūno prausiklį, nakvišų šampūną ir intensyvų avokadų kondicionierių.

Johnas prasitaria, jog žvaigždės vertina jo priemonių natūralumą ir gaunamą efektą: „Įsivaizduokite, mano produktus jūs net galite valgyti! Juose esantys laukiniai augalai, šalto spaudimo aliejai, garuose distiliuoti gėlių ekstraktai ir griežtas NE naftos produktams – visa tai suteikia pačią švelniausią ir geriausią priežiūrą jūsų odai ir plaukams. Nes tik iš geriausių pasaulio augalų galima pagaminti geriausias pasaulyje kosmetikos priemones.“


Johno Masterso patarimai:

  • Svarbu, kad plautumėte plaukus natūraliais šampūnais, naudotumėte gerą balzamą, nepamirštumėte kauke atstatyti pažeistų plaukų ir pamasažuoti galvos odą, taip paskatinsite kraujo cirkuliaciją ir džiaugsitės sveikais plaukais.
  • Kad išsaugotumėte ir atstatytumėte savo plaukų grožį, patarčiau du kartus per mėnesį praskalauti plaukus obuolių actu, intensyvesniam efektui išgauti galite naudoti mano priemonę „Herbal cider hair clarifier & color sealer“.
  • Pažeistiems, ploniems, silpniems plaukams būtina naudoti atstatomąsias kaukes, tačiau jas naudoti reikėtų atvirkštine tvarka nei esame įpratę. Iš pradžių kaukę, o po to šampūną. Taip plaukai nesukris ir neapsunks.
  • Žvaigždžių stilisto Johno Masterso meilė ekologijai

Ieškokite parduotuvėse „Bioteka“:

Vilniuje: Klaipėdos g. 3,

Kaune: PC „Akropolis“,

Klaipėdoje: PC „Herkaus galerija“.

Daugiau informacijos: www.bioteka.lt

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall

Gabrielė yra sveikos gyvensenos entuziastė, kuri turi aistrą tiek sveikatai tiek grožiui nes visada domisi naujovėmis ir neprisibijo išbandyti kažką naujo. Išbandžiusi ką nors kas tikrai patinka ji pasidalina su skaitytojais kodėl tai rekomenduoja rinktis.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie Jurgita.lt